Skip to main content

Levné letenky Soluň

Řecko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Řecka doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky na Thessaloniki

Zajímavosti o Thessaloniki

Soluň je druhým největším městem v Řecku. Není sice tak rušné jako Athény, a tak se poznávání místních historických krás odehrává v klidnějším duchu. Ve městě žije přibližně 700 tisíc obyvatel, ale vzhledem k tomu, že tam jsou vyhlášené univerzity, tak tam přicházejí během akademického roku studenti z celé Evropy. Možná i právě proto je Centrum plné renomovaných barů, módních butiků a každý večer se zde konají koncerty a vernisáže.

Soluň leží v severní části Řecka a je jedním z nejkulturnějších míst v zemi. Je však třeba podotknout, že je také významným dopravním uzlem. Kromě mezinárodního letiště je zde také důležitý přístav. Kotví tam nákladní lodě, které zásobují celé severní Řecko. Navíc odsud vedou trasy trajektů na známé a oblíbené řecké ostrovy. Soluň se stala domovem mnoha významných byzantských staveb a křesťanských kostelů. Najdete zde i budovy vystavěné osmanskými Turky a dokonce několik synagog. Díky těmto stavbám byla Soluň zařazena v roce 1988 na seznam UNESCO.

Soluň se stala oblíbenou destinací Čechů, zejména po otevření přímého leteckého spojení z Prahy. Levné letenky do Soluně tak koupíte z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu je přibližně 2 hodiny. Přímé lety do Soluně provozuje společnost Ryanair, a z Vídně se dostanete bez přestupu i s Austrian Airlines. S přestupem, ale často za přijatelné ceny, létají do Soluně i společnosti Air Serbia, Eurowings, Ukraine International Airlines a Turkish Airlines. Létá se na letiště Makedonia.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Soluni

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Počasí v Soluni

V Soluni panuje typické středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 °C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou okolo 10 °C. Nejvíce prší v prosinci. Průměrné srážky tu dosahují až 97,60 mm deště. Kdy je tedy dovolená v Soluni ta správná volba? V létě bývá v Soluni mnoho turistů a teplota se mnohdy vyšplhá nad 35 °C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto březen až květen a září až říjen, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

SOLUŇ Počasí

Ceny v Soluni

Národní měnou je euro. Peníze si tedy před cestou směňovat musíte. Hledáte hotel v Soluni? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR (500-750 CZK) osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Taxíky v centru jsou poměrně levné (cca 3 eura / 76 CZK). Vždy se však předem ujistěte, že řidič zapnul taxametr. Řízení se v Řecku příliš nedoporučuje, a to zejména díky agresivním řidičům. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí města autem, doporučujeme ho půjčit už přímo u letiště. Auto si můžete rezervovat i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Aktuální čas v Soluni

V Soluni je o jednu hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Soluni

10 zajímavostí o Řecku

1
Řekové mají nejvíce archeologických muzeí na světě.
2
Řecko je jedním z největších producentů oliv a olivového oleje na světě
3
Řecký ostrov Lesbos vyhledávají páry s lesbickou orientací, která je podle ostrova i pojmenovaná
4
Počet pruhů na řecké vlajce je shodný s počtem písmen ve slově "Eleftheria", což znamená svoboda
5
Nejtypičtější řeckou pochoutkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyráběná z mletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu soutěže, které byly pořádány ve starověké řecké Olympii jednou za čtyři nebo pět let jako pocta bohu Diovi.
7
K Řecku patří okolo 2 000 ostrovů, 170 z nich je obydlených. Největším ostrovem je Kréta
8
Třináctimetrová socha boha Dia, která patří k sedmi divům světa, se zachovala pouze v dobových dokumentech
9
Řecká drachma byla před zavedením Eura v roce 2002 nejstarší měnou na světě (2650 let)
10
Na prvním místě je u Řeků rodina, která je nerozlučitelná. Děti žijí se svými rodiči i v dospělosti často i s celou svou rodinou
Byly informace na této stránce užitečné?