Skip to main content

Levné letenky Moskva

Rusko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Moskvy

Zajímavosti o Moskvě

Hlavní město Ruska, Moskva je tak velké, že by mohlo být klidně i samostatným státem. Oslňuje, inspiruje i čpobuřuje, rozhodně však nenechá nikoho chladným.

Bývalá hlava komunistického impéria je plná megalomanských staveb, kterým kontrastují supermoderní byznys centra. Sochy Lenina či Stalina však už hledejt jen na piedestalu, ale v historických muzeích. Rudé náměstí, Kreml, Chrám Vasilije Blaženého - Moskva silně odráží historii těžko zkoušeného, ruského národa.

Přítomnost se však tvoří dnes, a to v Moskvě platí více než kdekoliv jinde na světě. Moskevský noční život je natolik okázalý a bujarý, že snadno strčí do kapsy i New York, který údajně nikdy nespí. Metropole kontrastů a zejména silných dojmů si zahraje s vaší myslí velkým stylem, na který se jen tak nezapomíná.

Moskva je oblíbená i v očích Čechů. Levné letenky do Moskvy nejčastěji koupíte už přímo z Prahy, odkud přímo létá společnost Pobeda. Levné letenky však koupíte i z Vídně. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 2 hodiny a 35 minut.

Přímé levné lety do Moskvy provozují společnosti Wizz Air (Budapešť), Aeroflot (Vídeň, Budapešť), UTair Aviation JSC (Vídeň), Czech Airlines (Praha), SmartWings Travel Service (Praha). S přestupem můžete z Prahy levně letět do Moskvy i se společností LOT a Air Serbia. Z našich končin se do Moskvy nejčastěji létá na letiště Vnukovo a na letiště Sheremetyevo.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Moskvě

Víza do Ruska

Při cestování do Ruska potřebujete víza. Ta si můžete zařídit na velvyslanectví, nebo ve vízovém centru Ruské federace. Pas musí mít minimálně dvě volné strany a zůstat platný alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti víza. Platnost uděleného víza může být odchylná od vaší žádosti, proto si ji vždy před odchodem překontrolujte.

Navíc v Rusku existuje povinnost registrace. Do 7 pracovních dnů ode dne příjezdu jste povinen zaregistrovat svůj pobyt na územně příslušném policejním oddělení.

Počasí v Moskvě

Moskva má vlhká a teplá léta. Zimy jsou naopak velmi studené. Nejteplejšími měsíci jsou červen, červenec a srpen. Nejchladnějším měsícem je leden. Nejvyšší průměrné teplotní maximum je pro červenec 23° C. Na druhé straně v lednu může teplotní minimum dosáhnout i -16° C.

Kdy je tedy dovolená v Moskvě ta správná volba? Ideálním obdobím bude kvůli teplotám léto, tehdy je však Moskva plná turistů. Příjemné teploty začínají už od konce dubna (teplotní maximum 10° C) a trvají až do září, následně se však rychle ochladí.

MOSKVA POČASÍ

Ceny v Moskvě

Národní měnou je rubl, za koruny ho zaměníte na kterémkoli letišti nebo ve směnárně či bance v ČR. Hledáte hotel v Moskvě? Čím blíže k Rudému náměstí, tím je cena vyšší. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete zájezd do Moskvy, vyplatí se vám podívat se i aktuální nabídku dovolených na Pelikánu.

Nejrychlejším způsobem dopravy je metro. Funguje denně od 05:30 do 00:30 hod. Lístky si zakoupíte na metrových stanicích a označíte je při vstupu do placené zóny. Alternativou přepravy je autobus, trolejbus a tramvaj.

Pokud plánujete zdržet ve městě několik dní, dobíjecí karta "Troika" vám umožní přepravu v zlevněné tarifu. Při pokusu sehnat ve městě taxík vám může zastavit i domácí, který si chce přivydělat. Tento způsob autostopu je zde běžný. Za účelem vyhnout se "turistické přirážce", si však přepravní raději domluvte předem. A to bez ohledu na to, zda vám zastavil taxikář nebo běžný vodič. Řízení v Moskvě je chaotické, zejména kvůli ignoranství řidičů vůči silničním pravidlům a jiným řidičům.

Pokud si však na takovou zkušenost troufnete nebo se rozhodnete prozkoumat okolí města autem, doporučujeme auto půjčit už přímo na letišti. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování.

Aktuální čas v Moskvě

Moskvě je o jednu hodinu více než v ČR během letního času. Během zimního času je v Moskvě o dvě hodiny více než u nás.

Letecké statistiky o Moskvě

  • Počet mezinárodních letišť v Moskvě: 0.

Tipy, co vidět v Moskvě

10 zajímavostí o Moskvě

1
Moskva dostala své jméno podle řeky Moskva, která jí protéká. Význam názvu je odvozen od slova mokrý.
2
Ve městě pobíhá okolo 35 000 pouličních psů. 20 z těchto psů zná většina obyvatel Moskvy. Naučili se používat metro a vesele jím každý den volně jezdí. Velmi dobře vědí, na jaké stanici mají vystoupit. Stejně tak i vycítí lidi, kteří jim dají něco k zakousnutí.
3
Moskevské metro se považuje za nejkrásnější metro světa. Je dekorované vskutku úchvatnými mozaikami, malbami a sochami. Je tak populární, že v Moskvě můžete absolvovat turistickou prohlídku těch nejkrásnějších zastávek metra.
4
Ruská státní knihovna s více než 45 miliony položek je největší knihovna Evropy. Bývala Leninova knihovna byla v dobách největší slávy The Beatles přezdívaná také jako Lennonova knihovna.
5
V Moskvě stojí 7 identických výškových megalomanských budov, které místní přezdívají i jako Stalinovy mrakodrapy nebo jako 7 sester. Budovy slouží jako hotely, kancelářské budovy, domy a dokonce i jako sídlo univerzity.
6
Moskva je největším městem Evropy. Rozloha města je 2 561 km2. Počet obyvatel přesahuje 12 milionů.
7
Věž Ostankino (540 m) je nejvyšší televizní věž v Evropě.
8
Moskva se pyšní největším počtem miliardářů na světě. Podle časopisu Forbes je zde najdete až 84. Bez problémů tak strčí do kapsy New York, ve kterém žije jen 62 lidí s mimořádně tučným kontem.
9
První McDonald byl otevřen v Rusku 31. ledna 1990 na Puškinově náměstí. Řada čekajících lidí se táhl několik kilometrů přes celé náměstí, kteří zde v mrazu vyčkávali celý den na svůj první burger.
10
Až 40 % Moskvy tvoří zeleň, na níž si Moskvané vždy rádi odpočinou. Gorkého park v centru města navštíví každý víkend až 100 000 lidí.
Byly informace na této stránce užitečné?