Skip to main content

Levné letenky Kos

Řecko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Kos

Zajímavosti o Kosu

Řecké ostrovy se zejména v posledních letech řadí k nejžádanějším turistickým destinacím v Evropě. Svou letní dovolenou na nich tráví ti, kteří hledají především pohodu, slunce a čisté moře. Jedním z ostrovů, který rozhodně stojí za návštěvu, je Kos, nadchne nejen plážové typy, ale i milovníky starobylých památek.

Ostrov Kos patří mezi ty nejmenší, které v Řecku najdete, vedle takové Kréty vypadá na mapě jako malý hrášek. Ostrov jste schopný projít za jeden den, má totiž jen 40 kilometrů. Může to tedy vypadat tak, že na Kosu nebudete mít téměř co dělat. Každoroční, houfy turistů mluví každý rok o opaku.

Ostrov Kos není u Čechů tak populární jako například Rhodos a Kréta, také proto na ostrově nejčastěji uslyšíte britskou angličtinu, holandštinu a němčinu.

Z našich končin doletíte na Kos zhruba za tři hodiny, leží totiž téměř nalepený na Turecko a geograficky to vypadá, jakoby ani Řecku nepatřil. Nakonec Kos a Bodrum, turecké přístavní město, spojuje pravidelná lodní linka, na níž strávíte jen hodinku a půl.

Kos žije jen z turistického ruchu, proto se hotelové rezorty snaží nabídnout výborné služby. Hotely bývají sice rozlehlé, ale daleko od sebe. To, co sem žene turisty je však moře. Na Kosu najdete jedny z nejkrásnějších a nejčistších pláží v Řecku, které nejsou přeplněné, ačkoliv hotely praskají ve švech. Na toto si Řekové dávají pozor, a tak si za své ležení u moře zaplatíte, ale právě na Kosu to má svůj význam. Jednak si hotely platí úklid pláží a jejich dohled nad nimi, a eliminuje se tím stav, kdy budete mít pocit, že na tu pláž už se více lidí nevejde.

V moři můžete klidně narazit na delfíny, mořské želvy i na nádherné ryby, dohlédnete až na dno a horizont vám nebude rušit žádná budova, žádná zátoka či obří kotvící loď.

Ostrov Kos nemá pravidelnou linku z České republiky. Levné letenky na tento řecký ostrov proto musíme hledat z jiných odletových letišť. Ideální letecké spojení má Praha nebo Vídeň, Austrian Airlines nabízejí přímý let trvající dvě a půl hodiny, avšak v hlavní sezoně si za letenky připlatíte. S jedním přestupem můžete na Kos letět s aerolinkami Aegean, Olympic či Eurowings. Ani Budapešť nemá přímé letecké spojení.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kosu

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Počasí na Kosu

Na Kose panuje typické středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 ° C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 10 ° C. Nejvíce prší v prosinci, průměrné srážky tu tehdy dosahují až 97,60 mm deště.

Kdy je tedy dovolená na Kosu ta správná volba? V létě bývá na řeckých ostrovech mnoho turistů a teplota se mnohokrát vyšplhá nad 35 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto březen až květen a září a říjen, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

Kos Počasí

Jaké jsou ceny v Řecku?

Národní měnou je euro, peníze si tedy směníte za koruny kdekoli. Hledáte hotel na Kosu? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Aktuální čas na Kosu

Na Kosu je o jednu hodinu více jak v Česku.

Tipy, co vidět na Kosu

10 zajímavostí o Řecku

1
Řekové mají nejvíce archeologických muzeí na světě.
2
Řecko je jedním z největších producentů oliv a olivového oleje na světě
3
Řecký ostrov Lesbos vyhledávají páry s lesbickou orientací, která je podle ostrova i pojmenovaná
4
Počet pruhů na řecké vlajce je shodný s počtem písmen ve slově "Eleftheria", což znamená svoboda
5
Nejtypičtější řeckou pochoutkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyráběná z mletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu soutěže, které byly pořádány ve starověké řecké Olympii jednou za čtyři nebo pět let jako pocta bohu Diovi.
7
K Řecku patří okolo 2 000 ostrovů, 170 z nich je obydlených. Největším ostrovem je Kréta
8
Třináctimetrová socha boha Dia, která patří k sedmi divům světa, se zachovala pouze v dobových dokumentech
9
Řecká drachma byla před zavedením Eura v roce 2002 nejstarší měnou na světě (2650 let)
10
Na prvním místě je u Řeků rodina, která je nerozlučitelná. Děti žijí se svými rodiči i v dospělosti často i s celou svou rodinou
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)