Skip to main content

Levné letenky Toronto

Kanada - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Toronta

Zajímavosti o Torontu

Toronto kopíruje až 43 kilometrů pobřeží kanadsko-amerického jezera Ontario. Městské pobřežní panoramatu kraluje kdysi nejvyšší věž světa CN Tower, která poskytuje překrásný výhled na jezero. Ve městě plném promenád, pláží a parků vás překvapí obrovská směs kultur.

Více než polovina obyvatel Toronta se totiž narodila mimo území Kanady. Ti zde však žijí ve vzácné harmonii, která řadí město mezi ty nejbezpečnější a nejčistší metropole celého světa. Mimořádně přátelští domácí obyvatelé, množství prvotřídních restaurací, skvělé nákupní možnosti a nedaleké dech beroucí Niagarské vodopády - Toronto je místo, které se skutečně vyplatí vidět.

Toronto začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Toronta nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu je přibližně 9 a půl hodiny. Přímý let do Toronta provozuje letecká společnost Austrian Airlines, Lufthansa a Air Canada. Levné lety však budou obvykle s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Toronta se společnostmi Turkish Airlines, Air France, Air Berlin, LOT, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, TAP Air Portugal, Delta Airlines a Brussels Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné indo o Torontu

Potřebuji víza do Kanady?

Při cestování do Kanady za účelem turismu nepotřebujete vyřizovat víza na kanadské ambasádě, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci ETA. Autorizace ETA je povinná pouze v případě cesty do Kanady letadlem a leteckých tranzitů přes Kanadu. V případě vstupu autem, lodí nebo vlakem se ETA nevyžaduje.

Počasí v Torontu

Pro Toronto jsou typická teplá léta a studené, větrné zimy. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 21° C. Nejchladněji vám bude v lednu, kdy teplota dosahuje průměrně -3° C. Kdy je tedy dovolená v Torontu správná volba?

Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí období od dubna do září. V létě a září se však ve městě konají různé festivaly, což se odráží na sezónní přirážce. Ubytování na léto proto vyplatí rezervovat pár měsíců předem.

TORONTO POČASÍ

Ceny v Torontu

Národní měnou je kanadský dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoliv letišti. Hledáte hotel v Torontu? Ubytování v centru (Downtown) je povětšinou drahé. Pokud si ho však rezervujete s dostatečným časovým předstihem, můžete zde najít ubytování i za cca 800 Kč noc / osoba. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Veřejná doprava v Torontu je velmi dobrá. Pokud budete bydlet v Downtown, ani ji nebudete potřebovat. Po městě jezdí metro, autobusy a vlaky provozované společností TTC (Toronto Transit Commission). Lístek na jednu jízdu stojí 3 CAD. Za celodenní lístek zaplatíte 12,5 CAD. Celodenní lístek platí od označení do 05:30 hod. následujícího dne. Stejný lístek je platný na všechny 3 druhy dopravy. Metro běžně jezdí od 06:00 do 01:30 hod.

V neděli od 09:00 do 01:30 hod. Taxíky jsou obecně dražším způsobem přepravy. Dají se sehnat kdekoliv a kdykoliv, jednoduše vám zastavění na zamávání. Kvůli dopravním špičkám a nedostatku parkování může být jízdu ve městě náročné. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí, doporučujeme půjčit auto už přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Kanady povinná?

Kanada nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Torontu

V Torontu je o šest hodin méně než v ČR.

Letecké statistiky o Torontu

  • Přímým letem do Toronta létají letecké společnosti Air Canada, Austrian Airlines a další.

  • Přímým letem do Toronta můžete letět z míst: Mnichov, Vídeň.

  • Počet mezinárodních letišť v Torontu: 1.

Tipy, co vidět v Torontu

10 zajímavostí o Torontu

1
Toronto je největším kanadským městem. Počet obyvatel Toronta je přibližně 2,8 milionu, přičemž v širší metropolitní oblasti až 5,6 milionu.
2
V Torontu můžete slyšet až 140 různých jazyků světa. Přestože úředními jazyky jsou angličtina a francouzština, francouzština je až dvanáctým nejpoužívanějším jazykem města.
3
Ve městě najdete podzemní síť obchodů PATH, která zabírá až 27 kilometrů. PATH je tak největším podzemním obchodním komplexem světa.
4
Young street začínající v Torontu je nejdelší ulice světa. Měří 1,896 km a končí až severně od hranice s Minnesotou.
5
V Torontu žilo množství slavných osobností, jako například herci Jim Carrey a Keanu Reeves či rapper Drake.
6
Až 25% populace Kanady žije v okruhu 160 km od Toronta.
7
Slovo "Toronto" pochází z fráze indiánského kmene Mohawk "tkaronto", což znamená: "tam, kde rostou stromy ve vodě".
8
Toronto je domovem Mezinárodního filmového festivalu Toronto, které se řadí k nejvýznamnějším filmovým festivalem světa. Není však jediným ve městě. V Torontu se totiž každý rok koná více než 70 filmových festivalů.
9
Toronto bylo prvním městem Severní Ameriky, které legalizovalo manželství gayů. Stalo se tak v roce 2003.
10
Toronto má až 52 venkovních kluzišť.
Byly informace na této stránce užitečné?