Skip to main content

Levné letenky Kamčatka

Rusko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Ruska doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Petropavlovska

Zajímavosti o Petropavlovsku

Devětadvacet aktivních sopek, asi nejvíce divokých medvědů na světě a úžasné treky. A když mluvíme o aktivních sopkách, tak jeden z největších zážitků je vidět vytékající lávu z jedné z nejaktivnějších sopek na světě - Ploskij Tolbačik.

Pokud hledáte aktivní a tak trošku adrenalinovou dovolenkovou destinaci, trefili jste do černého. Kamčatka je považována za dražší destinaci, ale to jen proto, že zážitky, treky a výlety jsou zde velkolepé.

Nakonec i téměř všechny výlety směřují do velmi izolovaných a vzdálených míst. Například do slavného Údolí gejzírů se můžete dostat jen vrtulníkem! Pokud tedy máte dobrodružnou povahu, Kamčatka je ideální místo na Vaši realizaci.

Kamčatka z pohledu Čechů ještě není tak populární, ale z našich končin existuje výborné letecké spojení z Vídně. Levné letenky na Kamčatku si můžete rezervovat s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Přímý let z našich končin neexistuje. Čekají vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 8 hodin letu na letiště Petropavlovsk Kamchatskiy Jelizovo.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kamčatce

Víza do Ruska

Při cestování do Ruska potřebujete víza. Ta si můžete zařídit na velvyslanectví, nebo ve vízovém centru Ruské federace. Pas musí mít minimálně dvě volné strany a zůstat platný alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti víza. Platnost uděleného víza může být odchylná od vaší žádosti, proto si ji vždy před odchodem překontrolujte.

Navíc v Rusku existuje povinnost registrace. Do 7 pracovních dnů ode dne příjezdu jste povinen zaregistrovat svůj pobyt na územně příslušném policejním oddělení.

Počasí na Kamčatce

Nejlepší období pro návštěvu Kamčatky je od června do září. Počasí je velmi proměnlivé a buďte na to připraveni. Připravte se i na obrovské množství komárů. Nejlepší je mít síťku, dlouhé věci a kvalitní repelent. Nikdy se nepohybujte v lesích bez zkušeného průvodce. Pokud jedete na trek, všude je obrovské množství medvědů.

Zimy jsou na Kamčatce velmi kruté. Ještě i v květnu zde je deset metrů sněhu a v říjnu už padá první sníh. Teploty se běžně pohybují okolo - 30 °C.

Kamčatka Počasí

Ceny v Rusku

V Rusku platí měna rubl. Před návštěvou Ruska si lze směnit koruny téměř kdekoliv. Mnoho obchodníků a hotelů přijímá platby i v eurech.

Peníze je nejlepší změnit v bance nebo seriózní směnárně. Vyhněte se podvodníkům, kteří mění peníze přímo na ulici. Pokud cestujete do Soči, peníze si pro jistotu směňte už v Moskvě. Ve městě jsou sice banky, ale kurzy mohou být méně výhodné.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování.

Aktuální čas na Kamčatce

Na Kamčatce je o 10 hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět na Kamčatce

10 zajímavostí o Rusku

1
Alkohol je v Rusku mimořádně oblíbený. Mluví o tom smutná statistika. 15,1 litrů čistého alkoholu ročně na jednu osobu, přičemž počítá se s věkem 15 a více.
2
Populace Ruska se každým rokem zmenšuje. Od roku 1993 klesla o 6,6 milionů lidí, což je opravdu vysoké číslo. Možná za tím stojí nižší počet mužů, protože žen je v Rusku až o 10 milionů více.
3
Nikdy se nekoupejte v jezeře Karachay v Rusku. Je prudce radioaktivní. Už jen obyčejné stání u břehu vás dokáže "obohatit" o 600 rentgenových jednotek za hodinu.
4
Rusové prodali Aljašku téměř zdarma. Konkrétně jde o 7,2 milionu dolarů. Z jeden akr (4047 m2) si napočítali jen 2 centy.
5
Největší pobočka americké restaurace McDonald 'se nenachází v Americe, ale v Moskvě.
6
Rozloha Ruska činí 17,1 milionů km2. Až 70% plochy Ruska přitom tvoří Sibiř.
7
Je zde velmi vysoká míra korupce. Odhaduje se, že až 50% policistů bere úplatky.
8
Tuhá zima se neřeší pouze tvrdým alkoholem, ale i pořádně horkým čajem, což je zcela pochopitelné. Rusové však pijí až 3,5 násobně větší množství čaje než Angličané.
9
Pokud by došlo ke konfliktu světového formátu, nepřátelé Ruska by se měli mít na pozoru, neboť Rusko vlastní více než 7000 jaderných hlavic.
10
Pivo v Rusku nebylo považováno za alkoholický nápoj do roku 2013.
Byly informace na této stránce užitečné?