Skip to main content

Levné letenky Palma de Mallorca

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Palmy

Užitečné info o Mallorce

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Jaké je počasí na Mallorce?

Pro Mallorcu jsou charakteristická dlouhá horká léta a mírné zimy. Ostrov se může pochlubit přes 300 slunečnými dny. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 25° C, která se však během dne běžně šplhá přes 30° C.

Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 10° C. Kdy je tedy dovolená na Mallorce ideální volba? Pokud je vaším cílem koupání, nejideálnějším obdobím na návštěvu bude právě léto. Teplota moře tehdy dosahuje příjemných 22° C až 26° C. Sezóna na ostrově začíná v červnu a trvá až do září.

PALMA POČASÍ

Jaké jsou ceny na Mallorce?

Protože Španělsko je členem euro zóny, platí se zde eurem.

Hledáte hotel na Mallorce? Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování i přímo přes Pelikán. Veřejná doprava na Mallorce je tvořena autobusy a vlaky. Oblíbené jsou zejména starobylé vláčky, které spojují městečko Sóller s hlavním městem Palma. Turisty láká i historická tramvaj, která vede ze Soller do přístavu Port de Sóller.

Autobusové spojení pokrývají téměř celý ostrov. Spojení zajišťují několik společností. Společnost EMT zajišťuje veřejnou dopravu v Palmě. Zbytek ostrova pokrývají soukromé společnosti. Ceny lístku se pohybují v rozpětí několika eur. Částka závisí na jednotlivých společností. Lístky si zakoupíte přímo u řidiče. Nejflexibilnějším způsobem, jak prozkoumat ostrov, je půjčení auta. Pokud se rozhodnete pro tento způsob přepravy, auto vám doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas na Mallorce?

Mallorca se nachází ve stejném časovém pásmu jako ČR.

Letecké statistiky o Palmě

  • Počet mezinárodních letišť v Palmě: 1.

10 zajímavostí o Mallorce

1
Mallorca je největším ostrovem Španělska.
2
Mallorca je mezi turisty mimořádně oblíbená. Na letišti hlavního města Palma přistane každoročně přes 22 milionů návštěvníků.
3
Pohoří Sierra de Tramuntana je od roku 2011 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Mallorca je tak jedním z mála míst planety, kde je téměř polovina ostrova chráněna.
4
Úředním jazyky jsou katalánština a španělština. Lokální dialekt katalánštiny se nazývá Mallorquí.
5
Od roku 1950 se stala Malorka známým turistickým místem. Turismus se tak stal hlavním zdrojem příjmů pro místní obyvatele.
6
Populace Mallorky se pohybuje okolo 900 000 obyvatel, přičemž téměř polovina z nich žije v hlavním městě Palma De Mallorca.
7
Najdete zde výjimečně krásné pohoří Sierra de Tramuntana, jehož vrcholy se ční přes 1500 metrů nad mořem.
8
Rozmanitý a členitý terén ostrova je cyklistickým rájem. Častokrát ho vyhledávají i mnohé profesionální cyklistické reprezentace. Mallorku tak navštíví každý rok více než 35 000 cyklistů.
9
Na ostrově se nachází přes 80 pláži.
10
Mallorca má skvělé víno, jehož kvalita se zlepšuje každým rokem. Není divu, že na ostrově najdete přes 70 výrobců vína.
Byly informace na této stránce užitečné?