Skip to main content

Levné letenky Calgary

Kanada - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Calgary

Zajímavosti o Calgary

Calgary je největším městem provincie Alberta a zároveň třetím největším v celé Kanadě. Leží na na jihu až jihozápadě provincie v oblasti mezi Skalnatými vrchy vzdálenými asi 80 km a prériemi dále východ. Vzdálenost od hlavního města Alberty Edmontonu je zhruba 300 km na sever.

Calgary má téměř milion obyvatel a je jedno z nejrychleji rostoucích kanadských měst. Pojmenované je podle jedné ze zátok s názvem Calgary Bay na skotském ostrově Mull. Ve starokeltštině znamená v překladu "travnatá pláž". Ekonomika města a přilehlé oblasti je založena především na ropném průmyslu. Z dalších odvětví je pak určitě významný cestovní ruch, protože město ročně navštíví přibližně až pět milionů turistů.

Chcete pohled na město z ptačí perspektivy? Pokud ano, tak toto umožňuje vyhlídková věž Calgary Tower, která je vysoká 191 m a za dobrého počasí uvidíte i zasněžené vrcholky Skalistých hor. Ve výšce 155 metrů je umístěná restaurace, jejíž zajímavostí je to, že se jedná o restauraci otočnou.

Jen pár kroků od Calgary Tower najdete Olympic Plaza. Právě zde probíhalo slavnostní předávání medailí v roce 1988, kdy město Calgary hostilo zimní olympijské hry.

Calgary sice není tak populární jako Toronto nebo Vancouver, ale už ho začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Calgary nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Levné lety si však obvykle můžete rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Calgary se společnostmi, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa. Z našich končin se do Calgary létá na mezinárodní letiště (YYC), původně nazývané Letiště McCall, v provincii Alberta v Kanadě a přilehlého regionu Calgary.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Calgary

Potřebuji víza do Kanady?

Při cestování do Kanady za účelem turismu nepotřebujete vyřizovat víza na kanadské ambasádě, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci ETA. Autorizace ETA je povinná pouze v případě cesty do Kanady letadlem a leteckých tranzitů přes Kanadu. V případě vstupu autem, lodí nebo vlakem se ETA nevyžaduje.

Jaké je počasí v Kanadě?

Pro Kanadu jsou typická teplá léta a studené, větrné zimy. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 21 ° C. Nejchladnější vám bude v lednu, kdy teplota dosahuje průměrně -3 ° C.

Kdy je tedy dovolená v Kanadě správnou volbou? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí období od dubna do září. Ubytování na léto se proto vyplatí rezervovat pár měsíců předem.

Kanada Počasí

Jaké jsou ceny v Kanadě?

Národní měnou je kanadský dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoliv letišti. Hledáte hotel v Torontu? Ubytování v centru (Downtown) je povětšinou drahé. Pokud si ho však rezervujete s dostatečným časovým předstihem, můžete zde najít ubytování i za cca 800 Kč noc / osoba. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Veřejná doprava v Torontu je velmi dobrá.

Pokud budete bydlet v Downtown, ani ji nebudete potřebovat. Po městě jezdí metro, autobusy a vlaky provozované společností TTC (Toronto Transit Commission). Lístek na jednu jízdu stojí 3 CAD. Za celodenní lístek zaplatíte 12,5 CAD. Celodenní lístek platí od označení do 05:30 hod. následujícího dne. Stejný lístek je platný na všechny 3 druhy dopravy. Metro běžně jezdí od 06:00 do 01:30 hod., V neděli od 09:00 do 01:30 hod. Taxíky jsou obecně dražším způsobem přepravy.

Dají se sehnat kdekoliv a kdykoliv, jednoduše vám zastavění na zamávání. Kvůli dopravním špičkám a nedostatku parkování může být jízdu ve městě náročné. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí, doporučujeme půjčit auto už přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Která očkování jsou před cestou do Kanady povinná?

Kanada nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Calgary

V Calgary je o osm hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět v Calgary

10 zajímavostí o Kanadě

1
Kanada je zemí s nejvzdělanějšími obyvateli.
2
Obyvatelé města Churchill nezamykají auta. Důvod? V případě, že by nějaký chodec potřeboval rychlý úkryt před polárním medvědem, kterých je v oblasti nepočítaně
3
Některé oblasti Kanady mají gravitaci nižší než jiné části světa. Vědci dosud nepřišli na příčinu, odhaduje se, že je to kvůli aktivitě ledovců v minulosti.
4
Kanada od roku 1984 nevlastní žádné zbraně hromadného ničení.
5
Každoročně před Vánocemi tisíce kanadských dobrovolníků odepisují na dopisy, které děti poslali Santa Clausovi.
6
Kanada má více jezer než všechny ostatní země dohromady.
7
Na severozápadě Kanady jsou i tabulky s poznávacími značkami na autech ve tvaru ledních medvědů.
8
Prostituce je v Kanadě legální.
9
Kanadská policie neuděluje jen pokuty, ale i pochvaly.
10
Nejsevernějším obydleným sídlem na světě je kanadský Alert. 817 kilometrů od severního pólu.
Byly informace na této stránce užitečné?