Skip to main content

Levné letenky Castellón de la Plana

Španělsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Castellon De La Plana

Zajímavosti o Městě Castellon De La Plana

Castellón de la Plana je malé španělské město ležící u Středozemního moře a je zároveň hlavním městem regionu Castellón. V španělských i evropských dějinách hrálo od dávná významnou roli. Centrum totiž zažilo například silný vzdor proti Napoleonovi nebo velké nepokoje během španělské občanské války ve třicátých letech 20.století. V té době bylo centrum velmi vážně poškozeno.

V současnosti je však Castellón de la Plana krásné slunečné město s temperamentním a rušným španělským životem, který se odehrává především na místních náměstích. A i když město není až takovým miláčkem turistů jako velké španělské metropole Madrid, Barcelona či Valencia, nabízí však řadu zajímavých památek. 58 metrů vysokou zvonici, katedrálu Notre Dame či nádhernou přístavní čtvrt. Levné letenky do Castelloe lze rezervovat iz našich končin.

Přímý let z Prahy a Vídně zajišťuje letecká společnost Wizz Air.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Španělsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Španělska?

Do Španělska nepotřebujete víza - stačí vám platný OP, nebo cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců před datem návratu. Děti musejí mít svůj cestovní pas.

Jaké je počasí ve Španělsku?

Španělsko je čtvrtou největší zemí Evropy a má velmi rozmanitý povrch i podnebí. Podnebí Španělska můžeme rozdělit na tři odlišné typy, které jsou charakteristické pro jednotlivé oblasti.

Sever a severozápad Španělska jsou ovlivněny Atlantským oceánem, východní pobřeží má charakter středomořského podnebí a vnitrozemí Španělska, vymezené náhorní plošinou Meseta má podnebí typicky kontinentální.

Poloha a podnebí poskytuje velmi přívětivé podmínky na dovolenou během celého roku. Ideální čas na návštěvu je během letních měsíců, kdy teplota dosahuje téměř neustále teploty kolem 30 stupňů Celsia.

Výhodné je však navštívit Španělsko i během jara a podzimu - potkáte méně turistů, teploty jsou stále velmi přívětivé, ubytování levnější.

For 14 days
https://world-weather.info/forecast/usa/madison_1/

.ww-informers-box-854754{-webkit-animation-name:ww-informers54;animation-name:ww-informers54;-webkit-animation-duration:1.5s;animation-duration:1.5s;white-space:nowrap;overflow:hidden;-o-text-overflow:ellipsis;text-overflow:ellipsis;font-size:12px;font-family:Arial;line-height:18px;text-align:center}@-webkit-keyframes ww-informers54{0%,80%{opacity:0}100%{opacity:1}}@keyframes ww-informers54{0%,80%{opacity:0}100%{opacity:1}}

Jaké jsou ceny ve Španělsku?

Oficiálním platidlem ve Španělsku je euro. Ceny potravin a služeb jsou o něco vyšší než u nás. Potraviny a ovoce se vyplatí nakoupit v obchodě. Nápoje v restauraci nebo v kavárně jsou dva až třikrát dražší než v obchodě.

Ceny ubytování ve Španělsku doporučujeme zkontrolovat na stránce hotely.pelikan.cz. Mezi destinace s nejvyššími cenami ubytování v centru patří Barcelona, ​​Madrid a Valencia.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas ve Španělsku?

Vnitrozemí Španělska a jeho středomořské ostrovy se nacházejí ve stejné časové zóně jako ČR ,UTC +1. Na Kanárských ostrovech je o hodinu méně.

Tipy co vidět v Castellón de la Plana

10 zajímavostí o Španělsku

1
Španělským národním sportem jsou kromě fotbalu i býčí zápasy (corrida de torros). Moderní podobu začali v městečku Ronda v roce 1784
2
Španělština je druhý nejrozšířenější jazyk na světě
3
Téměř polovina olivového oleje a 75% šafránu je vyprodukovaných právě ve Španělsku
4
Slavná Paella, kterou téměř v celém Španělsku podávají s mořskými plody, vznikla původně ve Valencii, kde dodnes dělají paellu se zeleninou, masem (kachna / králík) a slimáky
5
Barcelona má svůj vlastní valentýnský svátek, na den svatého Jiří (23. dubna) bylo zvykem vyměnit si růži a knihu s milovanou osobou.
6
Španělé vlastní více automobilů než mobilních telefonů
7
Španělsko je jediná země v Evropě, kde se pěstují banány
8
Espaňa nebo Spain pochází ze slova Ispania, což znamenalo území zajíců
9
Pokud budete chtít jít na oběd ve Španělsku o půl dvanácté, rovnou na to zapomeňte. Oběd se podává kolem 2-3. h odpoledne a večeře až o 21-22. h, takže na párty se dostanete až po půlnoci. Některé diskotéky otevírají až o 2. h ráno
10
Španělská jídla nejsou tak pikantní, jak se mnozí domnívají. Prakticky jedinými kořeněným pokrmem, který se ve Španělsku těší velké oblibě, jsou tzv. „patatas bravas" neboli divoké brambory podávané s velmi kořeněnou omáčkou.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)