Skip to main content

Levné letenky Vladivostok

Rusko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Vladivostoku

Zajímavosti o Vladivostoku

Město na konci legendární Transsibiřské magistrály nebo tam, kde "koleje končí v moři". Vladivostok má z pohledu geografie úžasnou polohu. Je to na skok lodí do Japonska nebo do Jižní Koreje.

Kromě nádherné železniční stanice zde můžete obdivovat i ulici Svetlanskaja nebo Zolotoj most. Zajímavostí je, že Vladivostok je oblíbenou destinací ruských turistů, kteří sem jezdí zejména za výborným jídlem, mořskými plody, ale také možností zažít tradiční čínskou kuchyni. Kromě Japonska a Koreje je totiž Čína, tak říkajíc, "za rohem".

Vladivostok z pohledu Čechů ještě není tak populární destinace, ale z našich končin existuje výborné letecké spojení z Vídně, popřípadě Prahy. Levné letenky do města Vladivostok se dají rezervovat s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Přímý let z našich končin neexistuje. Čekají vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 9 hodin letu na letiště ve Vladivostoku.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Vladivostoku

Víza do Ruska

Při cestování do Ruska potřebujete víza. Ta si můžete zařídit na velvyslanectví, nebo ve vízovém centru Ruské federace. Pas musí mít minimálně dvě volné strany a zůstat platný alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti víza. Platnost uděleného víza může být odchylná od vaší žádosti, proto si ji vždy před odchodem překontrolujte.

Navíc v Rusku existuje povinnost registrace. Do 7 pracovních dnů ode dne příjezdu jste povinen zaregistrovat svůj pobyt na územně příslušném policejním oddělení.

Počasí ve Vladivostoku

Nejpříznivější a nejžhavější počasí zažijete ve Vladivostoku v letních měsících červenec a srpen. Doporučujeme však zejména srpen, protože červenec je z pohledu srážek nejdeštivější měsíc. Průměrná denní teplota se zde v létě pohybuje kolem 21 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíc je leden, kde se naopak průměrná teplota pohybuje kolem -13 stupňů Celsia.

VLADIVOSTOK WEATHER

Ceny ve Vladivostoku

V Rusku platí měna rubl. Před návštěvou Ruska směníte korunu za rubl téměř kdekoliv, totéž platí i po přistání. Mnoho obchodníků a hotelů přijímá platby i v těchto měnách. Peníze je nejlepší směnit v bance nebo seriózní směnárně. Vyhněte se podvodníkům, kteří mění peníze přímo na ulici. Pokud cestujete do Vladivostoku, peníze si raději zaměňte ještě v Moskvě. Ve městě Vladivostok jsou sice banky, ale kurzy nemusí být příliš příznivé.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování.

Aktuální čas v lokalitě Vladivostok

V lokalitě Vladivostok je o 10 hodin více než v Čechách.

Tipy, co vidět ve Vladivostoku

10 zajímavostí o Rusku

1
Alkohol je v Rusku mimořádně oblíbený. Mluví o tom smutná statistika. 15,1 litrů čistého alkoholu ročně na jednu osobu, přičemž počítá se s věkem 15 a více.
2
Populace Ruska se každým rokem zmenšuje. Od roku 1993 klesla o 6,6 milionů lidí, což je opravdu vysoké číslo. Možná za tím stojí nižší počet mužů, protože žen je v Rusku až o 10 milionů více.
3
Nikdy se nekoupejte v jezeře Karachay v Rusku. Je prudce radioaktivní. Už jen obyčejné stání u břehu vás dokáže "obohatit" o 600 rentgenových jednotek za hodinu.
4
Rusové prodali Aljašku téměř zdarma. Konkrétně jde o 7,2 milionu dolarů. Z jeden akr (4047 m2) si napočítali jen 2 centy.
5
Největší pobočka americké restaurace McDonald 'se nenachází v Americe, ale v Moskvě.
6
Rozloha Ruska činí 17,1 milionů km2. Až 70% plochy Ruska přitom tvoří Sibiř.
7
Je zde velmi vysoká míra korupce. Odhaduje se, že až 50% policistů bere úplatky.
8
Tuhá zima se neřeší pouze tvrdým alkoholem, ale i pořádně horkým čajem, což je zcela pochopitelné. Rusové však pijí až 3,5 násobně větší množství čaje než Angličané.
9
Pokud by došlo ke konfliktu světového formátu, nepřátelé Ruska by se měli mít na pozoru, neboť Rusko vlastní více než 7000 jaderných hlavic.
10
Pivo v Rusku nebylo považováno za alkoholický nápoj do roku 2013.
Byly informace na této stránce užitečné?