Skip to main content

Levné letenky Berlín

Německo - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Berlína

Zajímavosti o Berlíně

Berlín je považován za jednu z nejzelenějších metropolí Evropy. Kreativní srdce Německa se hrdě rozkládá na březích řeky Sprévy, které propojuje více mostů, než najdete v třeba v samotných Benátkách. Město plné kontrastů - láká tak milovníky historie, stejně tak i fanoušky netradiční zábavy. Zbytky berlínské zdi v East Side Gallery vám připomenou historii studené války.

V noci tu však uslyšíte hlasitou hudbu ozývající se z nedalekých industriálních budov, kde právě probíhá nějaká divoká oslava. Na jedné straně vás v Berlíně ohromí obrovské historické budovy či majestátní Muzejní ostrov, na druhé straně zde uvidíte množství alternativních lidí, kteří si popíjejí organickou kávičku v trendy čtvrtích jako Kreuzberg či Friedrichshain. K tomu přidejte šmrnc hipsterů a kořenité exotiky, kterou dýchá rozkvétající turecká čtvrť Neukölln, a pochopíte, že v Berlíně prostě není čas na nudu.

Berlín je mimořádně oblíbený také v očích Čechů. Levné letenky do Berlína koupíte přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Let je přímý a trvá jednu hodinu a 15 minut. Přímé lety za výhodné ceny však koupíte i z Vídně.

Kromě společnosti Ryanair nejčastěji létají Češi do Berlína i se společnostmi Air Berlin a Easyjet. Ryanair a Easyjet létající na letiště Berlin Schönefeld Airport. Hlavním letištěm společnosti Air Berlin je Berlin Tegel Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Berlíně

Cestovní doklady do Německa

Při cestování do Německa vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí v Berlíně

Nejteplejším měsícem v Berlíně bývá červenec s průměrnou teplotou 18° C. Nejchladnějším měsícem je naopak leden s průměrnou teplotou -1° C. Kdy je tedy dovolená v Berlíně správná volba? Berlín se vyplatí navštívit během celého roku.

Nejrušnějšími měsíci jsou červenec a srpen. V létě (červen až srpen) však často prší. Během dubna, května, září a října je sice chladnější (v průměru 9 až 15° C), počasí je však více stabilní a prší méně.

BERLIN Počasí

Ceny v Berlíně

Národní měnou je Euro, peníze tedy směníte kdekoli. Hledáte hotel v Berlíně? Ubytování zde můžete najít i za 25-30 EUR osoba / noc. Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Pokud hledáte cenově výhodnou kombinaci letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i na aktuální nabídku zájezdů na Pelikánu. Berlín má velmi dobrou síť městské hromadné dopravy, kterou tvoří metro (U-bahn), vlaky (S-bahn), tramvaje, autobusy a lodní trajekty na trase Kladow a Wannsee. Veřejná doprava je provozována společností BVG (Berliner Verkehrsbetriebe). Jelikož Berlín je velmi rozsáhlý, městskou dopravu rozhodně využijete. Před transportem si však důkladně prohlédněte požadovanou trasu. Berlín a přilehlé části jsou rozděleny do tří tarifních zón A, B a C.

V poslední zóně C, která se rozprostírá 15 km v okolí města, se nachází například letiště Berlin Schönefeld. Lístky si můžete vybrat z kombinací AB, BC a ABC. Cena lístku závisí na konkrétní zóně. Pro pohyb po centru vám stačí lístek v zóně AB. Lístek si můžete koupit i jako denní, přičemž základní denní lístek v zóně AB stojí 7 EUR. Řízení v Berlíně je v porovnání s jinými metropolemi jednodušší.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Berlín a jeho okolí tímto způsobem, auto doporučujeme půjčit už přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Berlíně

Berlín se nachází ve stejné časové zóně jako ČR.

Tipy, co vidět v Berlíně

10 zajímavostí o Berlíně

1
Berlín má více muzeí než deštivých dnů v roce. Ve městě prší v průměru 106 dní v roce, avšak najdete zde až 180 muzeí
2
Berlín je přibližně devětkrát větší než Paříž
3
Město bylo rozděleno na východní a západní stranu od roku 1961 slavnou Berlínskou zdí. Při pokusu o jeho zdolání zde život přišlo o život minimálně 138 lidí. Pád Berlínské zdi v roce 1989 ukončil rozdělení města
4
Pokud vás během návštěvy Berlína zaujme nabídka prohlídky Hitlerova bunkru, berte v úvahu, že se jedná pouze o repliku, jejíž výstavba vyvolala ostrou vlnu kontroverze. Skutečný bunkr, ve kterém strávil Hitler poslední dny svého života, byl zbourán hned po ukončení druhé světové války
5
Nejpopulárnějším fastfoodům města jsou Döner kebab a Currywurst. V Berlíně si dokonce můžete koupit Döner kebab na více místech než v Istanbulu, najdete zde alespoň 1600 takových prodejních míst
6
Berlín s populací 3,5 milionu obyvatel je největší město Německa. Jedná se o skutečně mezinárodní metropoli. Svůj domov zde našli lidé až ze 190 zemí, přičemž 17,2% obyvatel tvoří cizinci.
7
V Berlíně najdete obrovské množství vodních kanálů. Zabírají až úžasných 180 km
8
Mezi Braniborskou bránou a Postupimském náměstí (Potsdamer Platz) se od roku 2005 nachází Památník holokaustu. Památník je tvořen 2711 šedými betonovými kvádry a zabírá 19 000 m2. Místo bylo zvoleno symbolicky. Památník se totiž nachází na místě bývalého Říšského kancléřství
9
Berlín je jedním z nejatraktivnějších míst světa pro založení nových byznysů. Přibližně každých 20 minut zde vznikne jeden nový start up
10
Každý víkend zaplaví berlínské kluby 40 000 až 50 000 lidí. Tančící Berlíňané by tak mohly zaplnit jedno menší město
Byly informace na této stránce užitečné?