Skip to main content

Levné letenky Athény

Řecko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Athén

Zajímavosti o Athénách

Díky své starobylé historii patří Athény mezi ty nejstarší metropole naší planety. Město označují také jako kolébku moderní civilizace. Právě v Athénách byly totiž položeny základy demokracie, západní filozofie, matematických objevů či divadla.

Dominanta poloostrova Attika nabízí návštěvníkům prohlídku těch nejpozoruhodnějších historických památek antických dob. Hrdě připomínají legendární dobu, kdy byl svět ovládaný rozmařilými bohy, kteří často zkoušeli udatnost řeckých hrdinů.

Po prohlídce památek si v Athénách můžete odpočinout v mnoha zelených zahradách nebo načerpat energii v tavernách, které nabízejí to nejlepší z pověstné řecké kuchyně. Tu budete potřebovat zejména večer, kdy žije město bujarým nočním životem. Pokud chcete poznat nefalšované Řecko, volba destinace je jasná.

Levné letenky do Atén

Athény jsou velmi oblíbené i v očích Čechů. Levné letenky do Athén koupíte přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 2 hodiny a 10 minut. Přímé lety do Athén provozuje také společnost Austrian Airlines z Vídně.

I když s přestupem, ale za přijatelné ceny, létají do Athén i společnosti Air Serbia (Vídeň), Ukraine International Airlines (Praha) a Turkish Airlines (Praha). Z našich končin se do Athén nejčastěji létá na letiště Eleftherios Venizelos.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Aténách

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Jaké je počasí v Athénách?

V Athénách panuje typické středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29° C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 10° C. Nejvíce prší v prosinci, průměrné srážky tu tehdy dosahují až 97,60 mm. Kdy je tedy dovolená v Athénách ta správná volba?

V létě bývá v Athénách mnoho turistů a teplota se mnohdy vyšplhá nad 35° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto březen až květen a září a říjen, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

Athény Počasí

Jaké jsou ceny v Athénach?

Národní měnou je euro, které si směníte kdekoli. Hledáte hotel v Athénách? Ubytování lze najít i za 20-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Veřejná doprava ve městě je zajištěna metrem, autobusy, tramvajemi a trolejbusy. 70-minutový lístek stojí kolem 1,20 EUR a je třeba označit ho při nástupu do vozidla.

Lístek koupený výlučně na autobus / trolejbus nelze použít k přepravě metrem. Metro je nejrychlejším způsobem přepravy. Funguje od 5-té rána až do půlnoci s prodlouženou provozem během víkendů. Speciální autobusy Piraeus jezdí celý den, ačkoli s omezenou frekvencí. Dostat se jimi můžete až do přístavu Piraeus v šáronské zálivu, který se nachází 12 km od centra města. Město spojuje s přístavem či letištěm i rychlá železniční linka.

Taxíky provozované po centru jsou poměrně levné (cca 3 eura). Vždy se však předem ujistěte, že řidič zapnul taxametr. Řízení v Athénách se nedoporučuje, a to zejména díky agresivním řidičům. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí města autem, doporučujeme ho půjčit už přímo na letišti. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Athénách?

V Athénách je o jednu hodinu více než v ČR.

Letecké statistiky o Athénách

  • Počet mezinárodních letišť v Athénách: 1.

Tipy, co vidět v Athénách

10 zajímavostí o Athénách

1
Athény jsou pojmenovány po bohyni moudrosti Athéně, která je patronkou města.
2
Demokracie jako přímý vládní systém vznikla v Athénách okolo roku 500 před n.l.
3
Athény byly domovem slavného filozofa Platóna, který zde v roce 385/7 před n.l. založil filozofickou školu nazvanou Akademie. Šlo o první institut vyššího vzdělání v západním světě.
4
Během stavby athénského metra bylo vykopaných více než 50 000 historických artefaktů. Některé z těchto vzácných kousků můžete dnes obdivovat přímo na stanicích metra.
5
První moderní Olympijské hry byly uspořádány v Athénách v roce 1896. Název získali podle města Olympia, ve kterém se v roce 776 před n.l. konaly řecké sportovní hry.
6
Athény jsou jedním z nejstarším míst světa. Historie města se datuje do období více než 3000 let před n.l.
7
Obdobně staré kořeny jako demokracie má i řecké divadlo. To zůstalo velkým pojmem až dodnes. V Athénách totiž můžete najít až 148 divadel.
8
Jedním z nejslavnějších athénských hrdinů je Theseus, který podle legendy zabil Minotaura žijícího v labyrintu na Krétě. Theseus tak osvobodil město od hrůzné krvavé daně. Před jeho udatným činem museli Athény vyslat na Krétu každý rok 14 mladých lidí, kteří posloužily monstru jako potrava.
9
Athény jsou největším městem Řecka. Mají až 3 miliony obyvatel.
10
Vytrvalostní běh maratón vznikl v roce 1896 v Athénách jako součást prvních Olympijských her. Šlo o rekonstrukci trasy legendárního běžce Feidipidea, který v roce 490 před n.l. běželz města Maratón do Atén oznámit vítězství nad Peršany.
Byly informace na této stránce užitečné?