Skip to main content

Levné letenky Montreal

Kanada - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Montrealu

Zajímavosti o Montrealu

Druhé největší město Kanady a americká Paříž. Tak lze ve zkratce popsat metropoli Montreal. Místo, kde se kostely z 19. století prolínají s moderními mrakodrapy a místo, kde je asi nejvíce cyklistických stezek na světě. Ne nadarmo se říká, že je to nejlepší místo pro život. Je zajímavé i tím, že leží na rozsáhlém ostrově a soutoku dvou řek, Ottawy a řeky Sv. Vavřince. A proč ta Paříž? Jde o francouzskou provincii, takže francouzštinu zde uslyšíte častěji, než byste si mysleli.

Chcete-li poznat skutečnou Kanadu, pak byste neměli v žádném případě zapomenout ani právě na zmíněný Montreal. Jde totiž o město, které vám má co nabídnout. Montreal představuje druhé největší kanadské město s rozlohou téměř 500 kilometrů čtverečních a leží na montrealském ostrově při soutoku řeky Ottawy a řeky Sv. Vavřince. Patří do provincie Québec. Počet obyvatel dosahuje téměř dva miliony.

Mezi nejkrásnější části patří staré město, zvané Old Montréal, je považováno právem za historické centrum. Zde je k dispozici mnoho zajímavostí, například starý Montrealský přístav. Můžete si zde půjčit kolo a projet se po nábřeží. Za zmínku stojí i návštěva zdejšího muzea, které vám řekne něco o minulosti města.

Navštivte také Hotel de Ville, to je jméno pro architektonickou stavbu montrealské radnice, kterou byste určitě měli vidět. Další dominantou staré čtvrti je gotická bazilika Notre-Dame.

Montréal je však také moderním městem, o tom se můžete přesvědčit v tzv. Novém městě, zde můžete obdivovat velké množství mrakodrapů. Pokud máte rádi nakupování, pak doporučujeme návštěvu rozlehlého podzemního nákupního centra s více než tisícovkou obchodů, které jsou situovány do "podzemního města", což je jakýsi labyrint obchůdků a kiosků. Ve městě je obrovské množství kostelů, což svědčí o vyznání obyvatel.

Montréal je městem festivalů a to ať už těch hudebních, které mapují nejrůznější žánry, tak i například filmových. Montreal Fireworks Festival je pak vůbec nejznámější Montrealský festival ohňostrojů - nádherná a jedinečná show, která nemá obdoby.

Pokud patříte mezi sportovní fajnšmekry, navštivte hokejový stadion týmu NHL Montreal Canadians (ideálně na regulérní zápas ligy NHL) a fanouškům motoristického sportu doporučujeme navštívit okruh, kde se jednou ročně jezdí i Formule 1.

Montreal začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Montrealu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Přímý let do Montrealu trvá přibližně 9 hodin. Levné lety však lze rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Montrealu se společnostmi, Air France, KLM, Delta, SWISS, Air Canada či Lufthansa. Z našich končin se do Montrealu nejčastěji létá na Mezinárodní letiště Pierra Elliotta Trudeau (YUL).

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Montrealu

Potřebuji víza do Kanady?

Při cestování do Kanady za účelem turismu nepotřebujete vyřizovat víza na kanadské ambasádě, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci ETA. Autorizace ETA je povinná pouze v případě cesty do Kanady letadlem a leteckých tranzitů přes Kanadu. V případě vstupu autem, lodí nebo vlakem se ETA nevyžaduje.

Jaké je počasí v Kanadě?

Pro Kanadu jsou typická teplá léta a studené, větrné zimy. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 21 ° C. Nejchladnější vám bude v lednu, kdy teplota dosahuje průměrně -3 ° C.

Kdy je tedy dovolená v Kanadě správnou volbou? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí období od dubna do září. Ubytování na léto se proto vyplatí rezervovat pár měsíců předem.

Kanada Počasí

Ceny v Montrealu

Národní měnou je kanadský dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoliv letišti. Hledáte hotel v Montrealu? Ubytování v centru (Downtown) je povětšinou drahé. Pokud si jej však rezervujete s dostatečným časovým předstihem, můžete zde najít ubytování i za 30-40 EUR noc/osoba. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí, doporučujeme půjčit auto už přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete taktéž přímo přes Pelikán .

Která očkování jsou před cestou do Kanady povinná?

Kanada nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Montrealu

V Montrealu je o šest hodin méně než v ČR.

Tipy, co vidět v Montrealu

10 zajímavostí o Kanadě

1
Kanada je zemí s nejvzdělanějšími obyvateli.
2
Obyvatelé města Churchill nezamykají auta. Důvod? V případě, že by nějaký chodec potřeboval rychlý úkryt před polárním medvědem, kterých je v oblasti nepočítaně
3
Některé oblasti Kanady mají gravitaci nižší než jiné části světa. Vědci dosud nepřišli na příčinu, odhaduje se, že je to kvůli aktivitě ledovců v minulosti.
4
Kanada od roku 1984 nevlastní žádné zbraně hromadného ničení.
5
Každoročně před Vánocemi tisíce kanadských dobrovolníků odepisují na dopisy, které děti poslali Santa Clausovi.
6
Kanada má více jezer než všechny ostatní země dohromady.
7
Na severozápadě Kanady jsou i tabulky s poznávacími značkami na autech ve tvaru ledních medvědů.
8
Prostituce je v Kanadě legální.
9
Kanadská policie neuděluje jen pokuty, ale i pochvaly.
10
Nejsevernějším obydleným sídlem na světě je kanadský Alert. 817 kilometrů od severního pólu.
Byly informace na této stránce užitečné?