Skip to main content

Levné letenky Frankfurt

Německo - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Frankfurtu

Zajímavosti o Frankfurtu

Frankfurt nad Mohanem se nachází na jihu německého Hesenska. Lesk oceli, skla a betonu oslní už zdaleka. Frankfurt je totiž zcela jiný než běžná německá města. Finanční centrum Evropy, jedna z největších burz světa a významný dopravní uzel, demonstruje své výsadní postavení honosnými mrakodrapy. Právě díky mrakodrapům a poloze na řece Mohan si Frankfurt vysloužil přezdívku Mainhattan.

Přestože město voní skutečně obrovskými penězi, Frankfurt si místy zachoval tradiční šarm, zejména v podobě starých lokálů, ve kterých můžete okusit tradiční jídla. Najdete zde i množství muzeí a parků. Při prodlouženém víkendu ve městě jistě oceníte i to, že Frankfurt není zaplaven turisty jako jiné známé německé destinace.

Frankfurt je často navštěvován i našinci. Levné letenky do Frankfurtu nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou obvykle buď přímé, nebo s jedním přestupem. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně jeden a půl hodiny. Lety do Frankfurtu provozují z výše uvedených odletových míst obvykle letecké společnosti Lufthansa, Austrian Airlines, Wizz Air, Swiss International Air Lines a LOT.

Z našich končin do Frankfurtu létá na letiště Frankfurt International Airport, které je vzdáleno přibližně 12 km od města, jakož i na letiště Frankfurt Hahn, které je vzdáleno okolo 120 km od Frankfurtu.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Frankturtu

Cestovní doklady do Německa

Při cestování do Německa vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí ve Frankfurtu

Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou teplotou 19° C, která se ovšem přes den často šplhá i nad 25° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 1° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je tedy z hlediska počasí období květen až září, kdy se teplota pohybuje v průměru okolo 14 až 19° C.

Frankfurt Počasí

Ceny ve Frankfurtu

Národní měnou je Euro, které směníte kdekoli. Hledáte hotel ve Frankfurtu? Ubytování ve čtvrti Westend, která je obydlena finančníky a bankéři (nacházejí se zde mrakodrapy), patří rozhodně k těm dražším.

Levnější ubytování naleznete v blízkosti vlakového nádraží (Bahnhofviertel). Čtvrť však nepatří zrovna k těm nejbezpečnějším. Poměrně výhodnou alternativou pro ubytování je tedy čtvrt Sachsenhausen, v níž jsou mnohé podniky a restaurace. Čtvrť je vzdálena od starého města jen 15-20 minut chůze přes most. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Nejrychlejším způsobem přepravy po Frankfurtu je metro U-Bahn. Po centru jezdí i autobusy a tramvaje. Lístek na jednu jízdu stojí přibližně 2,90 EUR. Pokud budete využívat městskou dopravu častěji, vyplatí se vám koupit jednodenní lístek, který stojí okolo 7,20 EUR. Příměstské vlaky S-Bahn jezdí tak po centru, jakož i po vzdálenějších periferiích města.

Řízení po městě je relativně nekomplikované, problematický je však nedostatek parkovacích míst. Pokud rozhodnete prozkoumat město ve vlastní režii, auto vám doporučujeme půjčit už u letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas ve Frankurtu

V ČR je stejný čas jako ve Frankfurtu.

Tipy, co vidět ve Frankfurtu

10 zajímavostí o Frankfurtu

1
Frankfurt má přes 700 000 obyvatel.
2
Frankfurtský knižní veletrh Frankfurter Buchmesse je největším knižním veletrhem světa.
3
Ve Frankfurtu se nacházejí dva z nejvyšších mrakodrapů Evropy - Commerzbank (259 metrů) a Messeturm (257 metrů).
4
Frankfurtské letiště Frankfurt International je také domovským letištěm letecké společnosti Lufthansa.
5
Frankfurt byl domovem vynálezce knihtisku Johanna Gutenberga.
6
Frankfurt je pátým největším městem Německa a největším městem německého federativního státu Hesensko, avšak není jeho hlavním městem. Hlavním městem Hesenska je totiž Wiesbaden.
7
Ve Frankfurtu se v roce 1749 narodil slavný německý spisovatel Johann Wolfgang von Goethe.
8
Frankfurtské letiště Frankfurt International je třetím největším letištěm Evropy v oblasti osobní přepravy a zároveň druhým největším evropským letištěm v oblasti nákladní přepravy.
9
Obyvatelé Frankfurtu mají důvod na úsměv. Frankfurt se totiž opakovaně umisťuje v top desítce měst s nejvyšším životní úrovní.
10
Jen 25 kilometrů od Frankfurtu se nachází Hanau - rodiště bratří Grimmů.
Byly informace na této stránce užitečné?