Skip to main content

Levné letenky Novosibirsk

Rusko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Novosibirsku

Zajímavosti o Novosibirsku

Novosibirsk je třetí největší město v Rusku po Moskvě a Petrohradu a administrativní centrum Novosibirsk oblasti. Je to největší město na Sibiři a administrativní centrum Sibiřského federálního okruhu.

Pokud chcete zažít typickou ruskou zimu, a ještě k tomu na Sibiři, určitě se vyberte do Novosibirsku. Třetí největší ruské město Vás v zimě může překvapit i teplotou -40 ° C.

Novosibirsk je zároveň největší sibiřské město na východ od Omsku, ležící na řece Ob. Město je dobrým výchozím bodem do pohoří Altaj a také pro ty, kteří se hodlají vydat odtud do Kazachstánu.

Asi 30 km od Novosibirsku leží akademické město Akademgorod, kde byla ubytována elita sovětského národa, zejména vědci a "mozci" národa.

Sibiř z pohledu Čechů ještě není tak populární destinace, ale z našich končin existuje výborné letecké spojení z Vídně. Levné letenky na Sibiř si můžete rezervovat s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Přímý let z našich končin neexistuje. Čekají Vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 4 hodiny letu na letiště Tolmachevo v lokalitě Novosibirsk.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Novosibirsku

Víza do Ruska

Při cestování do Ruska potřebujete víza. Ta si můžete zařídit na velvyslanectví, nebo ve vízovém centru Ruské federace. Pas musí mít minimálně dvě volné strany a zůstat platný alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti víza. Platnost uděleného víza může být odchylná od vaší žádosti, proto si ji vždy před odchodem překontrolujte.

Navíc v Rusku existuje povinnost registrace. Do 7 pracovních dnů ode dne příjezdu jste povinen zaregistrovat svůj pobyt na územně příslušném policejním oddělení.

Počasí na Sibiři

Sibiř patří k nejchladnějším lokalitám na světě. Co se týče počasí a teplot, určitě se dají popsat stejnými slovy jako charakter samotné Sibiře, i když v některých obdobích je počasí, vzhledem na danou oblast, předvídatelné. Rozdíl mezi letními a zimními teplotami představuje v průměru 68 °C. To znamená, že v letních měsících (červen, srpen) se teploty vyšplhají na 30 °C a v zimě naopak klesají hluboko pod bod mrazu – v průměru na hodnotu -30 °C. Rekord v mínusových teplotách byl naměřen ve vesničce Oymyakon, kde rtuť teploměru klesla až na neuvěřitelných -67 °C.

NOVOSIBIRSK Počasí

Ceny v Rusku

V Rusku platí měna rubl. Před návštěvou Ruska si lze směnit koruny téměř kdekoliv. Mnoho obchodníků a hotelů přijímá platby i v eurech.

Peníze je nejlepší změnit v bance nebo seriózní směnárně. Vyhněte se podvodníkům, kteří mění peníze přímo na ulici. Pokud cestujete do Soči, peníze si pro jistotu směňte už v Moskvě. Ve městě jsou sice banky, ale kurzy mohou být méně výhodné.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování.

Aktuální čas na Sibiři

Na Sibiři je o 5 hodin více než v České republice

Tipy, co vidět v Novosibirsku

10 zajímavostí o Rusku

1
Alkohol je v Rusku mimořádně oblíbený. Mluví o tom smutná statistika. 15,1 litrů čistého alkoholu ročně na jednu osobu, přičemž počítá se s věkem 15 a více.
2
Populace Ruska se každým rokem zmenšuje. Od roku 1993 klesla o 6,6 milionů lidí, což je opravdu vysoké číslo. Možná za tím stojí nižší počet mužů, protože žen je v Rusku až o 10 milionů více.
3
Nikdy se nekoupejte v jezeře Karachay v Rusku. Je prudce radioaktivní. Už jen obyčejné stání u břehu vás dokáže "obohatit" o 600 rentgenových jednotek za hodinu.
4
Rusové prodali Aljašku téměř zdarma. Konkrétně jde o 7,2 milionu dolarů. Z jeden akr (4047 m2) si napočítali jen 2 centy.
5
Největší pobočka americké restaurace McDonald 'se nenachází v Americe, ale v Moskvě.
6
Rozloha Ruska činí 17,1 milionů km2. Až 70% plochy Ruska přitom tvoří Sibiř.
7
Je zde velmi vysoká míra korupce. Odhaduje se, že až 50% policistů bere úplatky.
8
Tuhá zima se neřeší pouze tvrdým alkoholem, ale i pořádně horkým čajem, což je zcela pochopitelné. Rusové však pijí až 3,5 násobně větší množství čaje než Angličané.
9
Pokud by došlo ke konfliktu světového formátu, nepřátelé Ruska by se měli mít na pozoru, neboť Rusko vlastní více než 7000 jaderných hlavic.
10
Pivo v Rusku nebylo považováno za alkoholický nápoj do roku 2013.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)