Skip to main content

Levné letenky Wizz Air

Akční letenky

O letecké společnosti

Letecká společnost byla založena v říjnu 2003. První let Wizz Air-u se uskutečnil 19. května 2004 mezi Katowicemi a Londýnem. Krátce po startu se aerolinka stala jedním z klíčových hráčů evropské oblohy. Hlavní báze Wizz Air-u je budapešťské letiště, kromě něj mají letadla bázi i na dalších téměř 20 letištích Evropy. V roce 2013 přepravila společnost 13,5 milionu cestujících.

Užitečné info o Wizz Air ✈️

Check-in Wizz Airu

  • cestující letecké společnosti Wizz Air mají k dispozici check-in online, při kterém získají palubní vstupenku, kterou si mohou vytisknout nebo stáhnout do svých mobilních zařízení či tabletů. V případě, že si cestující přeje vybrat preferované sedadlo, může tak učinit za poplatek. Stejně tak di může zarezervovat sedadlo s větším prostorem na nohy - tato služba stojí od 7 do 17 Euro/let.
  • poplatek za check-in na letišti je 70 Euro/let
  • cestující, kteří si za poplatek vybrali vlastní sedadlo, mohou vykonat check-in už 30 dní před odletem, pro cestující, kteří si tuto možnost nezvolili, otevírá check-in 7 dní před plánovaným odletem. Klasický check-in je k dispozici pro všechny cestující 2 hodiny před odletem.
  • při letech leteckou společností Wizz Air je dobré si přečíst o poplatcích, které Vás mohou zastihnout v případě, že nedodržíte jedno z pravidel leteckého dopravce

Zavazadla s Wizz Air

  • při letech společnocti Wizz Air má cestující v ceně pouze malé příruční zavazadlo s rozměry 42 x 32 x 25cm, velké příruční zavazadlo s rozměry 56 x 45 x 25cm si může cetující zakoupit za poplatek 30 Euro/zpáteční letenkamôže cestujúci zakúpiť za poplatok približne 30 Eur/spiatočná letenka
  • zavazadla do podpalubí jsou zpoplatněna. Ceny jednotlivých zavazadel se liší podle toho, kam cestující poletí, či podle letního nebo zimního letového řádu. Podle aktuálních informací na stránkách společnosti, zaplatíte za zavazadlo do maximální hmotnosti 32 kg - 30 Euro za let.
  • bližší informace o konkrétních poplatcích se dozvíte pomocí Wizz Air kalkulačky, která vypočítá poplatky na konkrétní let

Na palubě Wizz Airu

  • jestli se Vám nechce čekat v dlouhých frontách před nástupem do letadla, letecká společnost Wizz Air nabízí možnost přednostního nástupu. Poplatek za tuto službu jsou 4 Eura/let
  • v ceně letenky není zahrnutý palubní servis, avšak společnost na palubách letadla nabízí občerstvení za poplatek. Cestující mají k dispozici různé snacky a nápoje. 
  • cestující, kteří si přejí, aby bylo vedlejší sedadlo volné, mají možnost zakoupit si Wizz Xtra Space. tato služba garantuje, že vedlejší sedadlo bude volné a cestujícímu tak zůstane větší prostor v letadle. Služba je dostupná na vybraných letech a je zpoplatněna sumou 10 Euro.