Skip to main content

Levné letenky Irkutsk (Bajkal)

Rusko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Irkutska

Zajímavosti o Irkutsku

Bajkalské jezero neboli Bajkal je nejhlubší a nejstarší jezero na světě. Možná vám to však lépe ukážeme na konkrétním příkladu – v jezeře je soustředěna jedna pětina světových zásob povrchové sladké vody. Bajkal se nachází jižní části Východní Sibiře a ideální letecké spojení směřuje do města Irkutsk.

Po Kaspickém moři jde o druhé největší ruské jezero a v roce 1996 bylo zapsáno do světového seznamu dědictví UNESCO. Pokud se na Bajkal vydáte v zimě, rozhodně si přibalte teplé oblečení a dopřejte si procházku po jezeře. Tloušťka ledu dosahuje v některých místech až několika metrů.

A pokud se sem chystáte v létě, věřte, že budete odměněni úžasnými panoramaty. Lonely Planet o Bajkalu napsal, že je to něco, co musíte vidět před tím, než se pominete.

Bajkal z pohledu Čechů ještě není tak populární destinací, nicméně z našich končin existuje výborné letecké spojení z Prahy a Vídně. Levné letenky do města Irkutsk dokážete rezervovat s jedním přestupem v Moskvě, díky letecké společnosti Aeroflot. Přímý let z našich končin neexistuje. Čekají vás přibližně 2 hodiny letu do Moskvy, odkud ještě přibližně 5 hodin letu na letiště Irkutsk.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Irkutsku

Víza do Ruska

Při cestování do Ruska potřebujete víza. Ta si můžete zařídit na velvyslanectví, nebo ve vízovém centru Ruské federace. Pas musí mít minimálně dvě volné strany a zůstat platný alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti víza. Platnost uděleného víza může být odchylná od vaší žádosti, proto si ji vždy před odchodem překontrolujte.

Navíc v Rusku existuje povinnost registrace. Do 7 pracovních dnů ode dne příjezdu jste povinen zaregistrovat svůj pobyt na územně příslušném policejním oddělení.

Počasí na jezeře Bajkal

Ve východní Sibiři vládne kontinentální počasí. Krátké a horké léto, dlouhá a extrémně studená zima. Obrovské množství vody v jezeře však zmírňuje teplotní extrémy, ale protože jezero Bajkal lemuje okolní, strmé horské pobřeží tento efekt (o cca 5 °C tepleji v zimě a o 5 °C chladněji v létě než například v Irkutsku) - je pozorovatelný jen do vzdáleností okolo 10 km.

Přesto průměrná teplota vody v jezeře je pro Středoevropana pocitově spíše studená. V letním přehřátí sotva převyšuje 12 °C. Zima přichází rychle a v průměru dosahuje teploty kolem -15 °C. Celé jezero dokáže zmrznout během dvou týdnů. Během krátké doby zamrzá do tloušťky jednoho metru.

BAJKAL Počasí

Ceny v Rusku

V Rusku platí měna rubl. Před návštěvou Ruska si lze směnit koruny téměř kdekoliv. Mnoho obchodníků a hotelů přijímá platby i v eurech.

Peníze je nejlepší změnit v bance nebo seriózní směnárně. Vyhněte se podvodníkům, kteří mění peníze přímo na ulici. Pokud cestujete do Soči, peníze si pro jistotu směňte už v Moskvě. Ve městě jsou sice banky, ale kurzy mohou být méně výhodné.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování.

Aktuální čas v Irktusku

V lokalitě Irkutsk je o 7 hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět v Irkutsku

10 zajímavostí o Rusku

1
Alkohol je v Rusku mimořádně oblíbený. Mluví o tom smutná statistika. 15,1 litrů čistého alkoholu ročně na jednu osobu, přičemž počítá se s věkem 15 a více.
2
Populace Ruska se každým rokem zmenšuje. Od roku 1993 klesla o 6,6 milionů lidí, což je opravdu vysoké číslo. Možná za tím stojí nižší počet mužů, protože žen je v Rusku až o 10 milionů více.
3
Nikdy se nekoupejte v jezeře Karachay v Rusku. Je prudce radioaktivní. Už jen obyčejné stání u břehu vás dokáže "obohatit" o 600 rentgenových jednotek za hodinu.
4
Rusové prodali Aljašku téměř zdarma. Konkrétně jde o 7,2 milionu dolarů. Z jeden akr (4047 m2) si napočítali jen 2 centy.
5
Největší pobočka americké restaurace McDonald 'se nenachází v Americe, ale v Moskvě.
6
Rozloha Ruska činí 17,1 milionů km2. Až 70% plochy Ruska přitom tvoří Sibiř.
7
Je zde velmi vysoká míra korupce. Odhaduje se, že až 50% policistů bere úplatky.
8
Tuhá zima se neřeší pouze tvrdým alkoholem, ale i pořádně horkým čajem, což je zcela pochopitelné. Rusové však pijí až 3,5 násobně větší množství čaje než Angličané.
9
Pokud by došlo ke konfliktu světového formátu, nepřátelé Ruska by se měli mít na pozoru, neboť Rusko vlastní více než 7000 jaderných hlavic.
10
Pivo v Rusku nebylo považováno za alkoholický nápoj do roku 2013.
Byly informace na této stránce užitečné?