Skip to main content

Levné letenky Kolín nad Rýnem

Německo - základní COVID-19 informace

Německo se aktuálně na cestovatelské mapě nachází mezi zeměmi s nízkým rizikem nákazy COVID-19 (zelená barva). Podmínky návratu do Česka: Cestující mohou z těchto zemí do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení. Doporučujeme si nastudovat i podmínky vstupu do Německa na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku Které země Můžeme navštívit a aktualní podmínky.

LETENKY BEZ PROBLÉMŮ

Pozitivní COVID test? Se zakoupeným pojištěním vám proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky.

Akční letenky do Kolína Nad Rýnem

Zajímavosti o Kolínu Nad Rýnem

Kochat se můžete fascinující historií, ikonickým kolínský Dómem či nádhernou architekturou. Pro ty, kteří si budou chtít svůj pobyt v Německu rozšířit, nabízí Kolín hned několik možností: Düsseldorf s atraktivním množstvím noční zábavy, nebo Bonn, rodiště světoznámého skladatele Ludwiga van Beethovena. Kolín nad Rýnem vás chytí za srdce, je to jedno z nejkrásnějších míst Německa.

Nic není pro toto město více typičtější jako majestátní katedrála při řece Rýn, která formuje panorama města již od roku 1248. Byla postavena v gotickém stylu a do roku 1880 byla dokonce nejvyšší stavbou na světě!

I těm, kteří hledají zábavu můžeme Kolín doporučit. Je plný studentů, dobrých párty, stylových restaurací a velmi populární jsou tu karnevaly. Když budete chtít vyměnit ruch a zábavu za něco klidnějšího, jednoduše se vydejte do známého muzea, kde jsou vystaveny kousky od Picassa, Warhola či Lichtensteina. Kolín je velmi trendy a doslova žije!

Levné letenky do Kolína nad Rýnem lze rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let do Kolína zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Eurowings. Trvá přibližně hodinu a pětatřicet minut.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kolínu nad Rýnem

Cestovní doklady do Německa

Při cestování do Německa vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí v Kolíně nad Rýnem

Kolín, stejně jako celé Německo, leží v oblasti západoevropského mírného a vlhkého podnebí s projevujícími se vlivy kontinentálního podnebí a to kvůli větší vzdálenosti východních částí od oceánu. Jaro je tady krátké, léto teplé a při pobřeží je v létě relativně chladněji, než ve vnitrozemí.

Ceny v Kolíně nad Rýnem

Ceny lze považovat za standardní německé. Káva vás vyjde na dvě eura, pivo na tři. Za oběd resp. večeři pro dva zaplatíte v průměru 40 eur. Ubytování je mimořádně pestré. Můžete si vybírat ze široké nabídky luxusních hotelů, ale i levných ubytoven či apartmánů.

Městskou hromadnou dopravu tvoří autobusy, tramvaje a vlakové dráhy. Pokud si chcete půjčit auto a prozkoumat Německo na vlastní pěst, tak určitě můžete. A to jen za pár desítek euro na den.

Aktuální čas v Kolíně nad Rýnem

V Kolíně nad Rýnem je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět v Kolíně nad Rýnem

10 zajímavostí o Něměcku

1
Němcům patří druhé místo na světě v konzumaci piva na obyvatele
2
Německo disponuje největším počtem zoologických zahrad na světě, je jich až 400
3
Berlín je devětkrát větší než Paříž a má více mostů než Benátky
4
První magazín na světě vyšel v Německu v roce 1663
5
V Německu je nezákonné pokud vám na dálnici dojde benzín
6
První Oktoberfest byla svatební slavnost bavorského prince Ludwiga
7
Německo v roce 1916 přijalo letní čas spolu s Rakouskem a zařadilo se tak mezi první země na světě s tímto časem
8
Hamburgery dostaly své jméno po městě Hamburk, v Německu
9
S 81 milionům obyvatel, má Německo největší populaci v Evropské unii.
10
V německém městečku Ulm se nachází nejvyšší katedrála na světě
Byly informace na této stránce užitečné?