Skip to main content

Levné letenky Rusko

Rusko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Ruska

Zajímavosti o Rusku

Když se řekne Rusko, většina si představí Moskvu nebo Petrohrad. Byla by škoda to uzavřít jen těmito dvěma nádhernými městy. Rusko je největší zemí na světě a obrovské regionální rozdíly mohou způsobit, že cestováním po celé její šířce se setkáte s úplně odlišnými cenami, zážitky, mentalitou a kulturou.

Skvělá zpráva pro české turisty však je, že cestování do Ruska je rok co rok jednodušší, pravidla o něco volnější a výborné letecké spojení z Vídně či Prahy umožňují zažít i našincům to, co před lety bylo pokryto rouškou tajemství či nedostupností.

Více Zobrazit méně

TOP města v Rusku

Moskva

Hlavní město Ruska, Moskva je tak velké, že by mohlo být klidně i samostatným státem. Oslňuje, inspiruje i čpobuřuje, rozhodně však nenechá nikoho chladným.

Bývalá hlava komunistického impéria je plná megalomanských staveb, kterým kontrastují supermoderní byznys centra. Sochy Lenina či Stalina však už hledejt jen na piedestalu, ale v historických muzeích. Rudé náměstí, Kreml, Chrám Vasilije Blaženého - Moskva silně odráží historii těžko zkoušeného, ruského národa.

Přítomnost se však tvoří dnes, a to v Moskvě platí více než kdekoliv jinde na světě. Moskevský noční život je natolik okázalý a bujarý, že snadno strčí do kapsy i New York, který údajně nikdy nespí. Metropole kontrastů a zejména silných dojmů si zahraje s vaší myslí velkým stylem, na který se jen tak nezapomíná.

Moskva je oblíbená i v očích Čechů. Levné letenky do Moskvy nejčastěji koupíte už přímo z Prahy, odkud přímo létá společnost Pobeda. Levné letenky však koupíte i z Vídně. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 2 hodiny a 35 minut.

Přímé levné lety do Moskvy provozují společnosti Wizz Air (Budapešť), Aeroflot (Vídeň, Budapešť), UTair Aviation JSC (Vídeň), Czech Airlines (Praha), SmartWings Travel Service (Praha). S přestupem můžete z Prahy levně letět do Moskvy i se společností LOT a Air Serbia. Z našich končin se do Moskvy nejčastěji létá na letiště Vnukovo a na letiště Sheremetyevo.

Petrohrad

"Jako kdybyste vstoupili do ruského románu," popisuje Petrohrad v zimě anglický The Telegraph. Ať už se vydáte na objevnou plavbu elegantními kanály, zanechávajíc za sebou 342 mostů nebo se jen tak pozorujíc při ranním slunci na Něvu, druhé největší město Ruska Vás ani v tomto ročním období zaručeně nenechá chladnými. Důvodů, proč byste se měli do tohoto kouzelného města, přezdívaného i Benátky severu vydat, už máte určitě na mysli několik, zahrnujíc Státní muzeum Ermitáž.

Zimy tu bývají většinou kruté. V létě je zde naopak teploučko a noc vypadá jako den. Druhé největší ruské město si Vás získá ihned po vystoupení z letadla. Nádherné ulice zaplněné domy připomínající paláce, stovky mostů přes řeku zase připomínají italské Benátky a matrjošky všech velikostí na vás vyskočí dříve, než stihnete říct: добрый день (Dobrý den). Ne nadarmo patří Petrohrad do padesátky nejlepších destinací světa.

Petrohrad je nejvýznamnějším městem kultury v Rusku. Zrodil se zde legendární ruský balet a působí zde významní skladatelé a tanečníci z celého světa.

Pokud se vydáte do Petrohradu během léta, resp. července, čeká vás zajímavý úkaz. Bílé noci. Děje se to z jednoduchého důvodu – město je velmi blízko severního pólu, a proto zde slunce zapadá jen na pár hodin nebo vůbec. Může se Vám stát, že vyjdete z tamní diskotéky o třetí ráno a venku bude stejné světlo jako o třetí odpoledne, když jste si dávali svůj oblíbený boršč.

Neminou vás ani nákupy v tzv. Něvském prospektu. Jde o nejhlavnější a nejrušnější ulici Petrohradu. Zde nakoupíte své oblíbené matrjošky.

Petrohrad je oblíbená destinace Čechů, zejména pro ty, kteří milují kulturu, umění a ruskou architekturu. Levné letenky do Petrohradu si můžete rezervovat velmi výhodně z Prahy i Vídně. Přímý let trvá přibližně dvě a půl hodiny. Češi létají do Petrohradu nejraději s leteckými společnostmi Aeroflot, Austrian Airlines a Wizz Air.

Mezinárodní letiště Petrohrad – Pulkovo se nachází v Rusku, přibližně 23 kilometrů jižně od centra města Petrohrad. Letiště má dvě přistávací dráhy a jeho služby ročně využívá více než 13 milionů pasažérů, pro které je k dispozici 1 terminál. Základnu zde má například letecká společnost Rossiya Airlines.

Vladivostok

Město na konci legendární Transsibiřské magistrály nebo tam, kde "koleje končí v moři". Vladivostok má z pohledu geografie úžasnou polohu. Je to na skok lodí do Japonska nebo do Jižní Koreje.

Kromě nádherné železniční stanice zde můžete obdivovat i ulici Svetlanskaja nebo Zolotoj most. Zajímavostí je, že Vladivostok je oblíbenou destinací ruských turistů, kteří sem jezdí zejména za výborným jídlem, mořskými plody, ale také možností zažít tradiční čínskou kuchyni. Kromě Japonska a Koreje je totiž Čína, tak říkajíc, "za rohem".

Vladivostok z pohledu Čechů ještě není tak populární destinace, ale z našich končin existuje výborné letecké spojení z Vídně, popřípadě Prahy. Levné letenky do města Vladivostok se dají rezervovat s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Přímý let z našich končin neexistuje. Čekají vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 9 hodin letu na letiště ve Vladivostoku.

Soči

Soči je přístavní, lázeňské město a spolu s příměstskými oblastmi se táhne do délky 147 kilometrů, a proto může být označováno za nejdelší město v Evropě.

Zároveň se považuje za hlavní město luxusní ruské rekreace. Až 300 slunečných dní v roce, teplé moře a překrásné pláže, které jsou v nádherném kontrastu se sněhem zasypanými horskými vrcholy - i tak může vypadat dovolená v Rusku. Málokdo ví, že v Soči jsou ideální podmínky pro potápění nebo, že si tu skvěle zalyžujete od prosince až do května.

V bezprostřední blízkosti Soči naleznete rozmanitou přírodu. Přestože u nás známe Soči jako typický letní resort, jen pár kilometrů od slunečních pláží a palem začínají vysoké hory. Z každé ulice ve městě vidíte vždy bílé vrcholky Kavkazu. Pouze 10 km od centra na řece Agura najdete vyhlídku na 30 m vodopády, fascinující kaňony a jeskyně.

Milovníci horolezectví si tu přijdou také na své, v okolí se nachází množství zajímavých příležitostí, nakonec i samotný Elbrus (5 642 m), nejvyšší hora Ruska a zároveň Evropy. Ještě taková pikantnost - Soči je nejsevernějším místem planety, kde se dá pěstovat čaj.

Soči z pohledu Čechů ještě není tak populární destinace. Levné letenky do města Soči můžete rezervovat z Prahy či Vídně a to s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Čekají vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 2 hodiny letu na letiště Adler Sochi.

Další města
Novosibirsk

Novosibirsk je třetí největší město v Rusku po Moskvě a Petrohradu a administrativní centrum Novosibirsk oblasti. Je to největší město na Sibiři a administrativní centrum Sibiřského federálního okruhu.

Pokud chcete zažít typickou ruskou zimu, a ještě k tomu na Sibiři, určitě se vyberte do Novosibirsku. Třetí největší ruské město Vás v zimě může překvapit i teplotou -40 ° C.

Novosibirsk je zároveň největší sibiřské město na východ od Omsku, ležící na řece Ob. Město je dobrým výchozím bodem do pohoří Altaj a také pro ty, kteří se hodlají vydat odtud do Kazachstánu.

Asi 30 km od Novosibirsku leží akademické město Akademgorod, kde byla ubytována elita sovětského národa, zejména vědci a "mozci" národa.

Sibiř z pohledu Čechů ještě není tak populární destinace, ale z našich končin existuje výborné letecké spojení z Vídně. Levné letenky na Sibiř si můžete rezervovat s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Přímý let z našich končin neexistuje. Čekají Vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 4 hodiny letu na letiště Tolmachevo v lokalitě Novosibirsk.

Kamčatka

Devětadvacet aktivních sopek, asi nejvíce divokých medvědů na světě a úžasné treky. A když mluvíme o aktivních sopkách, tak jeden z největších zážitků je vidět vytékající lávu z jedné z nejaktivnějších sopek na světě - Ploskij Tolbačik.

Pokud hledáte aktivní a tak trošku adrenalinovou dovolenkovou destinaci, trefili jste do černého. Kamčatka je považována za dražší destinaci, ale to jen proto, že zážitky, treky a výlety jsou zde velkolepé.

Nakonec i téměř všechny výlety směřují do velmi izolovaných a vzdálených míst. Například do slavného Údolí gejzírů se můžete dostat jen vrtulníkem! Pokud tedy máte dobrodružnou povahu, Kamčatka je ideální místo na Vaši realizaci.

Kamčatka z pohledu Čechů ještě není tak populární, ale z našich končin existuje výborné letecké spojení z Vídně. Levné letenky na Kamčatku si můžete rezervovat s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Přímý let z našich končin neexistuje. Čekají vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 8 hodin letu na letiště Petropavlovsk Kamchatskiy Jelizovo.

Irkutsk (jezero Bajkal)

Bajkalské jezero neboli Bajkal je nejhlubší a nejstarší jezero na světě. Možná vám to však lépe ukážeme na konkrétním příkladu – v jezeře je soustředěna jedna pětina světových zásob povrchové sladké vody. Bajkal se nachází jižní části Východní Sibiře a ideální letecké spojení směřuje do města Irkutsk.

Po Kaspickém moři jde o druhé největší ruské jezero a v roce 1996 bylo zapsáno do světového seznamu dědictví UNESCO. Pokud se na Bajkal vydáte v zimě, rozhodně si přibalte teplé oblečení a dopřejte si procházku po jezeře. Tloušťka ledu dosahuje v některých místech až několika metrů.

A pokud se sem chystáte v létě, věřte, že budete odměněni úžasnými panoramaty. Lonely Planet o Bajkalu napsal, že je to něco, co musíte vidět před tím, než se pominete.

Bajkal z pohledu Čechů ještě není tak populární destinací, nicméně z našich končin existuje výborné letecké spojení z Prahy a Vídně. Levné letenky do města Irkutsk dokážete rezervovat s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Přímý let z našich končin neexistuje. Čekají vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 5 hodin letu na letiště Irkutsk.

Užitečné info o Rusku

Víza do Ruska

Při cestování do Ruska potřebujete víza. Ta si můžete zařídit na velvyslanectví, nebo ve vízovém centru Ruské federace. Pas musí mít minimálně dvě volné strany a zůstat platný alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti víza. Platnost uděleného víza může být odchylná od vaší žádosti, proto si ji vždy před odchodem překontrolujte.

Navíc v Rusku existuje povinnost registrace. Do 7 pracovních dnů ode dne příjezdu jste povinen zaregistrovat svůj pobyt na územně příslušném policejním oddělení.

Počasí v Rusku

Rusko je stát s poměrně chladným podnebím. Teploty v zimě sahají hluboko pod bod mrazu. Země se však rozkládá ve čtyřech klimatických pásmech - arktické, subarktické, mírně (větší část území) a subtropické.

Arktická oblast je charakteristická dlouhými slunečnými dny od dubna do poloviny září a nočními dny od poloviny října do konce února. V evropské části Ruska je cítit jednoznačný vliv Atlantského oceánu, kde se mořský vzduch přetváří na suchý kontinentální. Sibiř je známá kontinentálním podnebím. Má chladné zimy a teplá léta a směrem na východ je zase typické monzunové podnebí.

Ceny v Rusku

V Rusku platí měna rubl. Před návštěvou Ruska si lze směnit koruny téměř kdekoliv. Mnoho obchodníků a hotelů přijímá platby i v eurech.

Peníze je nejlepší změnit v bance nebo seriózní směnárně. Vyhněte se podvodníkům, kteří mění peníze přímo na ulici. Pokud cestujete do Soči, peníze si pro jistotu směňte už v Moskvě. Ve městě jsou sice banky, ale kurzy mohou být méně výhodné.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování.

10 zajímavostí o Rusku

1
Alkohol je v Rusku mimořádně oblíbený. Mluví o tom smutná statistika. 15,1 litrů čistého alkoholu ročně na jednu osobu, přičemž počítá se s věkem 15 a více.
2
Populace Ruska se každým rokem zmenšuje. Od roku 1993 klesla o 6,6 milionů lidí, což je opravdu vysoké číslo. Možná za tím stojí nižší počet mužů, protože žen je v Rusku až o 10 milionů více.
3
Nikdy se nekoupejte v jezeře Karachay v Rusku. Je prudce radioaktivní. Už jen obyčejné stání u břehu vás dokáže "obohatit" o 600 rentgenových jednotek za hodinu.
4
Rusové prodali Aljašku téměř zdarma. Konkrétně jde o 7,2 milionu dolarů. Z jeden akr (4047 m2) si napočítali jen 2 centy.
5
Největší pobočka americké restaurace McDonald 'se nenachází v Americe, ale v Moskvě.
6
Rozloha Ruska činí 17,1 milionů km2. Až 70% plochy Ruska přitom tvoří Sibiř.
7
Je zde velmi vysoká míra korupce. Odhaduje se, že až 50% policistů bere úplatky.
8
Tuhá zima se neřeší pouze tvrdým alkoholem, ale i pořádně horkým čajem, což je zcela pochopitelné. Rusové však pijí až 3,5 násobně větší množství čaje než Angličané.
9
Pokud by došlo ke konfliktu světového formátu, nepřátelé Ruska by se měli mít na pozoru, neboť Rusko vlastní více než 7000 jaderných hlavic.
10
Pivo v Rusku nebylo považováno za alkoholický nápoj do roku 2013.
Byly informace na této stránce užitečné?