Skip to main content

Levné letenky Valencie

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Valencie

Zajímavosti o Valencii

Máte rádi skvostnou architekturu, nádherné parky, exotická zvířata, nevšední gastronomii a velké, široké pláže? To vše najdete ve Valencii, třetím největším městě Španělska, tedy alespoň co se počtu obyvatel týče. Během návštěvy uvidíte mnoho zajímavého a ochutnáte řadu místních specialit včetně výborného vína.

Valencie si vedle slavné Barcelony a Madridu píše svůj vlastní příběh. Příběh nesmírně živého města s důrazem na kulturu, výborné jídlo a noční život. Město přetínané říčními toky Turie s úžasnou atmosférou, španělským temperamentem a místo jako stvořené pro návštěvu ve dvojici. Stačí se projít labyrintem historického centra a pochopíte jedinečnost Valencie. Aby se nezapomnělo, Valencie je také místem, kde vznikl úžasný pokrm přezdívaný paella.

Město neustále pulzuje rušnou kulturní scénou a nočním životem. Přes téměř celou Valencií se táhne zelený pás parku, kterým vede cyklistická cestička. Tou se dostanete až na pláž. Jízda kolem přes park je mimořádně příjemným zážitkem. Park je totiž plný soch, fontán a podobných uměleckých požitků. Vede dokonce i vedle obrovského futuristického komplexu Město umění a věd, který se svými obrovskými mělkými vodními nádržemi stojí rozhodně za bližší prozkoumání. Mimo jiné si ve Valencii přijdou na své i milovníci grafitů, které tu zdobí téměř každý roh.

Levné letenky do Valencie rezervujete nejčastěji z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Wizz Air za velmi příznivé ceny. Trvá 2 hodiny a 45 minut. S jedním přestupem se do Valencie dostanete se společnostmi Austrian, Lufthansa, SWISS.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Valencii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Počasí ve Valencii

Pro Valencii je typické středomořské podnebí, které vystihují horká suchá léta a mírné zimy. Najdete zde tedy velmi příjemné přímořské podnebí a stabilní počasí během celého roku. Pokud máte rádi slunce a teplo, Valencii budete milovat.

Počasí Valencie

Ceny ve Valencii

Národní měnou je euro, což znamená, že peníze tedy před cestou zaměnit musíte. Hledáte hotel ve Valencii? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR (512-770 CZK) osoba / noc.

Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí města či ostrov na vlastní pěst, doporučujeme Vám si půjčit automobil přímo u letiště. Automobil si však můžete rezervovat i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas ve Valencii

Ve Valencii je stejný čas, jako v České republice.

Tipy, co vidět ve Valencii

10 zajímavostí o Španělsku

1
Španělským národním sportem jsou kromě fotbalu i býčí zápasy (corrida de torros). Moderní podobu začali v městečku Ronda v roce 1784
2
Španělština je druhý nejrozšířenější jazyk na světě
3
Téměř polovina olivového oleje a 75% šafránu je vyprodukovaných právě ve Španělsku
4
Slavná Paella, kterou téměř v celém Španělsku podávají s mořskými plody, vznikla původně ve Valencii, kde dodnes dělají paellu se zeleninou, masem (kachna / králík) a slimáky
5
Barcelona má svůj vlastní valentýnský svátek, na den svatého Jiří (23. dubna) bylo zvykem vyměnit si růži a knihu s milovanou osobou.
6
Španělé vlastní více automobilů než mobilních telefonů
7
Španělsko je jediná země v Evropě, kde se pěstují banány
8
Espaňa nebo Spain pochází ze slova Ispania, což znamenalo území zajíců
9
Pokud budete chtít jít na oběd ve Španělsku o půl dvanácté, rovnou na to zapomeňte. Oběd se podává kolem 2-3. h odpoledne a večeře až o 21-22. h, takže na párty se dostanete až po půlnoci. Některé diskotéky otevírají až o 2. h ráno
10
Španělská jídla nejsou tak pikantní, jak se mnozí domnívají. Prakticky jedinými kořeněným pokrmem, který se ve Španělsku těší velké oblibě, jsou tzv. „patatas bravas" neboli divoké brambory podávané s velmi kořeněnou omáčkou.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)