Skip to main content

Levné letenky Kanada

Kanada - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kanady

Zajímavosti o Kanadě

Kanada, země javorového listu, překrásné nedotčené přírody a pralesů. Kanada je ohraničena Severním ledovým oceánem ze severu, západu a východu a z jižní části zase hraničí se Spojenými státy.

Kanada se nachází spíše ve studenějším pásmu, kde je příroda o to krásnější. Chladnější pásmo v severní části Kanady nabízí dobrodružství v mohutných štítech Skalistých hor a pohled na pravou divokou zvěř z okolí několika metrů. Jižní část Kanady se nachází ve stejném pásmu jako Itálie a tak si v těchto oblastech můžete užít slunečnější počasí.

Rozměry Kanady jsou šokující. Je druhým největším státem na světě. Je také vhodným místem pro surfaře, stejně jako USA, která se může pyšnit jak vlnami Atlantiku na východě, tak Pacifickým pobřežím na západě. Sever sahá do pustin polárního království Arktidy. Kanada, to jsou i nekonečné lesy a prérie, divoká příroda Yukonu, ale také členité pobřeží s nepřehlednými fjordy či pralesy - proto je dovolená v Kanadě ideální pro dobrodružnější povahy s fotoaparátem.

Pojďme si představit nejznámější a nejzajímavější města Kanady. Přinášíme i užitečné informace, jak se co nejlevněji dostat do Kanady z okolních letišť.

Více Zobrazit méně

TOP města v Kanadě

Toronto

Toronto kopíruje až 43 kilometrů pobřeží kanadsko-amerického jezera Ontario. Městské pobřežní panoramatu kraluje kdysi nejvyšší věž světa CN Tower, která poskytuje překrásný výhled na jezero. Ve městě plném promenád, pláží a parků vás překvapí obrovská směs kultur.

Více než polovina obyvatel Toronta se totiž narodila mimo území Kanady. Ti zde však žijí ve vzácné harmonii, která řadí město mezi ty nejbezpečnější a nejčistší metropole celého světa. Mimořádně přátelští domácí obyvatelé, množství prvotřídních restaurací, skvělé nákupní možnosti a nedaleké dech beroucí Niagarské vodopády - Toronto je místo, které se skutečně vyplatí vidět.

Toronto začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Toronta nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu je přibližně 9 a půl hodiny. Přímý let do Toronta provozuje letecká společnost Austrian Airlines, Lufthansa a Air Canada. Levné lety však budou obvykle s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Toronta se společnostmi Turkish Airlines, Air France, Air Berlin, LOT, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, TAP Air Portugal, Delta Airlines a Brussels Airlines.

Vancouver

Na světě zřejmě ani není velkoměsto, které by krásu divokého Pacifiku a vysokých hor skloubilo tak specificky a velkolepě, jako Vancouver. Nejdůležitější metropole Britské Kolumbie je díky své unikátní poloze výchozím bodem pro lyžaře, surfaře, turisty a všechny milovníky přírody, které doslova fascinuje rozsáhlost a neporušenost kanadské divočiny. Pro Evropany je kanadská krajina velmi blízká a zejména lesnaté ostrovy pobřeží Tichého oceánu jakoby z oka vypadly skandinávské scenérii. A přesto je toto místo na druhé straně zeměkoule zcela jedinečné a návštěvníci nejednou odcházejí s pocitem, že se tak daleko po čase opět vrátí.

Vancouver se každoročně umísťuje v žebříčcích nejpříznivějších míst pro život. A má na to právo. Jako nejteplejší kanadské město nezápasí s návaly sněhu tak moc, jako například velká města východního pobřeží a příjemné klima stále láká nové turisty, ale i migrující především z Asie. Mrakodrapy jsou obrostlé zelení a známý Stanley Park vybízí k nekonečným procházkám. Prstenec hor kolem města a nepříliš vzdálené Rocky Mountains se slavnými národními parky umožňují zájemcům využít Vancouver jako ideální základnu pro nejrůznější výlety.

Vancouver má však i výhodu, že za vysokými horami nemusí milovník pěší turistiky jezdit daleko. Zhruba hodinu cesty od města se nad azurově modrým fjordem tyčí jeden z nejpopulárnějších turistických vrcholů The Cheff.

Vancouver začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Vancouveru nejčastěji koupíte Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Levné lety si však obvykle můžete rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Vancouveru se společnostmi, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Z našich končin se do Vancouveru nejčastěji létá na mezinárodní letiště (YVR) na ostrově Sea Island v Britské Kolumbii v Kanadě, asi 12 kilometrů od vancouverského Downtownu.

Ottawa

Hlavní město Kanady, Ottawa, se nachází na jižním břehu stejnojmenné řeky v jihozápadním rohu provincie Ontario. Společně s městem Gatineau v sousedním Quebecu na severním břehu řeky tvoří tzv. National Capital Region (region hlavního města).

Po okraji města se táhne úsek transkontinentální dálnice TransCanada Highway pod číslem 417, z níž je možné se po dvou kilometrech dostat přímo do centra města. Ulice Metcalf a O'Connor by vás dovedly rovnou před budovu parlamentu. Stará část města je známá jako Lower Town a je v ní možné vidět pozůstatky starého města Bytown.

Ottawa se může pyšnit jednou zajímavou atrakcí. Jelikož nejen řeka Ottawa, ale i její přítok Rideau River umožňuje v létě krásnou vyhlídkovou plavbu lodí, kde uvidíte téměř celé centrum, ale nabízí také to nejzajímavější – kanál v zimě zamrzá a vy tak máte možnost bruslit na největší přírodní bruslařské dráze na světě.

Prohlídku města je dobré začít u budovy parlamentu. Vstup dovnitř je povolen po získání bezplatné časové vstupenky, kdy prohlídka trvá něco přes hodinu. Kolem celého objektu je několik soch významných osobností kanadské historie, včetně zajímavé sochy královny Victorie na koni. Zcela v popředí je možné se zastavit při věčném ohni, kde uvidíte vlajky všech provincií a teritorií.

Když odtud budete vycházet a zahnete doprava, uvidíte budovu The Supreme Court of Canada, budovu Nejvyššího soudu Kanady z roku 1875.

Odtud po silnici budete míjet 24 Susssex Drive, což je oficiální adresa a sídlo premiéra Kanady již od roku 1951. Postaveno bylo původně pro majitele dřevařské firmy a pozdějšího člena parlamentu Josepha Merrill Currier, v roce 1866.

Ottawa sice není tak populární jako Toronto nebo Vancouver, ale objevují ji i Češi. Levné letenky do Ottawy nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Levné lety však obvykle můžete rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Ottawy se společnostmi, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa.

Hlavní letiště v Ottawě se jmenuje Ottawa Macdonald-Cartier International Airport (YOW).

Montreal

Druhé největší město Kanady a americká Paříž. Tak lze ve zkratce popsat metropoli Montreal. Místo, kde se kostely z 19. století prolínají s moderními mrakodrapy a místo, kde je asi nejvíce cyklistických stezek na světě. Ne nadarmo se říká, že je to nejlepší místo pro život. Je zajímavé i tím, že leží na rozsáhlém ostrově a soutoku dvou řek, Ottawy a řeky Sv. Vavřince. A proč ta Paříž? Jde o francouzskou provincii, takže francouzštinu zde uslyšíte častěji, než byste si mysleli.

Chcete-li poznat skutečnou Kanadu, pak byste neměli v žádném případě zapomenout ani právě na zmíněný Montreal. Jde totiž o město, které vám má co nabídnout. Montreal představuje druhé největší kanadské město s rozlohou téměř 500 kilometrů čtverečních a leží na montrealském ostrově při soutoku řeky Ottawy a řeky Sv. Vavřince. Patří do provincie Québec. Počet obyvatel dosahuje téměř dva miliony.

Mezi nejkrásnější části patří staré město, zvané Old Montréal, je považováno právem za historické centrum. Zde je k dispozici mnoho zajímavostí, například starý Montrealský přístav. Můžete si zde půjčit kolo a projet se po nábřeží. Za zmínku stojí i návštěva zdejšího muzea, které vám řekne něco o minulosti města.

Navštivte také Hotel de Ville, to je jméno pro architektonickou stavbu montrealské radnice, kterou byste určitě měli vidět. Další dominantou staré čtvrti je gotická bazilika Notre-Dame.

Montréal je však také moderním městem, o tom se můžete přesvědčit v tzv. Novém městě, zde můžete obdivovat velké množství mrakodrapů. Pokud máte rádi nakupování, pak doporučujeme návštěvu rozlehlého podzemního nákupního centra s více než tisícovkou obchodů, které jsou situovány do "podzemního města", což je jakýsi labyrint obchůdků a kiosků. Ve městě je obrovské množství kostelů, což svědčí o vyznání obyvatel.

Montréal je městem festivalů a to ať už těch hudebních, které mapují nejrůznější žánry, tak i například filmových. Montreal Fireworks Festival je pak vůbec nejznámější Montrealský festival ohňostrojů - nádherná a jedinečná show, která nemá obdoby.

Pokud patříte mezi sportovní fajnšmekry, navštivte hokejový stadion týmu NHL Montreal Canadians (ideálně na regulérní zápas ligy NHL) a fanouškům motoristického sportu doporučujeme navštívit okruh, kde se jednou ročně jezdí i Formule 1.

Montreal začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Montrealu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Přímý let do Montrealu trvá přibližně 9 hodin. Levné lety však lze rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Montrealu se společnostmi, Air France, KLM, Delta, SWISS, Air Canada či Lufthansa. Z našich končin se do Montrealu nejčastěji létá na Mezinárodní letiště Pierra Elliotta Trudeau (YUL).

Další města
Calgary

Calgary je největším městem provincie Alberta a zároveň třetím největším v celé Kanadě. Leží na na jihu až jihozápadě provincie v oblasti mezi Skalnatými vrchy vzdálenými asi 80 km a prériemi dále východ. Vzdálenost od hlavního města Alberty Edmontonu je zhruba 300 km na sever.

Calgary má téměř milion obyvatel a je jedno z nejrychleji rostoucích kanadských měst. Pojmenované je podle jedné ze zátok s názvem Calgary Bay na skotském ostrově Mull. Ve starokeltštině znamená v překladu "travnatá pláž". Ekonomika města a přilehlé oblasti je založena především na ropném průmyslu. Z dalších odvětví je pak určitě významný cestovní ruch, protože město ročně navštíví přibližně až pět milionů turistů.

Chcete pohled na město z ptačí perspektivy? Pokud ano, tak toto umožňuje vyhlídková věž Calgary Tower, která je vysoká 191 m a za dobrého počasí uvidíte i zasněžené vrcholky Skalistých hor. Ve výšce 155 metrů je umístěná restaurace, jejíž zajímavostí je to, že se jedná o restauraci otočnou.

Jen pár kroků od Calgary Tower najdete Olympic Plaza. Právě zde probíhalo slavnostní předávání medailí v roce 1988, kdy město Calgary hostilo zimní olympijské hry.

Calgary sice není tak populární jako Toronto nebo Vancouver, ale už ho začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Calgary nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Levné lety si však obvykle můžete rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Calgary se společnostmi, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Z našich končin se do Calgary létá na mezinárodní letiště (YYC), původně nazývané Letiště McCall, v provincii Alberta v Kanadě a přilehlého regionu Calgary.

Edmonton

Edmonton je hlavním městem kanadské provincie Alberta, leží v její centrální části zhruba 300 kilometrů od města Calgary. Je to sice rozlehlé město, ale není tolik lidnaté, a proto se zde dobře daří zejména zemědělcům. Hned po Calgary představuje Edmonton druhé největší město Alberty.

Díky více než 30 pravidelně konaným festivalům je město známé jako "kanadské město festivalů". A potěší ještě jedna zajímavost: Edmonton je jedním z nejslunečnějších míst Kanady s průměrem 2300 hodin slunečního svitu za rok.

Na své si přijdou i milovníci nakupování. V Edmontonu najdete největší obchodní centrum v Severní Americe – West Edmonton Mall, které zabírá plochu 490 000 m2. Nachází se zde nejen více než 800 obchodů, ale i řadu dalších atrakcí jako například obrovský aquapark World Waterpark, kluziště, casino, fun park Galaxyland, divadlo, zrcadlová síň a řadu dalších zajímavých míst.

Jak se přepravovat po městě? Městskou hromadnou dopravu obsluhuje Edmonton Transit Service (ETS). Můžete se přepravovat autobusem, trolejbusem nebo nadzemkou LRT. Jednorázové jízdné stojí 3,25 CAD, za Day Pass zaplatíte 9,50 CAD a měsíční jízdné je za 94,25 CAD.

Nevynechejte ani Edmonton Valley Zoo. Je otevřena od roku 1959. Nachází se u břehu řeky North Saskatchewan a je domovem pro cca 350 zvířat od tuleňů, přes červené pandy a lemury až po sněžné sovy a polární lišky.

Fort Edmonton Park je zase 64 hektarový park podél údolí řeky. Představuje velké živé muzeum. Zahrnuje ukázky historických staveb reprezentujících historii Edmontonu. Během léta se zde můžete setkat postavami v historických kostýmech a vidět řadu tematických představení.

Edmonton je domovem slavného hokejového klubu Edmonton Oilers, který hraje severoamerickou NHL. Kdysi tu hrával i slavný Wayne Gretzky, nejlegendárnější hokejista všech dob!

Edmonton sice není tak populární jako Toronto, či Vancouver, ale už ho začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Edmontonu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Levné lety si však obvykle můžete rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Edmontonu se společnostmi, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa.

V Edmontonu se nacházejí dvě letiště: Edmonton International Airport (YEG) a Edmonton City Centre (Blatchford Field) Airport. Pokud budete mít letenku do Edmontonu, dobře se ujistěte, na jaké letiště budete přilétat. Vzhledem k mezinárodnímu spojení z Evropy lze počítat s Edmonton International Airport,

Quebec

Město Quebec leží v jihovýchodní části stejnojmenné provincie na severním břehu řeky Svatého Vavřince kousek od soutoku s řekou St. Charles River.

Dejme si na úvod pár zajímavostí, který vám lépe přiblíží toto nádherné město. Složení populace podle mateřského jazyka mluví za vše: 95 % francouzština a 1,5 % angličtina. Zhruba 2/3 obyvatelstva fungují dvojjazyčně. Zajímavé také je, že 90 % populace je římskokatolického vyznání.

Quebec City má nejstarší vzdělávací instituci pro ženy v celé Severní Americe v klášteře Ursulines. Staré město je od roku 1985 na Seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Město navštíví ročně přes 4,5 milionu turistů, z toho je 3,5 milionu domácích a více než 1 milion ze zahraničí (ze 75 států světa). Turisté přinesou ročně téměř 1,5 miliardy kanadských dolarů.

Co je zapotřebí vidět v Quebecu? Pokud sjedete na ulici Avenue Honore Mercier, uvidíte budovu parlamentu provincie Quebec - nejdůležitější historickou stavbu ve městě, která byla postavena v roce 1886 poté, když původní budova vyhořela tři roky předtím.

Na druhé straně silnice, po které jste přišli, si můžete všimnout hradeb, které se táhnou kolem historického centra v celkové délce 1,6 km. Tvoří tak opevněné město, jediné svého druhu v Severní Americe na sever od Mexika. Hned v tomto místě je jedna z bran, kterou se dá do vnitřního města vejít.

Pokud ale vyjdete na kopeček před vámi, ocitnete se na Plains of Abraham, tedy v místě, kde se odehrála sice krátká, ale důležitá bitva mezi armádami Francie a Anglie o nadvládu nad celou Severní Amerikou v září roku 1759.

Nevynechejte vyhlídku na Cape Diamond, odkud se po dřevěných schodech a promenádě Promenade des Gouverneurs dostanete až k Dufferin Terrace u hotelu Chateau Frontenac.

Quebec je potřeba i ochutnat. Jen těžko zvládnete za krátkou návštěvu absolvovat úplně všechno. Je tu však mnoho restaurací a kavárniček, které doslova vybízejí k tomu, abyste si sedli a kochali se pohledem na všechny ty krásy kolem.

Quebec sice není tak populární jako Toronto, či Vancouver, ale objevují ho i Češi. Levné letenky do Quebecu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Levné lety však obvykle můžete rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Quebecu se společnostmi, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa.

Užitečné info o Kanadě

Potřebuji víza do Kanady?

Při cestování do Kanady za účelem turismu nepotřebujete vyřizovat víza na kanadské ambasádě, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci ETA. Autorizace ETA je povinná pouze v případě cesty do Kanady letadlem a leteckých tranzitů přes Kanadu. V případě vstupu autem, lodí nebo vlakem se ETA nevyžaduje.

Jaké je počasí v Kanadě?

Pro Kanadu jsou typická teplá léta a studené, větrné zimy. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 21 ° C. Nejchladnější vám bude v lednu, kdy teplota dosahuje průměrně -3 ° C.

Kdy je tedy dovolená v Kanadě správnou volbou? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí období od dubna do září. Ubytování na léto se proto vyplatí rezervovat pár měsíců předem.

Kanada Počasí

Jaké jsou ceny v Kanadě?

Národní měnou je kanadský dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoliv letišti. Hledáte hotel v Torontu? Ubytování v centru (Downtown) je povětšinou drahé. Pokud si ho však rezervujete s dostatečným časovým předstihem, můžete zde najít ubytování i za cca 800 Kč noc / osoba. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Veřejná doprava v Torontu je velmi dobrá.

Pokud budete bydlet v Downtown, ani ji nebudete potřebovat. Po městě jezdí metro, autobusy a vlaky provozované společností TTC (Toronto Transit Commission). Lístek na jednu jízdu stojí 3 CAD. Za celodenní lístek zaplatíte 12,5 CAD. Celodenní lístek platí od označení do 05:30 hod. následujícího dne. Stejný lístek je platný na všechny 3 druhy dopravy. Metro běžně jezdí od 06:00 do 01:30 hod., V neděli od 09:00 do 01:30 hod. Taxíky jsou obecně dražším způsobem přepravy.

Dají se sehnat kdekoliv a kdykoliv, jednoduše vám zastavění na zamávání. Kvůli dopravním špičkám a nedostatku parkování může být jízdu ve městě náročné. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí, doporučujeme půjčit auto už přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Která očkování jsou před cestou do Kanady povinná?

Kanada nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

10 zajímavostí o Kanadě

1
Kanada je zemí s nejvzdělanějšími obyvateli.
2
Obyvatelé města Churchill nezamykají auta. Důvod? V případě, že by nějaký chodec potřeboval rychlý úkryt před polárním medvědem, kterých je v oblasti nepočítaně
3
Některé oblasti Kanady mají gravitaci nižší než jiné části světa. Vědci dosud nepřišli na příčinu, odhaduje se, že je to kvůli aktivitě ledovců v minulosti.
4
Kanada od roku 1984 nevlastní žádné zbraně hromadného ničení.
5
Každoročně před Vánocemi tisíce kanadských dobrovolníků odepisují na dopisy, které děti poslali Santa Clausovi.
6
Kanada má více jezer než všechny ostatní země dohromady.
7
Na severozápadě Kanady jsou i tabulky s poznávacími značkami na autech ve tvaru ledních medvědů.
8
Prostituce je v Kanadě legální.
9
Kanadská policie neuděluje jen pokuty, ale i pochvaly.
10
Nejsevernějším obydleným sídlem na světě je kanadský Alert. 817 kilometrů od severního pólu.
Byly informace na této stránce užitečné?