Skip to main content

Levné letenky Petrohrad

Rusko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Petrohradu

Zajímavosti o Petrohradu

"Jako kdybyste vstoupili do ruského románu," popisuje Petrohrad v zimě anglický The Telegraph. Ať už se vydáte na objevnou plavbu elegantními kanály, zanechávajíc za sebou 342 mostů nebo se jen tak pozorujíc při ranním slunci na Něvu, druhé největší město Ruska Vás ani v tomto ročním období zaručeně nenechá chladnými. Důvodů, proč byste se měli do tohoto kouzelného města, přezdívaného i Benátky severu vydat, už máte určitě na mysli několik, zahrnujíc Státní muzeum Ermitáž.

Zimy tu bývají většinou kruté. V létě je zde naopak teploučko a noc vypadá jako den. Druhé největší ruské město si Vás získá ihned po vystoupení z letadla. Nádherné ulice zaplněné domy připomínající paláce, stovky mostů přes řeku zase připomínají italské Benátky a matrjošky všech velikostí na vás vyskočí dříve, než stihnete říct: добрый день (Dobrý den). Ne nadarmo patří Petrohrad do padesátky nejlepších destinací světa.

Petrohrad je nejvýznamnějším městem kultury v Rusku. Zrodil se zde legendární ruský balet a působí zde významní skladatelé a tanečníci z celého světa.

Pokud se vydáte do Petrohradu během léta, resp. července, čeká vás zajímavý úkaz. Bílé noci. Děje se to z jednoduchého důvodu – město je velmi blízko severního pólu, a proto zde slunce zapadá jen na pár hodin nebo vůbec. Může se Vám stát, že vyjdete z tamní diskotéky o třetí ráno a venku bude stejné světlo jako o třetí odpoledne, když jste si dávali svůj oblíbený boršč.

Neminou vás ani nákupy v tzv. Něvském prospektu. Jde o nejhlavnější a nejrušnější ulici Petrohradu. Zde nakoupíte své oblíbené matrjošky.

Petrohrad je oblíbená destinace Čechů, zejména pro ty, kteří milují kulturu, umění a ruskou architekturu. Levné letenky do Petrohradu si můžete rezervovat velmi výhodně z Prahy i Vídně. Přímý let trvá přibližně dvě a půl hodiny. Češi létají do Petrohradu nejraději s leteckými společnostmi Aeroflot, Austrian Airlines a Wizz Air.

Mezinárodní letiště Petrohrad – Pulkovo se nachází v Rusku, přibližně 23 kilometrů jižně od centra města Petrohrad. Letiště má dvě přistávací dráhy a jeho služby ročně využívá více než 13 milionů pasažérů, pro které je k dispozici 1 terminál. Základnu zde má například letecká společnost Rossiya Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Petrohradu

Víza do Ruska

Při cestování do Ruska potřebujete víza. Ta si můžete zařídit na velvyslanectví, nebo ve vízovém centru Ruské federace. Pas musí mít minimálně dvě volné strany a zůstat platný alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti víza. Platnost uděleného víza může být odchylná od vaší žádosti, proto si ji vždy před odchodem překontrolujte.

Navíc v Rusku existuje povinnost registrace. Do 7 pracovních dnů ode dne příjezdu jste povinen zaregistrovat svůj pobyt na územně příslušném policejním oddělení.

Počasí v Petrohradu

V Petrohradu převládá vlhké pevninské podnebí, které mají na svědomí zejména vlivy cyklonů od Baltského moře. Tradičně krátká leta bývají chladná a deštivá. Teploty v letních měsících se pohybují v průměru okolo 22 °C. Milovníci nízkých teplot si zde přijdou na své během dlouhých mrazivých zim. V tomto období klesne rtuť na teploměru často až na -27 ° C.

PETROHRAD Počasí

Ceny v Petrohradu

V Rusku platí měna rubl. Před návštěvou Ruska si mžete směnit koruny/eura téměř kdekoliv, totéž platí i po přistání. Mnoho obchodníků a hotelů přijímá platby i v těchto měnách. Peníze je nejlepší směnit v bance nebo seriózní směnárně. Vyhněte se ale podvodníkům, kteří mění peníze přímo na ulici. V celém Petrohradu je množství bankomatů. Problém není ani platba kartou.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování.

Aktuální čas v Petrohradu

V Petrohradu je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Petrohradu

10 zajímavostí o Rusku

1
Alkohol je v Rusku mimořádně oblíbený. Mluví o tom smutná statistika. 15,1 litrů čistého alkoholu ročně na jednu osobu, přičemž počítá se s věkem 15 a více.
2
Populace Ruska se každým rokem zmenšuje. Od roku 1993 klesla o 6,6 milionů lidí, což je opravdu vysoké číslo. Možná za tím stojí nižší počet mužů, protože žen je v Rusku až o 10 milionů více.
3
Nikdy se nekoupejte v jezeře Karachay v Rusku. Je prudce radioaktivní. Už jen obyčejné stání u břehu vás dokáže "obohatit" o 600 rentgenových jednotek za hodinu.
4
Rusové prodali Aljašku téměř zdarma. Konkrétně jde o 7,2 milionu dolarů. Z jeden akr (4047 m2) si napočítali jen 2 centy.
5
Největší pobočka americké restaurace McDonald 'se nenachází v Americe, ale v Moskvě.
6
Rozloha Ruska činí 17,1 milionů km2. Až 70% plochy Ruska přitom tvoří Sibiř.
7
Je zde velmi vysoká míra korupce. Odhaduje se, že až 50% policistů bere úplatky.
8
Tuhá zima se neřeší pouze tvrdým alkoholem, ale i pořádně horkým čajem, což je zcela pochopitelné. Rusové však pijí až 3,5 násobně větší množství čaje než Angličané.
9
Pokud by došlo ke konfliktu světového formátu, nepřátelé Ruska by se měli mít na pozoru, neboť Rusko vlastní více než 7000 jaderných hlavic.
10
Pivo v Rusku nebylo považováno za alkoholický nápoj do roku 2013.
Byly informace na této stránce užitečné?