Skip to main content

Levné letenky Korfu

Řecko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Řecka doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky na Korfu

Zajímavosti o Korfu

Ostrov Korfu najdete nedaleko řeckého a albánského pobřeží, přes 100 kilometrů od "podpatku" Apeninského poloostrova. Korfu se označuje také jako zelený ostrov nebo smaragd Jónského moře, a to díky bujné vegetaci, které dominuje množství nádherně zelených olivovníků. Nevelký řecký ostrov si kdysi zamilovala i samotná císařovna Sissi, která zde měla svou letní rezidenci. Dnes je Korfu dovolenkovým rájem, která je přímo stvořený k odpočinku a šnorchlování.

Ochuzeni zde však nebudou ani milovníci historie! Korfu se totiž pyšní mnoha historickými památkami, ve kterých rozpoznáte vliv někdejší benátské, britské či francouzské nadvlády. Tradiční vesničky v zelených kopcích, starobylé kláštery, podmanivé mořské jeskyně a zálivy... Korfu, podobně jako Zakynthos, je destinace, která nikdy "nevyjde z módy".

Levné letenky na Korfu

Ostrov Korfu je mimořádně oblíbený i v očích Čechů, kteří zde rádi tráví své letní dovolené. Levné letenky na Korfu nejčastěji koupíte z Prahy. Průměrná délka letu je přibližně 1 hodinu a 45 minut bez přestupu. Přímý let z Prahy provozuje letecká společnost Ryanair. Kromě výše uvedených společností využívají Češi i letecké společnosti Air Berlin a Aegean Airlines, které létají na Korfu z Vídně. Příletové letištěm na Korfu je mezinárodní letiště Ioannis Kapodistrias.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Korfu

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Počasí na Korfu

Pro Korfu je příznačné subtropické podnebí. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 25 °C. Nejchladnějším měsícem je naopak leden s průměrnou teplotou 10 °C. Kdy je tedy dovolená na Korfu správná volba? Sezóna na ostrově začíná od dubna-května a trvá až do září-října. Nejideálnějším obdobím pro návštěvu však je léto, kdy teplota moře dosahuje průměrně příjemných 21 °C. Nejteplejší bude moře v červenci s průměrnou teplotou 25°C.

KORFU Počasí

Ceny na Korfu

Jelikož národní měnou je euro, peníze před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel na Korfu? Hotely v hlavním městě Kerkyra mohou být někdy zbytečně předražené. Vyplatí se Vám proto zvážit ubytování i v jiných oblastech ostrova. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Veřejným způsobem dopravy na ostrově jsou autobusy. Modré autobusy jezdí po hlavním městě Kerkyra a blízkém okolí. Zelené autobusy Vás přepraví po celém Korfu. Taxíky jsou obecně dražším způsobem přepravy, jsou ale pohodlné – dají se sehnat kdekoliv a kdykoliv.

Řidiči však obvykle nezapínají taxametr, proto se s nimi dohodněte na fixní částce přepravy ještě před nasednutím do taxíku. Nejpohodlnějším způsobem přepravy po ostrově jsou auta, kterými se dostanete kdekoliv. A to i na místa nedostupná autobusem, jakým je například vrchol hory Pantokrator. Dopravní značení po ostrově je také v angličtině, pro jistotu si však vezměte s sebou do auta mapu ostrova. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí ostrova autem, vyplatí se Vám půjčit ho už přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán. Hledáte levnou dovolenou na Korfu? V tom případě Vám doporučujeme věnovat pozornost aktuální nabídce dovolených přímo na Pelikánu. Při troše štěstí bude dovolená na Korfu právě ve slevě.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Aktuální čas na Korfu

Na Korfu je o jednu hodinu více než v České republice. Časový posun je tedy +1 hodina.

Letecké statistiky o Korfu

  • Počet mezinárodních letišť na Korfu: 1.

TIpy, co vidět na Korfu

10 zajímavostí o Korfu

1
Přestože je Korfu druhý největší ostrov v Jónském moři, jeho délka dosahuje jen 64 kilometrů a šířka 32 kilometrů.
2
Na Korfu se nachází přibližně 6 000 různých druhů květin a rostlin, včetně 55 druhů vzácných divokých orchidejí.
3
Ostrov je kolébkou řeckého vzdělání a kultury. Na Korfu byla v roce 1824 založena první řecká univerzita – Jónská akademie. Rovněž zde bylo založeno první řecké moderní divadlo a opera.
4
Korfu ovládali Benátčané od 14. století až do 18. století, kdy si ostrov podmanil Napoleon. Po porážce Napoleona se Korfu stalo součástí britského impéria na celých 50 let, a to až do sjednocení Řecka v roce 1864.
5
Korfu je ostrov s rekordním počtem pláží. Najdete jich zde až 119. Kam na Korfu? Nejkrásnějšími plážemi jsou Paleokastritsa, Agios Gordios, Glyfada či Issos. Krásné písčité pláže najdete i v letovisku Sidari.
6
Na ostrově můžete najít 3 až 6 milionů olivovníků, což odpovídá 3 % světové produkce olivového oleje. Některé z olivovníků mají přitom přes 400 let.
7
Na ostrově se narodil vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty.
8
Název Korfu nebo řecky Kerkyra je odvozen od jména nymfy Korkiry, dcery boha řek Aesopoa. Podle legendy se do ní kdysi zamiloval Poseidon, bůh moře, který ji unesl na tento ostrov.
9
Britská správa ostrova přinesla na ostrov kriket – dodnes se zde pořádají mezinárodní zápasy kriketu.
10
V letovisku Sidari se nachází slavný Kanál lásky. Legenda říká, že kdo jím propluje, zajistí si nehynoucí lásku svého milovaného.
Byly informace na této stránce užitečné?