Skip to main content

Levné letenky Dortmund

Německo - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Dortmundu

Zajímavosti o Dortmundu

Dortmund je největším městem kraje a také 7 největším městem Německa. Našinci ho znají především díky světovému fotbalovému klubu Borussia Dortmund, který tu sídlí. Někteří ho znají i díky tomu, že zde najdete největší pivovar v Německu!

A to stále není vše, nacházejí se zde i největší vánoční trhy v Evropě. Metropole už dávno není tím špinavým městem plným továren těžkého průmyslu. Původní výroba ustoupila moderním technologiím a město je paradoxně nazývané zelenou metropolí. Ačkoliv byla větší část města zničena při bombardování za druhé světové války, milovníci památek nemusejí zoufat. V centru toho lze nalézt poměrně hodně.

Většinu tvoří nádherné historické zámky. Levné letenky do Dortmundu lze rezervovat z Prahy a Vídně. Doporučujeme na Pelikánu sledovat akční nabídky letecké společnosti Lauda, která v roce 2020 otevře nové přímé letecké spojení z Vídně do Dortmundu.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Německu

Cestovní doklady do Německa

Při cestování do Německa vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí v Německu

Německo leží v oblasti západoevropského mírného a vlhkého podnebí s projevujícími se vlivy kontinentálního podnebí následkem větší vzdálenosti východních částí od oceánu. Jaro je tady krátké, léto teplé, při pobřeží je v létě relativně chladnější než ve vnitrozemí. Zimy jsou dlouhé a chladné.

Ceny v Německu

Ceny v Německu a zejména ve velkoměstech jako Berlín či Mnichov lze považovat za vyšší než je evropský průměr. Káva vás vyjde na dvě eura, pivo na tři. Za oběd resp. večeři pro dva zaplatíte v průměru čtyřicet eur.

Ubytování v německých městech, ale i venkově je mimořádně pestré. Můžete si vybírat ze široké nabídky luxusních hotelů, ale i levných ubytoven či apartmánů. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat přímo na stránce Pelikána.

Městskou hromadnou dopravu ve větších městech tvoří zejména metro a vlakové dráhy, autobusy a tramvaje. Pokud si chcete půjčit auto a prozkoumat Německo na vlastní pěst, můžete tak učinit již od pár desítek eur.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Německu

V Německu je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět a zažít v Dortmundu

10 zajímavostí o Něměcku

1
Němcům patří druhé místo na světě v konzumaci piva na obyvatele
2
Německo disponuje největším počtem zoologických zahrad na světě, je jich až 400
3
Berlín je devětkrát větší než Paříž a má více mostů než Benátky
4
První magazín na světě vyšel v Německu v roce 1663
5
V Německu je nezákonné pokud vám na dálnici dojde benzín
6
První Oktoberfest byla svatební slavnost bavorského prince Ludwiga
7
Německo v roce 1916 přijalo letní čas spolu s Rakouskem a zařadilo se tak mezi první země na světě s tímto časem
8
Hamburgery dostaly své jméno po městě Hamburk, v Německu
9
S 81 milionům obyvatel, má Německo největší populaci v Evropské unii.
10
V německém městečku Ulm se nachází nejvyšší katedrála na světě
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)