Skip to main content

Levné letenky Kréta

Řecko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Krétu

Zajímavosti o Krétě

Řecké ostrovy se zejména v posledních letech řadí k nejžádanějším turistickým destinacím v Evropě. Svou letní dovolenou na nich tráví ti, kteří hledají především pohodu, slunce a čisté moře. Jedním z ostrovů, který rozhodně stojí za návštěvu, je Kréta, ta nadchne nejen plážové typy, ale i milovníky starobylých památek. Zároveň se můžete těšit z nádherného počasí, na ostrově totiž prší jen velmi zřídka.

Kréta je největším a zároveň nejznámějším řeckým ostrovem. Současně je pátým největším ostrovem ve Středozemním moři. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia, vládce olympských bohů. Tomu ale samozřejmě nemusíme věřit, jedná se o legendu. Podstatná a hlavně nepopíratelná je však skutečnost, že zde prší jen výjimečně. Nemusíte se tedy obávat toho, že svou vysněnou dovolenou v Řecku strávíte s deštníkem v ruce.

Nevšední je také tvar ostrova. Pokud by se Kréta v tomto směru dala k něčemu přirovnat, tak například k sedící kočce s krkem nataženým dopředu. Ze severního pobřeží na jižní se dostanete šestkrát rychleji než z východního cípu ostrova na západní. A další zajímavostí je fakt, že ze všech výše jmenovaných ostrovů je právě Kréta položena nejvíce na jihu, tedy nejblíže k rovníku.

Letoviska Kréty

Co se letovisek týče, většina z nich je situována na severním pobřeží, kterému se zjednodušeně říká severní Kréta. Přibližně uprostřed se rozprostírá hlavní město Heraklion (Iraklio), které je zároveň významným přístavem a nechybí mu ani mezinárodní letiště. Úchvatné je, že nejstarší dějiny města spadají až do minojské doby. Podle archeologických nálezů bylo založeno již před rokem 2000 před naším letopočtem. Významnou zdejší památkou jsou ruiny paláce Knóssos.

A Jižní Kréta? Tu tvoří malebné a klidné zálivy ve tvaru půlměsíce, dominantní pohoří, široké i malé pláže s průzračně čistým mořem, mnoho přírodních atrakcí i jedinečné historické památky. Nachází se zde nejjižněji položené město celé Evropy - Ierapetra. Navštívit lze také druhý největší minojský palác Festos, trosky paláce Agia Triada nebo pozůstatky města Gortys, které bylo za dob Římanů hlavním městem Kréty.V této oblasti lze doporučit například letovisko Matala v krásném zálivu Perris s dlouhou písčito-oblázkovou pláží, která je z obou stran uzavřená skalním masivem.

Jak na levné letenky na Krétu

Kréta patří dlouhá léta mezi oblíbené destinace Čechů. Levné letenky na Krétu lze rezervovat například z Prahy a Vídně, odkud provozuje přímé lety společnost Eurowings. S jedním přestupem můžete letět například i s Austrian Airlines nebo řeckými aerolinkami Aegean, či Olympic. Přímý let na Krétu trvá přibližně 2 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Krétě

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Počasí na Krétě

Na Krétě panuje typické středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 ° C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 10 ° C. Nejvíce prší v prosinci, průměrné srážky tu tehdy dosahují až 97,60 mm. Kdy je tedy dovolená na Krétě ta správná volba? V létě bývá na řeckých ostrovech mnoho turistů a teplota se mnohokrát vyšplhá nad 35 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto březen až květen a září až říjen, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

Kréta Počasí

Jaké jsou ceny v Řecku?

Národní měnou je euro, peníze si tedy směníte za koruny kdekoli. Hledáte hotel na Kosu? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Aktuální čas na Krétě

Na Krétě je o jednu hodinu více než v ČR.

Letecké statistiky o Krétě

  • Počet mezinárodních letišť na Krétě: 1.

Tipy, co vidět na Krétě

10 zajímavostí o Řecku

1
Řekové mají nejvíce archeologických muzeí na světě.
2
Řecko je jedním z největších producentů oliv a olivového oleje na světě
3
Řecký ostrov Lesbos vyhledávají páry s lesbickou orientací, která je podle ostrova i pojmenovaná
4
Počet pruhů na řecké vlajce je shodný s počtem písmen ve slově "Eleftheria", což znamená svoboda
5
Nejtypičtější řeckou pochoutkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyráběná z mletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu soutěže, které byly pořádány ve starověké řecké Olympii jednou za čtyři nebo pět let jako pocta bohu Diovi.
7
K Řecku patří okolo 2 000 ostrovů, 170 z nich je obydlených. Největším ostrovem je Kréta
8
Třináctimetrová socha boha Dia, která patří k sedmi divům světa, se zachovala pouze v dobových dokumentech
9
Řecká drachma byla před zavedením Eura v roce 2002 nejstarší měnou na světě (2650 let)
10
Na prvním místě je u Řeků rodina, která je nerozlučitelná. Děti žijí se svými rodiči i v dospělosti často i s celou svou rodinou
Byly informace na této stránce užitečné?