Skip to main content

Levné letenky Rhodos

Řecko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Rhodos

Zajímavosti o Rhodosu

Slunečné pláže Rhodosu, čekají právě na vás. Řeckými bájemi opředený ostrov, se stal hospodářským a kulturním centrem dávného antického světa a dnešních rekreantů. Ostrov potěší všechny, co si chtějí na dovolené odpočinout a vypnout, ale i ty kteří rádi tráví volný čas aktivněji. Ostrov se těší krásné přírodě, zeleným vrchům a bohaté fauně a flóře. Toto místo má svou nezapomenutelnou atmosféru, stejně tak i archeologické památky z dávných dob. Staré město je mozaikou různých kultur a civilizací. Pokud se dostanete za středověké hradby, máte možnost prozkoumat 24 století historie ostrova. Navštivte muzea, katedrály, objevte stopy mykénské kultury a pokochejte se antickou architekturou. Na Rhodos se létá z Prahy a Vídně a s přestupem v Aténách.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Řecku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Jaké je počasí v Řecku?

V Řecku panuje typické středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 ° C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 10 ° C. Nejvíce prší v prosinci, průměrné srážky tu tehdy dosahují až 97,60 mm deště.

Kdy je tedy dovolená v Řecku ta správná volba? V létě bývá v Řecku mnoho turistů a teplota se mnohdy vyšplhá nad 35 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto březen až květen a září a říjen, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

Jaké jsou ceny v Řecku?

Národní měnou je euro, peníze si tedy směníte za koruny kdekoli. Hledáte hotel na Kosu? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Jaký je aktuální čas v Řecku?

V Řecku je o jednu hodinu více, než v České republce.

Letecké zaujímavosti o Rhodosu

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Rhodos za posledný týždeň stála iba 49,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Rhodosu je: 1.

10 zajímavostí o Řecku

1
Řekové mají nejvíce archeologických muzeí na světě.
2
Řecko je jedním z největších producentů oliv a olivového oleje na světě
3
Řecký ostrov Lesbos vyhledávají páry s lesbickou orientací, která je podle ostrova i pojmenovaná
4
Počet pruhů na řecké vlajce je shodný s počtem písmen ve slově "Eleftheria", což znamená svoboda
5
Nejtypičtější řeckou pochoutkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyráběná z mletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu soutěže, které byly pořádány ve starověké řecké Olympii jednou za čtyři nebo pět let jako pocta bohu Diovi.
7
K Řecku patří okolo 2 000 ostrovů, 170 z nich je obydlených. Největším ostrovem je Kréta
8
Třináctimetrová socha boha Dia, která patří k sedmi divům světa, se zachovala pouze v dobových dokumentech
9
Řecká drachma byla před zavedením Eura v roce 2002 nejstarší měnou na světě (2650 let)
10
Na prvním místě je u Řeků rodina, která je nerozlučitelná. Děti žijí se svými rodiči i v dospělosti často i s celou svou rodinou
Byly informace na této stránce užitečné?