Skip to main content

Levné letenky Kalamata

Řecko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kalamaty

Zajímavosti o Kalamaty

Hlavním městem řecké provincie Messenia na poloostrově Peloponés je Kalamata. Má necelých 60 tisíc obyvatel a z regionálního hlediska jde o velmi důležité přístavní město, které vyváží zejména typické řecké speciality. Nejznámějšími jsou tmavé olivy, olivový olej, med, fíky a sladké pastelle z medu a sezamu.

Kalamata leží nedaleko místa, kde kdysi stálo Mykénské město Farai, které zmiňoval i Homér. Protože pouhých 60 km na východ odtud se nachází Sparta, není divu, že roku 720 před n. l. se právě město Farai dostalo pod její kontrolu. Sama Kalamata však v té době ještě neexistovala a jako jedno z mála řeckých míst tak nemá žádnou antickou historii. Není ani přesně známo, kdy vlastně byla založena, ve středověku však už existovala.

K rozvoji cestovního ruchu nepochybně přispívá zdejší mezinárodní letiště. Kromě dosud nepříliš obývaných okolních pláží a čistého moře se zde dá navštívit množství zajímavých míst. Nad městem se vypíná hrad Villehardouinů ze 13. století, ale zachovalo se zde i několik byzantských kostelů a klášter sv. Konstantina, známý svými ručně tkanými hedvábnými látkami. Přímo v historickém centru města v paláci Benaki se nachází archeologické muzeum, shromažďující nálezy z přilehlé oblasti a nedaleko je muzeum folklóru. Určitě dobrým tipem na výlet je již výše zmiňovaná nedaleká Sparta.

Kalamata není z pohledu Českých cestovatelů tak známá, jako Atény či Soluň, to se však v dohledné době může změnit. Levné letenky do Kalamaty si totiž můžete rezervovat už i z Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Laudamotion, která v roce 2018 létá bez přestupu. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 2 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kalamatě

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Počasí v Kalamatě

V Kalamatě panuje typické středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 °C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 10 °C. Nejvíce prší v prosinci, kdy průměrné srážky dosahují až 97,60 mm deště. Kdy je tedy dovolená v Kalamatě ta správná volba? V létě bývá v Kalamatě mnoho turistů a teplota se mnohdy vyšplhá nad 35 °C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto březen až květen a září a říjen, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

KALAMATA Počasí

Jaké jsou ceny v Řecku?

Národní měnou je euro, peníze si tedy směníte za koruny kdekoli. Hledáte hotel na Kosu? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Aktuální čas v Kalamatě

Na Kalamatě je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Kalamantě

10 zajímavostí o Řecku

1
Řekové mají nejvíce archeologických muzeí na světě.
2
Řecko je jedním z největších producentů oliv a olivového oleje na světě
3
Řecký ostrov Lesbos vyhledávají páry s lesbickou orientací, která je podle ostrova i pojmenovaná
4
Počet pruhů na řecké vlajce je shodný s počtem písmen ve slově "Eleftheria", což znamená svoboda
5
Nejtypičtější řeckou pochoutkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyráběná z mletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu soutěže, které byly pořádány ve starověké řecké Olympii jednou za čtyři nebo pět let jako pocta bohu Diovi.
7
K Řecku patří okolo 2 000 ostrovů, 170 z nich je obydlených. Největším ostrovem je Kréta
8
Třináctimetrová socha boha Dia, která patří k sedmi divům světa, se zachovala pouze v dobových dokumentech
9
Řecká drachma byla před zavedením Eura v roce 2002 nejstarší měnou na světě (2650 let)
10
Na prvním místě je u Řeků rodina, která je nerozlučitelná. Děti žijí se svými rodiči i v dospělosti často i s celou svou rodinou
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)