Skip to main content

Levné letenky Kefalonie

Řecko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Řecka doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Kefalónie

Zajímavosti o Kefalónii

Jak nejlépe charakterizovat řecký ostrov Kefalonie jednou větou? Nadchne plážemi, záhadami i raritami.

U Čechů jsou Řecké ostrovy jedním z největších hitů a k nejnavštěvovanějším z nich patří i Kefalonie. I díky jedné z mnoha přírodních rarit, pláži Xi, pokryté sytě červeným pískem kontrastujícím s bílými skalami kolem ní. Kde se vzal a proč právě zde, nad tím si vědci dodnes bezvýsledně lámou hlavu. Teorie, že ho sem zavál vítr ze Sahary, je spíše nepravděpodobná.

Na tento ostrov se však jezdí hlavně kvůli klidu, který zde vládne – ovšem až po hlavní sezoně – tedy na přelomu září a října. I když ani během sezóny nejsou pláže přecpané, protože jich je zde velmi mnoho.

Kdo sem jde čistě jen za koupáním a nádhernými plážemi, určitě nebude zklamán. Dvě stě padesát kilometrů dlouhé pobřeží s romantickými zátokami i strmými skalisky vám nabídne skutečně rozmanitou dovolenou. Obzvlášť vyzdvihovanou pláží je Myrtos, která patří mezi nejfotogeničtější v Řecku.

Další pláže stojící za zmínku jsou určitě Platia Ammos. Zde nenajdete bary, taverny, lehátka ani slunečníky. Další se skrývají při vesničkách Atheras, Zola a Vout. Vyhlášená je ale i Skala.

Kdo má rád čerstvé ryby nebo jiné mořské plody, může je koupit přímo na nábřeží, kde přistávají malé čluny rybářů. Občas lze z mola pozorovat želvy, které sem připlouvají.

Fakultativní výlety na Kefalonii jsou něco, co by byla škoda vynechat. Místní cestovní agentury, vám nabídnou řadu výletů – opravdu unikátních – například na skálu Kounopetra, pohybující se ve stejném rytmu s mořem, geologický útvar Katavothres, kde v prohlubních mizí mořská voda a znovu se objeví (po 17 km!) v jezerech na opačné straně ostrova. Kdo má rád víno a horské túry, zcela jistě nevynechá návštěvu Mega Sorose, nejvyšší hory ostrova – 1 628 m.

Kefalonie není tak oblíbenou destinací jako Zakynthos, Korfu nebo Kréta. Avšak nabízí stejně idylickou dovolenou. Levné letenky na Kefalonii se shánějí poměrně těžko. Z Vídně či Prahy létá ideální přímé letecké spojení s rakouskými Austrian Airlines, avšak během hlavní sezóny za poměrně vyšší ceny. Dostanete se tam také s přestupem. Z Vídně létají Aegean, Olympic, Lufthansa či Eurowings. Přímý let do Kefalonie trvá 2 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kefalonii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Počasí na Kefalonii

Na Kefalónii panuje typické středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 °C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 10 °C. Nejvíce prší v prosinci, kdy průměrné srážky tu dosahují až 97,60 mm deště. Kdy je tedy dovolená na Kefalonii ta správná volba? V létě bývá na řeckých ostrovech mnoho turistů a teplota se mnohdy vyšplhá nad 35 °C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto březen až květen a září a říjen, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

Kefalonia Počasí

Jaké jsou ceny v Řecku?

Národní měnou je euro, peníze si tedy směníte za koruny kdekoli. Hledáte hotel na Kosu? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Aktuální čas na Kefalonii

Na Kefalónii je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět na Kefalonii

10 zajímavostí o Řecku

1
Řekové mají nejvíce archeologických muzeí na světě.
2
Řecko je jedním z největších producentů oliv a olivového oleje na světě
3
Řecký ostrov Lesbos vyhledávají páry s lesbickou orientací, která je podle ostrova i pojmenovaná
4
Počet pruhů na řecké vlajce je shodný s počtem písmen ve slově "Eleftheria", což znamená svoboda
5
Nejtypičtější řeckou pochoutkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyráběná z mletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu soutěže, které byly pořádány ve starověké řecké Olympii jednou za čtyři nebo pět let jako pocta bohu Diovi.
7
K Řecku patří okolo 2 000 ostrovů, 170 z nich je obydlených. Největším ostrovem je Kréta
8
Třináctimetrová socha boha Dia, která patří k sedmi divům světa, se zachovala pouze v dobových dokumentech
9
Řecká drachma byla před zavedením Eura v roce 2002 nejstarší měnou na světě (2650 let)
10
Na prvním místě je u Řeků rodina, která je nerozlučitelná. Děti žijí se svými rodiči i v dospělosti často i s celou svou rodinou
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)