Skip to main content

Levné letenky Soči

Rusko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Ruska doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Soči

Zajímavosti o Soči

Soči je přístavní, lázeňské město a spolu s příměstskými oblastmi se táhne do délky 147 kilometrů, a proto může být označováno za nejdelší město v Evropě.

Zároveň se považuje za hlavní město luxusní ruské rekreace. Až 300 slunečných dní v roce, teplé moře a překrásné pláže, které jsou v nádherném kontrastu se sněhem zasypanými horskými vrcholy - i tak může vypadat dovolená v Rusku. Málokdo ví, že v Soči jsou ideální podmínky pro potápění nebo, že si tu skvěle zalyžujete od prosince až do května.

V bezprostřední blízkosti Soči naleznete rozmanitou přírodu. Přestože u nás známe Soči jako typický letní resort, jen pár kilometrů od slunečních pláží a palem začínají vysoké hory. Z každé ulice ve městě vidíte vždy bílé vrcholky Kavkazu. Pouze 10 km od centra na řece Agura najdete vyhlídku na 30 m vodopády, fascinující kaňony a jeskyně.

Milovníci horolezectví si tu přijdou také na své, v okolí se nachází množství zajímavých příležitostí, nakonec i samotný Elbrus (5 642 m), nejvyšší hora Ruska a zároveň Evropy. Ještě taková pikantnost - Soči je nejsevernějším místem planety, kde se dá pěstovat čaj.

Soči z pohledu Čechů ještě není tak populární destinace. Levné letenky do města Soči můžete rezervovat z Prahy či Vídně a to s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Čekají vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 2 hodiny letu na letiště Adler Sochi.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Soči

Víza do Ruska

Při cestování do Ruska potřebujete víza. Ta si můžete zařídit na velvyslanectví, nebo ve vízovém centru Ruské federace. Pas musí mít minimálně dvě volné strany a zůstat platný alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti víza. Platnost uděleného víza může být odchylná od vaší žádosti, proto si ji vždy před odchodem překontrolujte.

Navíc v Rusku existuje povinnost registrace. Do 7 pracovních dnů ode dne příjezdu jste povinen zaregistrovat svůj pobyt na územně příslušném policejním oddělení.

Počasí v Soči

Díky jižní - subtropické poloze, se letní sezóna začíná již koncem dubna a trvá až do konce října. V létě teplota vody v Soči dosahuje 26-28 stupňů. Výběr pláží v tomto středisku je obrovský.

Tzv. velké Soči složené ze čtyř menších měst je roztažené po pobřeží v délce 147 kilometrů, proto mu říkají i nejdéle město Evropy. Jediným nedostatkem nekonečných pláží podél tyrkysového moře je jejich drsný štěrkový povrch.

SOČI POČASÍ

Ceny v Rusku

V Rusku platí měna rubl. Před návštěvou Ruska si lze směnit koruny téměř kdekoliv. Mnoho obchodníků a hotelů přijímá platby i v eurech.

Peníze je nejlepší změnit v bance nebo seriózní směnárně. Vyhněte se podvodníkům, kteří mění peníze přímo na ulici. Pokud cestujete do Soči, peníze si pro jistotu směňte už v Moskvě. Ve městě jsou sice banky, ale kurzy mohou být méně výhodné.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování.

Akuální čas v Soči

V Soči jsou o 2 hodiny více než v ČR.

Tipy, co vidět v Soči

10 zajímavostí o Rusku

1
Alkohol je v Rusku mimořádně oblíbený. Mluví o tom smutná statistika. 15,1 litrů čistého alkoholu ročně na jednu osobu, přičemž počítá se s věkem 15 a více.
2
Populace Ruska se každým rokem zmenšuje. Od roku 1993 klesla o 6,6 milionů lidí, což je opravdu vysoké číslo. Možná za tím stojí nižší počet mužů, protože žen je v Rusku až o 10 milionů více.
3
Nikdy se nekoupejte v jezeře Karachay v Rusku. Je prudce radioaktivní. Už jen obyčejné stání u břehu vás dokáže "obohatit" o 600 rentgenových jednotek za hodinu.
4
Rusové prodali Aljašku téměř zdarma. Konkrétně jde o 7,2 milionu dolarů. Z jeden akr (4047 m2) si napočítali jen 2 centy.
5
Největší pobočka americké restaurace McDonald 'se nenachází v Americe, ale v Moskvě.
6
Rozloha Ruska činí 17,1 milionů km2. Až 70% plochy Ruska přitom tvoří Sibiř.
7
Je zde velmi vysoká míra korupce. Odhaduje se, že až 50% policistů bere úplatky.
8
Tuhá zima se neřeší pouze tvrdým alkoholem, ale i pořádně horkým čajem, což je zcela pochopitelné. Rusové však pijí až 3,5 násobně větší množství čaje než Angličané.
9
Pokud by došlo ke konfliktu světového formátu, nepřátelé Ruska by se měli mít na pozoru, neboť Rusko vlastní více než 7000 jaderných hlavic.
10
Pivo v Rusku nebylo považováno za alkoholický nápoj do roku 2013.
Byly informace na této stránce užitečné?