Skip to main content

Levné letenky Santorini

Řecko - vstupní podmínky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Thira

Zajímavosti o Thira

Santorini se nachází v azurových vodách Egejského moře. Pro vskutku unikátní ostrov je ikonická zejména sopečná prohlubeň (kaldera) zalita mořem, která vytváří úžasnou přírodní scenérii.

Santorini se označuje za jednu z nejfotogeničtějších a nejromantičtějších destinací naší planety. Pohledu na zapadající slunce může jistě konkurovat jen málo míst. Mnozí tvrdí, že je to nejkrásnější místo celého Řecka. Útesy kaldery, které se prudce svažují do moře, sněhobílé kostelíky s modrými kupolemi, klikaté úzké uličky a výborná řecká kuchyně - Santorini je záruka prvotřídní romantické dovolené.

Ostrov je mimořádně oblíbený i v očích Čechů, kteří zde rádi tráví své letní dovolené. Levné letenky na Santorini nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo dvě a půl hodiny. Lety na Santorini z našich končin nabízejí zejména společnosti Eurowings, Niki Luftfahrt, Air Berlin, Vueling Airlines a SWISS International Air Lines. Hlavním letištěm na Santorini je letiště Santorini Airport.

Hlavním letištěm na Santorini je letiště Santorini Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Santorini

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Jaké je počasí na Santorini?

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 26 ° C, která se však často šplhá přes 30 ° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 12 ° C.

Kdy je tedy dovolená na Santorini správná volba? Na slunném ostrově je příjemné počasí během celého roku. Santorini se proto vyplatí navštívit kdykoliv. Pokud je však vaším cílem koupání, ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí červen až říjen, kdy teplota moře dosahuje příjemných 22 až 25 ° C.

SANTORINI WEATHER

Jaké jsou ceny na Santorini?

Národní měnou je euro, které si směníte kdekoli. Hledáte hotel na Santorini? Ubytování na ostrově nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Veřejná doprava na ostrově já zajištěna autobusy, které jezdí z hlavního města Fira do všech větších měst a vesnic a stejně tak i do přístavu. Do známých rekreačních destinaci, jakou je například Oia, jezdí autobusy během hlavní sezóny každou půlhodinu. Cena lístku se pohybuje okolo 2-3 EUR. Lístek si koupíte přímo u řidiče. Nevýhodou autobusové dopravy je, že autobusy nejezdí na odlehlejší pláže.

V taxících se doporučuje domluvit si cenu dopravy předem. Pokud chcete být skutečným pánem vlastního času, doporučujeme půjčit auto, které je nejideálnějších prostředkem k prozkoumání ostrova. Auto si půjčte už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Jaký je aktuální čas na Santorini?

Na Santorini je o hodinu více než v ČR.

Tipy, co vidět na Santorini

10 zajímavostí o Santorini

1
Pojmem Santorini se označuje také souostroví, které sestává z ostrova Thera (Santorini), Therasia, oblíbených ostrovů Kameni (Palia a Nea) a neobydleného ostrůvku Aspronisi.
2
Výbuch sopky Théra před více než 3600 lety rozbil ostrov na menší ostrůvky, přičemž část ostrova skončila pod mořem.
3
Santorini je jediná obydlená sopečná prohlubeň (kaldera) světa.
4
Právě kvůli erupci sopky, která se spojuje s božím hněvem, mnozí lidé věří, že právě na Santorini byla mýtická Atlantida.
5
Ostrov má však nedostatek vodních zásob a velmi se zde daří kultivaci révy. Proto se traduje, že na Santorini je více vína než vody.
6
Souostroví bylo kdysi jedním velkým kulatým ostrovem, čemuž odpovídal původní název ostrova - strongylům (Kulatý).
7
Propad stěn sopky proměnil střed ostrova na obrovskou sopečnou díru (kalderu), kterou zaplavilo moře.
8
Erupce sopky Thera způsobila zánik minojské civilizace, jejíž srdce bylo na 110 km vzdálené Krétě.
9
Vulkanický charakter ostrova se odráží na neobvyklém barevném spektru pláži. Najdete zde tak pláž bílou, červenou či černou. Mezi ty nejoblíbenější patří například šedá pláž Monolithos nebo černé pláže Avis, Perissa a Perivolos.
10
Santorini se pyšní až 400 kostely. Jejich sněhově bílá omítka a zářivě modré kupole s křížky krásně kontrastují s černou či barevnou sopečnou půdou ostrova.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)