Skip to main content

Levné letenky Německo

německo - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Německa

Zajímavosti o Německu

Od pulzujících měst s bláznivým nočním životem, přes regiony s přímo nedotčenou přírodou, špičkový fotbal, výborné jídlo až a kus jedinečné historie. Německo je plné skvělých míst a nejraději na nich máme, že každé je úplně jiné. Romantické zámky, industriální památky, tajemné parky a zahrady, divoká a nedotčená příroda. Německo má něco pro každého.

Berlín, Kolín nad Rýnem, Frankfurt, Mnichov, Düsseldorf. Pokud hledáte levné letenky do Německa, na této stránce najdete vždy ty s nejlepší cenovkou a s odletem z nejbližších letišť.

Více Zobrazit méně

TOP města v Německu

Berlín

Berlín je považován za jednu z nejzelenějších metropolí Evropy. Kreativní srdce Německa se hrdě rozkládá na březích řeky Sprévy, které propojuje více mostů, než najdete v třeba v samotných Benátkách. Město plné kontrastů - láká tak milovníky historie, stejně tak i fanoušky netradiční zábavy. Zbytky berlínské zdi v East Side Gallery vám připomenou historii studené války.

V noci tu však uslyšíte hlasitou hudbu ozývající se z nedalekých industriálních budov, kde právě probíhá nějaká divoká oslava. Na jedné straně vás v Berlíně ohromí obrovské historické budovy či majestátní Muzejní ostrov, na druhé straně zde uvidíte množství alternativních lidí, kteří si popíjejí organickou kávičku v trendy čtvrtích jako Kreuzberg či Friedrichshain. K tomu přidejte šmrnc hipsterů a kořenité exotiky, kterou dýchá rozkvétající turecká čtvrť Neukölln, a pochopíte, že v Berlíně prostě není čas na nudu.

Berlín je mimořádně oblíbený také v očích Čechů. Levné letenky do Berlína koupíte přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Let je přímý a trvá jednu hodinu a 15 minut. Přímé lety za výhodné ceny však koupíte i z Vídně.

Kromě společnosti Ryanair nejčastěji létají Češi do Berlína i se společnostmi Air Berlin a Easyjet. Ryanair a Easyjet létající na letiště Berlin Schönefeld Airport. Hlavním letištěm společnosti Air Berlin je Berlin Tegel Airport.

Frankfurt

Frankfurt nad Mohanem se nachází na jihu německého Hesenska. Lesk oceli, skla a betonu oslní už zdaleka. Frankfurt je totiž zcela jiný než běžná německá města. Finanční centrum Evropy, jedna z největších burz světa a významný dopravní uzel, demonstruje své výsadní postavení honosnými mrakodrapy. Právě díky mrakodrapům a poloze na řece Mohan si Frankfurt vysloužil přezdívku Mainhattan.

Přestože město voní skutečně obrovskými penězi, Frankfurt si místy zachoval tradiční šarm, zejména v podobě starých lokálů, ve kterých můžete okusit tradiční jídla. Najdete zde i množství muzeí a parků. Při prodlouženém víkendu ve městě jistě oceníte i to, že Frankfurt není zaplaven turisty jako jiné známé německé destinace.

Frankfurt je často navštěvován i našinci. Levné letenky do Frankfurtu nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou obvykle buď přímé, nebo s jedním přestupem. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně jeden a půl hodiny. Lety do Frankfurtu provozují z výše uvedených odletových míst obvykle letecké společnosti Lufthansa, Austrian Airlines, Wizz Air, Swiss International Air Lines a LOT.

Z našich končin do Frankfurtu létá na letiště Frankfurt International Airport, které je vzdáleno přibližně 12 km od města, jakož i na letiště Frankfurt Hahn, které je vzdáleno okolo 120 km od Frankfurtu.

Mnichov

Na co všechno si vzpomenete, pokud se řekne Mnichov? Pivo, tradiční klobása, Oktoberfest a slavný fotbalový klub Bayern? Ano. Přesně to je Mnichov. Ale i ti, kteří ho již navštívili vědí, že toto město nabízí výrazně více - bohatou historii, nádhernou architekturu, kulturu a mnohé další. I když mnozí Mnichov vnímají jen jako přestupovou stanici, bavorská metropole si zaslouží stejnou pozornost, jako jiná velkoměsta Evropy. Město je pro české turisty velmi snadno dostupné a láká je stále více.

Mnichov je třetím největším městem Německa a zároveň městem s největší hustotou osídlení. Umění v Mnichově dodnes patří mezi to nejlepší v Evropě. Svědčí o tom i Akademie výtvarných umění, která patří k tomu nejlepšímu v Evropě. Naleznete zde množství muzeí světového formátu a například i jednu z největších světových galerií - Alte Pinakothek.

Levné letenky do Mnichova můžete rezervovat z Prahy i Vídně. Velmi oblíbené spojení mezi Vídní a Mnichovem zabezpečuje Austrian Airlines - jde o přímý let do Mnichova v trvání kolem 60 minut. Stejně komfortní let bez přestupu zajišťuje Lufthansa z Prahy. Do Mnichova se dá z našich končin cestovat poměrně komfortně i vlakem či dokonce autem, je to pár hodin cesty.

Düsseldorf

Jedno ze tří měst s nejvyšší životní úrovní v Německu a oblíbená přestupová stanice Evropanů na cestách do celého světa. Düsseldorf vás po příchodu přivítá svým moderním kabátem, avšak ani o historii tady není nouze.

Düsseldorf spolu s Mnichovem a Frankfurtem nad Mohanem patří mezi tři nejkvalitnější města na světě. Turisty zaujme zejména živé, staré město, které může připomínat Prahu. Najdete zde na relativně malé ploše množství kvalitních restaurací, barů a hospůdek. Určitě si nenechte ujít možnost ochutnat nejznámější kvašené pivo Altbier. Dále si vyhraďte čas a navštivte muzea a galerie světových jmen, kde se nacházejí exponáty takových umělců jako Picasso, Dalí, Warhol či Rubens.

Levné letenky do Düsseldorfu můžete rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let do Düsseldorfu zajišťují letecké společnosti Austrian Airlines, Eurowings a ČSA resp. SmartWings. Přímý let trvá přibližně hodinu a patnáct minut.

Další města
Hamburg

Hamburk je po Berlíně největším městem Německa. Pro množství kanálů a mostů je někdy označován také jako Benátky severu. Najdete zde více než 120 parků a umělá jezera. Toto přístavní město má mnoho společného s Benátkami, nebo Amsterdamem. S levnými letenkami od Pelikána se tam dostanete za pár hodin.

Kolín nad Rýnem

Kochat se můžete fascinující historií, ikonickým kolínský Dómem či nádhernou architekturou. Pro ty, kteří si budou chtít svůj pobyt v Německu rozšířit, nabízí Kolín hned několik možností: Düsseldorf s atraktivním množstvím noční zábavy, nebo Bonn, rodiště světoznámého skladatele Ludwiga van Beethovena. Kolín nad Rýnem vás chytí za srdce, je to jedno z nejkrásnějších míst Německa.

Nic není pro toto město více typičtější jako majestátní katedrála při řece Rýn, která formuje panorama města již od roku 1248. Byla postavena v gotickém stylu a do roku 1880 byla dokonce nejvyšší stavbou na světě!

I těm, kteří hledají zábavu můžeme Kolín doporučit. Je plný studentů, dobrých párty, stylových restaurací a velmi populární jsou tu karnevaly. Když budete chtít vyměnit ruch a zábavu za něco klidnějšího, jednoduše se vydejte do známého muzea, kde jsou vystaveny kousky od Picassa, Warhola či Lichtensteina. Kolín je velmi trendy a doslova žije!

Levné letenky do Kolína nad Rýnem lze rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let do Kolína zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Eurowings. Trvá přibližně hodinu a pětatřicet minut.

Dortmund

Dortmund je největším městem kraje a také 7 největším městem Německa. Našinci ho znají především díky světovému fotbalovému klubu Borussia Dortmund, který tu sídlí. Někteří ho znají i díky tomu, že zde najdete největší pivovar v Německu!

A to stále není vše, nacházejí se zde i největší vánoční trhy v Evropě. Metropole už dávno není tím špinavým městem plným továren těžkého průmyslu. Původní výroba ustoupila moderním technologiím a město je paradoxně nazývané zelenou metropolí. Ačkoliv byla větší část města zničena při bombardování za druhé světové války, milovníci památek nemusejí zoufat. V centru toho lze nalézt poměrně hodně.

Většinu tvoří nádherné historické zámky. Levné letenky do Dortmundu lze rezervovat z Prahy a Vídně. Doporučujeme na Pelikánu sledovat akční nabídky letecké společnosti Lauda, která v roce 2020 otevře nové přímé letecké spojení z Vídně do Dortmundu.

Hannover

Německé město Hannover je hlavním městem spolkové země Dolní Sasko. Město ležící na řece Leine je průmyslovým a obchodním centrem Německa. Každý rok se zde konají světové veletrhy, věnované například technologiím či počítačům. S levnými letenkami od Pelikána a odlety z Prahy a Vídně tam můžete být už za hodinku a půl.

Brémy

Na severu Německa najdete malebné město Brémy, kde se objevování památek skutečně spojuje se zážitkem z nakupování. Historické ulice starého města lákají na luxusní a lifestyle módní značky, které zpestří a oživí váš šatník. Brémy mají mnoho tváří. Staroněmecké město je srdcem severozápadního Německa a domovem světoznámých městských hudebníků z Brém. Občané Brém jsou hrdí na dlouholetou tradici města.

V současnosti již město spojuje tradici a kosmopolitní životní styl. Můžete si vychutnat kávu v Gute Stube, v části města v okolí náměstí s nádhernou radnicí, nebo popíjet vychlazené pivo na nábřeží Schlachte. Město má mnoho zákoutí na toulky, včetně nejstarší čtvrti Schnoor nebo neobvyklé architektury na elegantní Böttcherstraße. Na březích řeky se obyvatelé Brém v létě scházejí na Breminale, velkém festivalu u řeky a odvážní akrobaté přicházejí na pouliční představení La Strada.

Dalším velkým pozitivem Brém je, že jsou zelené! Město žije krásnými parky a zahradami a má spoustu zeleně. Právě díky tomu je město ideálním místem pro jízdu na kole. Brémy jsou také známé svými kulinářskými specialitami. Od vynikajících čokolád a jemných vín až po plnohodnotnou kávu a osvěžující pivo.

Levné letenky do Brém víte rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímé letecké spojení provozuje od roku 2019 nízkonákladový přepravce Wizz Air.

Münster

Münster je německé město nacházející se v severní části spolkové krajiny Severní Porýní - Vestfálsko. Město se do světových dějin zapsalo podpisem Vestfálského míru v roce 1648, který ukončil Třicetiletou válku. Město koncem 90. let značně rozkvetlo, ještě v roce 2004 získalo ocenění "Lebenswerteste Stadt der Welt" tedy v překladu město, kde se nejlépe žije. A to bylo během 2. světové války z 90% totálně zničeno!

Současnou tvář města udávají zejména studenti, Münster je domovem třetí největší univerzity v Německu. I proto zde najdete množství nočních klubů a potěší vás i množství cyklostezek, které proplétají téměř celé město. Levné letenky do města Münster lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Münsteru zajišťuje letecká společnost Lauda.

Stuttgart

Stuttgart je hlavním městem spolkové země Bádensko-Württembersko. Město leží nedaleko známého německého pohoří Schwarzwald a v blízkosti řeky Neckar. Kromě toho, že je šestým největším městem Německa, je také sídlem automobilky Mercedes-Benz. Proto se mu říká kolébka automobilového průmyslu. Z Vídně se sem dopravíte bez přestupu za hodinu a čtvrt a z Budapešti s přestupem za tři hodiny.

Užitečné info o Německu

Cestovní doklady do Německa

Při cestování do Německa vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí v Německu

Německo leží v oblasti západoevropského mírného a vlhkého podnebí s projevujícími se vlivy kontinentálního podnebí následkem větší vzdálenosti východních částí od oceánu. Jaro je tady krátké, léto teplé, při pobřeží je v létě relativně chladnější než ve vnitrozemí. Zimy jsou dlouhé a chladné.

Ceny v Německu

Ceny v Německu a zejména ve velkoměstech jako Berlín či Mnichov lze považovat za vyšší než je evropský průměr. Káva vás vyjde na dvě eura, pivo na tři. Za oběd resp. večeři pro dva zaplatíte v průměru čtyřicet eur.

Ubytování v německých městech, ale i venkově je mimořádně pestré. Můžete si vybírat ze široké nabídky luxusních hotelů, ale i levných ubytoven či apartmánů. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat přímo na stránce Pelikána.

Městskou hromadnou dopravu ve větších městech tvoří zejména metro a vlakové dráhy, autobusy a tramvaje. Pokud si chcete půjčit auto a prozkoumat Německo na vlastní pěst, můžete tak učinit již od pár desítek eur.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Německu

V Německu je stejný čas, jako v ČR.

10 zajímavostí o Něměcku

1
Němcům patří druhé místo na světě v konzumaci piva na obyvatele
2
Německo disponuje největším počtem zoologických zahrad na světě, je jich až 400
3
Berlín je devětkrát větší než Paříž a má více mostů než Benátky
4
První magazín na světě vyšel v Německu v roce 1663
5
V Německu je nezákonné pokud vám na dálnici dojde benzín
6
První Oktoberfest byla svatební slavnost bavorského prince Ludwiga
7
Německo v roce 1916 přijalo letní čas spolu s Rakouskem a zařadilo se tak mezi první země na světě s tímto časem
8
Hamburgery dostaly své jméno po městě Hamburk, v Německu
9
S 81 milionům obyvatel, má Německo největší populaci v Evropské unii.
10
V německém městečku Ulm se nachází nejvyšší katedrála na světě
Byly informace na této stránce užitečné?