Skip to main content

Levné letenky Mnichov

Německo - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Mnichova

Zajímavosti o Mnichově

Na co všechno si vzpomenete, pokud se řekne Mnichov? Pivo, tradiční klobása, Oktoberfest a slavný fotbalový klub Bayern? Ano. Přesně to je Mnichov. Ale i ti, kteří ho již navštívili vědí, že toto město nabízí výrazně více - bohatou historii, nádhernou architekturu, kulturu a mnohé další. I když mnozí Mnichov vnímají jen jako přestupovou stanici, bavorská metropole si zaslouží stejnou pozornost, jako jiná velkoměsta Evropy. Město je pro české turisty velmi snadno dostupné a láká je stále více.

Mnichov je třetím největším městem Německa a zároveň městem s největší hustotou osídlení. Umění v Mnichově dodnes patří mezi to nejlepší v Evropě. Svědčí o tom i Akademie výtvarných umění, která patří k tomu nejlepšímu v Evropě. Naleznete zde množství muzeí světového formátu a například i jednu z největších světových galerií - Alte Pinakothek.

Levné letenky do Mnichova můžete rezervovat z Prahy i Vídně. Velmi oblíbené spojení mezi Vídní a Mnichovem zabezpečuje Austrian Airlines - jde o přímý let do Mnichova v trvání kolem 60 minut. Stejně komfortní let bez přestupu zajišťuje Lufthansa z Prahy. Do Mnichova se dá z našich končin cestovat poměrně komfortně i vlakem či dokonce autem, je to pár hodin cesty.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Mnichově

Cestovní doklady do Německa

Při cestování do Německa vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí v Mnichově

Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou teplotou 19° C, která ovšem přes den často šplhá i nad 25° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 1° C. Ideálním obdobím na návštěvu je tedy z hlediska počasí období květen až září, kdy se teplota pohybuje v průměru okolo 14 až 19 ° C.

Ceny v Mnichově

Doprava v Mnichově je zajištěna sítí autobusů, tramvají a vlakových tratí S a U Bahn. Ceny lístků závisí od množství procestovaných zón. Cena lístku pro jednu zónu je 2,90 EUR, denní lístky jsou za cenu 6,70 EUR pro jednu osobu (pro jednu zónu), a 12,80 EUR zaplatíte za denní lístek pro skupinu maximálně pěti lidí. Týdenní lístek vás vyjde na zhruba 15 EUR. Ceny ubytování jsou obdobné jako například v Praze. Najdete zde širokou škálu ubytovacích zařízení, od super luxusních hotelů až po levné ubytovny v okolí vlakového nádraží. Ceny hotelů si můžete zkontrolovat přímo přes Pelikán .

Aktuální čas v Mnichově

V České republice je stejný čas jako v Mnichově.

Tipy, co vidět v Mnichově

10 zajímavostí o Něměcku

1
Němcům patří druhé místo na světě v konzumaci piva na obyvatele
2
Německo disponuje největším počtem zoologických zahrad na světě, je jich až 400
3
Berlín je devětkrát větší než Paříž a má více mostů než Benátky
4
První magazín na světě vyšel v Německu v roce 1663
5
V Německu je nezákonné pokud vám na dálnici dojde benzín
6
První Oktoberfest byla svatební slavnost bavorského prince Ludwiga
7
Německo v roce 1916 přijalo letní čas spolu s Rakouskem a zařadilo se tak mezi první země na světě s tímto časem
8
Hamburgery dostaly své jméno po městě Hamburk, v Německu
9
S 81 milionům obyvatel, má Německo největší populaci v Evropské unii.
10
V německém městečku Ulm se nachází nejvyšší katedrála na světě
Byly informace na této stránce užitečné?