Skip to main content

Levné letenky Řecko

Řecko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Řecka

Zajímavosti o Řecku

Hledáte levnou letenku do Řecka? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, půjčení auta a klidně i kompletních dovolených v Řecku.

Řecko se zejména v posledních letech řadí k nejžádanějším turistickým destinacím v Evropě. Svou letní dovolenou v Řecku tráví ti, kteří hledají především pohodu, slunce a čisté moře. Nadchne nejen plážové typy, ale i milovníky starobylých památek. Zároveň se můžete těšit z nádherného počasí, v Řecku totiž prší jen velmi zřídka.

Jak na levné letenky do Řecka

Do Řecka si za akční ceny zaletět například i přímo z Prahy, a to prostřednictvím nízkonákladové letecké společnosti Ryanair, nebo ze sousední Vídně, ze které provozuje své lety lowcostová společnost Lauda.

Co takhle navštívit Krétu, Rhodos, Zakynthos, nebo Mykonos? Podívejte se na našel last-minute i first-minute nabídky. Vřele také doporučujeme půjčení auta.

Více Zobrazit méně

TOP města v Řecku

Athény

Díky své starobylé historii patří Athény mezi ty nejstarší metropole naší planety. Město označují také jako kolébku moderní civilizace. Právě v Athénách byly totiž položeny základy demokracie, západní filozofie, matematických objevů či divadla.

Dominanta poloostrova Attika nabízí návštěvníkům prohlídku těch nejpozoruhodnějších historických památek antických dob. Hrdě připomínají legendární dobu, kdy byl svět ovládaný rozmařilými bohy, kteří často zkoušeli udatnost řeckých hrdinů.

Po prohlídce památek si v Athénách můžete odpočinout v mnoha zelených zahradách nebo načerpat energii v tavernách, které nabízejí to nejlepší z pověstné řecké kuchyně. Tu budete potřebovat zejména večer, kdy žije město bujarým nočním životem. Pokud chcete poznat nefalšované Řecko, volba destinace je jasná.

Levné letenky do Atén

Athény jsou velmi oblíbené i v očích Čechů. Levné letenky do Athén koupíte přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 2 hodiny a 10 minut. Přímé lety do Athén provozuje také společnost Austrian Airlines z Vídně.

I když s přestupem, ale za přijatelné ceny, létají do Athén i společnosti Air Serbia (Vídeň), Ukraine International Airlines (Praha) a Turkish Airlines (Praha). Z našich končin se do Athén nejčastěji létá na letiště Eleftherios Venizelos.

Santorini

Santorini se nachází v azurových vodách Egejského moře. Pro vskutku unikátní ostrov je ikonická zejména sopečná prohlubeň (kaldera) zalita mořem, která vytváří úžasnou přírodní scenérii.

Santorini se označuje za jednu z nejfotogeničtějších a nejromantičtějších destinací naší planety. Pohledu na zapadající slunce může jistě konkurovat jen málo míst. Mnozí tvrdí, že je to nejkrásnější místo celého Řecka. Útesy kaldery, které se prudce svažují do moře, sněhobílé kostelíky s modrými kupolemi, klikaté úzké uličky a výborná řecká kuchyně - Santorini je záruka prvotřídní romantické dovolené.

Ostrov je mimořádně oblíbený i v očích Čechů, kteří zde rádi tráví své letní dovolené. Levné letenky na Santorini nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo dvě a půl hodiny. Lety na Santorini z našich končin nabízejí zejména společnosti Eurowings, Niki Luftfahrt, Air Berlin, Vueling Airlines a SWISS International Air Lines. Hlavním letištěm na Santorini je letiště Santorini Airport.

Hlavním letištěm na Santorini je letiště Santorini Airport.

Korfu

Ostrov Korfu najdete nedaleko řeckého a albánského pobřeží, přes 100 kilometrů od "podpatku" Apeninského poloostrova. Korfu se označuje také jako zelený ostrov nebo smaragd Jónského moře, a to díky bujné vegetaci, které dominuje množství nádherně zelených olivovníků. Nevelký řecký ostrov si kdysi zamilovala i samotná císařovna Sissi, která zde měla svou letní rezidenci. Dnes je Korfu dovolenkovým rájem, která je přímo stvořený k odpočinku a šnorchlování.

Ochuzeni zde však nebudou ani milovníci historie! Korfu se totiž pyšní mnoha historickými památkami, ve kterých rozpoznáte vliv někdejší benátské, britské či francouzské nadvlády. Tradiční vesničky v zelených kopcích, starobylé kláštery, podmanivé mořské jeskyně a zálivy... Korfu, podobně jako Zakynthos, je destinace, která nikdy "nevyjde z módy".

Levné letenky na Korfu

Ostrov Korfu je mimořádně oblíbený i v očích Čechů, kteří zde rádi tráví své letní dovolené. Levné letenky na Korfu nejčastěji koupíte z Prahy. Průměrná délka letu je přibližně 1 hodinu a 45 minut bez přestupu. Přímý let z Prahy provozuje letecká společnost Ryanair. Kromě výše uvedených společností využívají Češi i letecké společnosti Air Berlin a Aegean Airlines, které létají na Korfu z Vídně. Příletové letištěm na Korfu je mezinárodní letiště Ioannis Kapodistrias.

Soluň

Soluň je druhým největším městem v Řecku. Není sice tak rušné jako Athény, a tak se poznávání místních historických krás odehrává v klidnějším duchu. Ve městě žije přibližně 700 tisíc obyvatel, ale vzhledem k tomu, že tam jsou vyhlášené univerzity, tak tam přicházejí během akademického roku studenti z celé Evropy. Možná i právě proto je Centrum plné renomovaných barů, módních butiků a každý večer se zde konají koncerty a vernisáže.

Soluň leží v severní části Řecka a je jedním z nejkulturnějších míst v zemi. Je však třeba podotknout, že je také významným dopravním uzlem. Kromě mezinárodního letiště je zde také důležitý přístav. Kotví tam nákladní lodě, které zásobují celé severní Řecko. Navíc odsud vedou trasy trajektů na známé a oblíbené řecké ostrovy. Soluň se stala domovem mnoha významných byzantských staveb a křesťanských kostelů. Najdete zde i budovy vystavěné osmanskými Turky a dokonce několik synagog. Díky těmto stavbám byla Soluň zařazena v roce 1988 na seznam UNESCO.

Soluň se stala oblíbenou destinací Čechů, zejména po otevření přímého leteckého spojení z Prahy. Levné letenky do Soluně tak koupíte z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu je přibližně 2 hodiny. Přímé lety do Soluně provozuje společnost Ryanair, a z Vídně se dostanete bez přestupu i s Austrian Airlines. S přestupem, ale často za přijatelné ceny, létají do Soluně i společnosti Air Serbia, Eurowings, Ukraine International Airlines a Turkish Airlines. Létá se na letiště Makedonia.

Další města
Kréta

Řecké ostrovy se zejména v posledních letech řadí k nejžádanějším turistickým destinacím v Evropě. Svou letní dovolenou na nich tráví ti, kteří hledají především pohodu, slunce a čisté moře. Jedním z ostrovů, který rozhodně stojí za návštěvu, je Kréta, ta nadchne nejen plážové typy, ale i milovníky starobylých památek. Zároveň se můžete těšit z nádherného počasí, na ostrově totiž prší jen velmi zřídka.

Kréta je největším a zároveň nejznámějším řeckým ostrovem. Současně je pátým největším ostrovem ve Středozemním moři. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia, vládce olympských bohů. Tomu ale samozřejmě nemusíme věřit, jedná se o legendu. Podstatná a hlavně nepopíratelná je však skutečnost, že zde prší jen výjimečně. Nemusíte se tedy obávat toho, že svou vysněnou dovolenou v Řecku strávíte s deštníkem v ruce.

Nevšední je také tvar ostrova. Pokud by se Kréta v tomto směru dala k něčemu přirovnat, tak například k sedící kočce s krkem nataženým dopředu. Ze severního pobřeží na jižní se dostanete šestkrát rychleji než z východního cípu ostrova na západní. A další zajímavostí je fakt, že ze všech výše jmenovaných ostrovů je právě Kréta položena nejvíce na jihu, tedy nejblíže k rovníku.

Letoviska Kréty

Co se letovisek týče, většina z nich je situována na severním pobřeží, kterému se zjednodušeně říká severní Kréta. Přibližně uprostřed se rozprostírá hlavní město Heraklion (Iraklio), které je zároveň významným přístavem a nechybí mu ani mezinárodní letiště. Úchvatné je, že nejstarší dějiny města spadají až do minojské doby. Podle archeologických nálezů bylo založeno již před rokem 2000 před naším letopočtem. Významnou zdejší památkou jsou ruiny paláce Knóssos.

A Jižní Kréta? Tu tvoří malebné a klidné zálivy ve tvaru půlměsíce, dominantní pohoří, široké i malé pláže s průzračně čistým mořem, mnoho přírodních atrakcí i jedinečné historické památky. Nachází se zde nejjižněji položené město celé Evropy - Ierapetra. Navštívit lze také druhý největší minojský palác Festos, trosky paláce Agia Triada nebo pozůstatky města Gortys, které bylo za dob Římanů hlavním městem Kréty.V této oblasti lze doporučit například letovisko Matala v krásném zálivu Perris s dlouhou písčito-oblázkovou pláží, která je z obou stran uzavřená skalním masivem.

Jak na levné letenky na Krétu

Kréta patří dlouhá léta mezi oblíbené destinace Čechů. Levné letenky na Krétu lze rezervovat například z Prahy a Vídně, odkud provozuje přímé lety společnost Eurowings. S jedním přestupem můžete letět například i s Austrian Airlines nebo řeckými aerolinkami Aegean, či Olympic. Přímý let na Krétu trvá přibližně 2 hodiny.

Kefalonie

Jak nejlépe charakterizovat řecký ostrov Kefalonie jednou větou? Nadchne plážemi, záhadami i raritami.

U Čechů jsou Řecké ostrovy jedním z největších hitů a k nejnavštěvovanějším z nich patří i Kefalonie. I díky jedné z mnoha přírodních rarit, pláži Xi, pokryté sytě červeným pískem kontrastujícím s bílými skalami kolem ní. Kde se vzal a proč právě zde, nad tím si vědci dodnes bezvýsledně lámou hlavu. Teorie, že ho sem zavál vítr ze Sahary, je spíše nepravděpodobná.

Na tento ostrov se však jezdí hlavně kvůli klidu, který zde vládne – ovšem až po hlavní sezoně – tedy na přelomu září a října. I když ani během sezóny nejsou pláže přecpané, protože jich je zde velmi mnoho.

Kdo sem jde čistě jen za koupáním a nádhernými plážemi, určitě nebude zklamán. Dvě stě padesát kilometrů dlouhé pobřeží s romantickými zátokami i strmými skalisky vám nabídne skutečně rozmanitou dovolenou. Obzvlášť vyzdvihovanou pláží je Myrtos, která patří mezi nejfotogeničtější v Řecku.

Další pláže stojící za zmínku jsou určitě Platia Ammos. Zde nenajdete bary, taverny, lehátka ani slunečníky. Další se skrývají při vesničkách Atheras, Zola a Vout. Vyhlášená je ale i Skala.

Kdo má rád čerstvé ryby nebo jiné mořské plody, může je koupit přímo na nábřeží, kde přistávají malé čluny rybářů. Občas lze z mola pozorovat želvy, které sem připlouvají.

Fakultativní výlety na Kefalonii jsou něco, co by byla škoda vynechat. Místní cestovní agentury, vám nabídnou řadu výletů – opravdu unikátních – například na skálu Kounopetra, pohybující se ve stejném rytmu s mořem, geologický útvar Katavothres, kde v prohlubních mizí mořská voda a znovu se objeví (po 17 km!) v jezerech na opačné straně ostrova. Kdo má rád víno a horské túry, zcela jistě nevynechá návštěvu Mega Sorose, nejvyšší hory ostrova – 1 628 m.

Kefalonie není tak oblíbenou destinací jako Zakynthos, Korfu nebo Kréta. Avšak nabízí stejně idylickou dovolenou. Levné letenky na Kefalonii se shánějí poměrně těžko. Z Vídně či Prahy létá ideální přímé letecké spojení s rakouskými Austrian Airlines, avšak během hlavní sezóny za poměrně vyšší ceny. Dostanete se tam také s přestupem. Z Vídně létají Aegean, Olympic, Lufthansa či Eurowings. Přímý let do Kefalonie trvá 2 hodiny.

Kos

Řecké ostrovy se zejména v posledních letech řadí k nejžádanějším turistickým destinacím v Evropě. Svou letní dovolenou na nich tráví ti, kteří hledají především pohodu, slunce a čisté moře. Jedním z ostrovů, který rozhodně stojí za návštěvu, je Kos, nadchne nejen plážové typy, ale i milovníky starobylých památek.

Ostrov Kos patří mezi ty nejmenší, které v Řecku najdete, vedle takové Kréty vypadá na mapě jako malý hrášek. Ostrov jste schopný projít za jeden den, má totiž jen 40 kilometrů. Může to tedy vypadat tak, že na Kosu nebudete mít téměř co dělat. Každoroční, houfy turistů mluví každý rok o opaku.

Ostrov Kos není u Čechů tak populární jako například Rhodos a Kréta, také proto na ostrově nejčastěji uslyšíte britskou angličtinu, holandštinu a němčinu.

Z našich končin doletíte na Kos zhruba za tři hodiny, leží totiž téměř nalepený na Turecko a geograficky to vypadá, jakoby ani Řecku nepatřil. Nakonec Kos a Bodrum, turecké přístavní město, spojuje pravidelná lodní linka, na níž strávíte jen hodinku a půl.

Kos žije jen z turistického ruchu, proto se hotelové rezorty snaží nabídnout výborné služby. Hotely bývají sice rozlehlé, ale daleko od sebe. To, co sem žene turisty je však moře. Na Kosu najdete jedny z nejkrásnějších a nejčistších pláží v Řecku, které nejsou přeplněné, ačkoliv hotely praskají ve švech. Na toto si Řekové dávají pozor, a tak si za své ležení u moře zaplatíte, ale právě na Kosu to má svůj význam. Jednak si hotely platí úklid pláží a jejich dohled nad nimi, a eliminuje se tím stav, kdy budete mít pocit, že na tu pláž už se více lidí nevejde.

V moři můžete klidně narazit na delfíny, mořské želvy i na nádherné ryby, dohlédnete až na dno a horizont vám nebude rušit žádná budova, žádná zátoka či obří kotvící loď.

Ostrov Kos nemá pravidelnou linku z České republiky. Levné letenky na tento řecký ostrov proto musíme hledat z jiných odletových letišť. Ideální letecké spojení má Praha nebo Vídeň, Austrian Airlines nabízejí přímý let trvající dvě a půl hodiny, avšak v hlavní sezoně si za letenky připlatíte. S jedním přestupem můžete na Kos letět s aerolinkami Aegean, Olympic či Eurowings. Ani Budapešť nemá přímé letecké spojení.

Kalamata

Hlavním městem řecké provincie Messenia na poloostrově Peloponés je Kalamata. Má necelých 60 tisíc obyvatel a z regionálního hlediska jde o velmi důležité přístavní město, které vyváží zejména typické řecké speciality. Nejznámějšími jsou tmavé olivy, olivový olej, med, fíky a sladké pastelle z medu a sezamu.

Kalamata leží nedaleko místa, kde kdysi stálo Mykénské město Farai, které zmiňoval i Homér. Protože pouhých 60 km na východ odtud se nachází Sparta, není divu, že roku 720 před n. l. se právě město Farai dostalo pod její kontrolu. Sama Kalamata však v té době ještě neexistovala a jako jedno z mála řeckých míst tak nemá žádnou antickou historii. Není ani přesně známo, kdy vlastně byla založena, ve středověku však už existovala.

K rozvoji cestovního ruchu nepochybně přispívá zdejší mezinárodní letiště. Kromě dosud nepříliš obývaných okolních pláží a čistého moře se zde dá navštívit množství zajímavých míst. Nad městem se vypíná hrad Villehardouinů ze 13. století, ale zachovalo se zde i několik byzantských kostelů a klášter sv. Konstantina, známý svými ručně tkanými hedvábnými látkami. Přímo v historickém centru města v paláci Benaki se nachází archeologické muzeum, shromažďující nálezy z přilehlé oblasti a nedaleko je muzeum folklóru. Určitě dobrým tipem na výlet je již výše zmiňovaná nedaleká Sparta.

Kalamata není z pohledu Českých cestovatelů tak známá, jako Atény či Soluň, to se však v dohledné době může změnit. Levné letenky do Kalamaty si totiž můžete rezervovat už i z Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Laudamotion, která v roce 2018 létá bez přestupu. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 2 hodiny.

Užitečné info o Řecku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Jaké je počasí v Řecku?

V Řecku panuje typické středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 ° C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 10 ° C. Nejvíce prší v prosinci, průměrné srážky tu tehdy dosahují až 97,60 mm deště.

Kdy je tedy dovolená v Řecku ta správná volba? V létě bývá v Řecku mnoho turistů a teplota se mnohdy vyšplhá nad 35 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto březen až květen a září a říjen, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

Jaké jsou ceny v Řecku?

Národní měnou je euro, peníze si tedy směníte za koruny kdekoli. Hledáte hotel na Kosu? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Jaký je aktuální čas v Řecku?

V Řecku je o jednu hodinu více, než v České republce.

Letecké statistiky o Řecku

  • Počet mezinárodních letišť v Řecku: 15.

  • Nejoblíbenější města v Řecku jsou: Athény, Thessaloniki, Heraklion, Kerkyra, Rhodos.

Tipy co vidět v Řecku

10 zajímavostí o Řecku

1
Řekové mají nejvíce archeologických muzeí na světě.
2
Řecko je jedním z největších producentů oliv a olivového oleje na světě
3
Řecký ostrov Lesbos vyhledávají páry s lesbickou orientací, která je podle ostrova i pojmenovaná
4
Počet pruhů na řecké vlajce je shodný s počtem písmen ve slově "Eleftheria", což znamená svoboda
5
Nejtypičtější řeckou pochoutkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyráběná z mletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu soutěže, které byly pořádány ve starověké řecké Olympii jednou za čtyři nebo pět let jako pocta bohu Diovi.
7
K Řecku patří okolo 2 000 ostrovů, 170 z nich je obydlených. Největším ostrovem je Kréta
8
Třináctimetrová socha boha Dia, která patří k sedmi divům světa, se zachovala pouze v dobových dokumentech
9
Řecká drachma byla před zavedením Eura v roce 2002 nejstarší měnou na světě (2650 let)
10
Na prvním místě je u Řeků rodina, která je nerozlučitelná. Děti žijí se svými rodiči i v dospělosti často i s celou svou rodinou
Byly informace na této stránce užitečné?