Skip to main content

Levné letenky s Pelikánem

815
Nízká cena letenek
Speciální slevy na letenky od Pelikána
Perfektní zákaznický servis

Akční letenky

Levné letenky

Na této stránce najdete denně aktualizované levné letenky s odletem z Prahy, Vídne, Pardubic, Brna, Ostravy a dalších okolních letišť. Seznam akčních nabídek, které stojí za zhlédnutí najdete jenom na Pelikan.cz. Rezervujte letenky co nejdříve přímo na u nás, než se místa vyprodají.

V rezervačním systému naleznete pouze dostupné lety za aktuální ceny včetně poplatků. Nejvýhodnější letenky do celého světa naleznete na stránce Nejlevnější letenky. S námi nepropásnete ani nejlepší akční nabídky leteckých společností.

Nejlepší akce aerolinek na levné letenky jsou pryč často i během několika minut nebo hodin a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastavte si naše e-mailové notifikace, stáhnite si pelipecky appku a o každé laciné letence budeš vědět jako první. 

Nejste si jistý, jaká opatření platí ve vaší vysněné destinaci? Přečtěte si náš článek Cestovatelský semafor: Kam se Může cestovat? a zjistěte více informací.

U nás koupíte nejen levné letenky, ale také cestovní pojištění či ubytování v hotelu, anebo apartmánu. Kromě toho pro vás rádi zajistíme také třeba pronájem auta. Nakupujte levné letenky s pelikánem a cestujte bez starostí.
 

FAQ - často kladené otázky

Jaké jsou možnosti uhrazení letenky?

Letenky je obecně možné uhradit 3 různými způsoby. První způsob je platba platební kartou, při níž platba proběhne okamžitě. Druhá možnost je zaslání faktury a poslání úhrady přes internetovou platbu. Tato možnost je omezena splatností faktury zpravidla do 21:00 daného dne nebo tak, jak je uvedeno na faktuře. Třetí možnost je zaslání fakúry a možnost úhrady přímým vkladem na jeden z našich účtů přímo v jeden z bank, kde máme vedeny účty. Umožněné formy úhrady se mohou lišit v závislosti na typu letecké společnosti. U některých letenkách přepravci určují kratší dobu splatnosti resp. limit na vystavení letenky. Přepravci také mohou do Vaší rezervace zaslat notifikaci o zkrácené splatnosti letenky, tehdy Vás náš zákaznický servis kontaktuje a informuje o zkrácené splatnosti. V případě koupě mezinárodní letenky nízko-nákladové letecké společnosti (např. Ryanair) prostřednictvím portálu http://www.pelikan.sk/ je platba možná pouze platební kartou.

Jak je možné uhradit platbu za letenky nízkonákladových dopravců?

V případě koupě mezinárodní letenky nízko-nákladové letecké společnosti (např. Ryanair EasyJet) prostřednictvím portálu http://www.pelikan.cz/, je platba možná pouze platební kartou.

Kolik stojí letenka pro dítě? Nabízejí letecké společnosti slevy na letenky pro děti?

Za dítě do dvou let (nazývané také infant) si tradiční letecké společnosti účtují většinou 10% z ceny letenky dospělého. Dítě od dvou do dvanácti let standardně platí 75% ceny z letenky dospělého.
Nízkonákladové společnosti (Ryanair, Wizzair) mají standardně fixně stanovenou cenu pro Infanta a za děti do dvanácti let se většinou platí plná suma letenky. Tyto ceny se ale mohou měnit na základě destinace, tarifu nebo sezóny, v níž chce klient letět.

Kdy a jak probíhá vystavení letenek (ticketing)?

Letenky vystavujeme zpravidla 15-7 dní před odletem. Přesný termín závisí na konkrétním cenové nabídce, resp. rezervaci.

Jaká zavazadla mám v ceně letenky při cestování s nízkonákladovou leteckou společností?

V základní ceně letenky je jen příruční zavazadlo o maximálních rozměrech a váze, které jsou dány leteckou společností. Například společnost Wizzair zavedla 2 druhy příručního zavazadla, přičemž menší je zdarma a pokud máte zájem o větší zavazadla, je nutné si připlatit.

Je zavazadlo do podpalubí zahrnuto v ceně letenky?

To, zda máte zavazadlo zahrnuto v ceně letenky závisí od konkrétní letecké společnosti, se kterou letíte. Nízkonákladové letecké společnosti nenabízejí odbavení zavazadel v ceně letenky a je tedy nutné si ho dokoupit při rezervaci nebo při online odbavení. Některé klasické letecké společnosti upouštějí od zavazadel zahrnutých v ceně letenky u některých, zpravidla těch nejnižších tarifů. Při nákupu letenky na www.pelikan.cz je v rezervačním formuláři zobrazeno, jestli je zavazadlo do podpalubí zahrnuta v ceně letenky.

Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)