Skip to main content

Levné letenky Mykonos

Řecko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Mykonos

Zajímavosti o Mykonosu

Horké slunce vám zahřívá záda, díváte se na tyrkysové moře a v dálce vidíte staré větrné mlýny. Řecký Mykonos je cestovatelskou chuťovkou s překvapením na každém rohu. Najdete zde zlaté písečné pláže, tradiční kykladskou architekturu a na své si zde přijdou i milovníci nočního života - Mykonos je řeckou odpovědí na španělskou Ibizu a po setmění se v něm probouzí divoké párty zvíře. Řecko se určitě vyplatí navštívit i kvůli kuchyni.

Mykonos má trochu ze všeho, a proto potěší milovníky luxusní kuchyně i hledačů tradičních jídel. Mykonos je skvělou volbou pro budget-cestovatele. Na rozdíl od některých jiných řeckých ostrovů jsou ceny na tomto ostrově opravdu dostupné. Jet na dovolenou na Mykonos znamená přežít horké letní dny na pláži a horké letní noci .. na pláži!

Pokud sem vyrazíte během hlavní sezóny, vaše dovolená se změní v jednu obrovskou párty. Oblíbené plážové diskotéky začínají už odpoledne a ty nejdivočejší trvají většinou až do svítání. Ostrov božských pláží a nekonečné zábavě je od roku 2019 dostupný z Vídně výborným přímým leteckým spojením díky společnosti Lauda.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Řecku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Řecka?

Pro vstup do Řecka není potřeba vízum. Jelikož je Řecko členem Evropské unie, můžete do této země cestovat pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Jaké je počasí v Řecku?

V Řecku panuje typické středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 ° C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 10 ° C. Nejvíce prší v prosinci, průměrné srážky tu tehdy dosahují až 97,60 mm deště.

Kdy je tedy dovolená v Řecku ta správná volba? V létě bývá v Řecku mnoho turistů a teplota se mnohdy vyšplhá nad 35 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto březen až květen a září a říjen, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

Jaké jsou ceny v Řecku?

Národní měnou je euro, peníze si tedy směníte za koruny kdekoli. Hledáte hotel na Kosu? Ubytování zde můžete najít i za 20-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Řecka povinná?

Řecko nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. V horkých letních měsících je však třeba chránit se před úpalem a dodržovat pitný režim. Přestože voda z oficiálního vodovodu je pitná, doporučujeme pít raději balenou vodu z obchodu.

Jaký je aktuální čas v Řecku?

V Řecku je o jednu hodinu více, než v České republce.

Tipy co vidět na Mykonose

10 zajímavostí o Řecku

1
Řekové mají nejvíce archeologických muzeí na světě.
2
Řecko je jedním z největších producentů oliv a olivového oleje na světě
3
Řecký ostrov Lesbos vyhledávají páry s lesbickou orientací, která je podle ostrova i pojmenovaná
4
Počet pruhů na řecké vlajce je shodný s počtem písmen ve slově "Eleftheria", což znamená svoboda
5
Nejtypičtější řeckou pochoutkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyráběná z mletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu soutěže, které byly pořádány ve starověké řecké Olympii jednou za čtyři nebo pět let jako pocta bohu Diovi.
7
K Řecku patří okolo 2 000 ostrovů, 170 z nich je obydlených. Největším ostrovem je Kréta
8
Třináctimetrová socha boha Dia, která patří k sedmi divům světa, se zachovala pouze v dobových dokumentech
9
Řecká drachma byla před zavedením Eura v roce 2002 nejstarší měnou na světě (2650 let)
10
Na prvním místě je u Řeků rodina, která je nerozlučitelná. Děti žijí se svými rodiči i v dospělosti často i s celou svou rodinou
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)