Skip to main content

Levné letenky Quebec

Kanada - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Quebecu

Zajímavosti o Quebecu

Město Quebec leží v jihovýchodní části stejnojmenné provincie na severním břehu řeky Svatého Vavřince kousek od soutoku s řekou St. Charles River.

Dejme si na úvod pár zajímavostí, který vám lépe přiblíží toto nádherné město. Složení populace podle mateřského jazyka mluví za vše: 95 % francouzština a 1,5 % angličtina. Zhruba 2/3 obyvatelstva fungují dvojjazyčně. Zajímavé také je, že 90 % populace je římskokatolického vyznání.

Quebec City má nejstarší vzdělávací instituci pro ženy v celé Severní Americe v klášteře Ursulines. Staré město je od roku 1985 na Seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Město navštíví ročně přes 4,5 milionu turistů, z toho je 3,5 milionu domácích a více než 1 milion ze zahraničí (ze 75 států světa). Turisté přinesou ročně téměř 1,5 miliardy kanadských dolarů.

Co je zapotřebí vidět v Quebecu? Pokud sjedete na ulici Avenue Honore Mercier, uvidíte budovu parlamentu provincie Quebec - nejdůležitější historickou stavbu ve městě, která byla postavena v roce 1886 poté, když původní budova vyhořela tři roky předtím.

Na druhé straně silnice, po které jste přišli, si můžete všimnout hradeb, které se táhnou kolem historického centra v celkové délce 1,6 km. Tvoří tak opevněné město, jediné svého druhu v Severní Americe na sever od Mexika. Hned v tomto místě je jedna z bran, kterou se dá do vnitřního města vejít.

Pokud ale vyjdete na kopeček před vámi, ocitnete se na Plains of Abraham, tedy v místě, kde se odehrála sice krátká, ale důležitá bitva mezi armádami Francie a Anglie o nadvládu nad celou Severní Amerikou v září roku 1759.

Nevynechejte vyhlídku na Cape Diamond, odkud se po dřevěných schodech a promenádě Promenade des Gouverneurs dostanete až k Dufferin Terrace u hotelu Chateau Frontenac.

Quebec je potřeba i ochutnat. Jen těžko zvládnete za krátkou návštěvu absolvovat úplně všechno. Je tu však mnoho restaurací a kavárniček, které doslova vybízejí k tomu, abyste si sedli a kochali se pohledem na všechny ty krásy kolem.

Quebec sice není tak populární jako Toronto, či Vancouver, ale objevují ho i Češi. Levné letenky do Quebecu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Levné lety však obvykle můžete rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Quebecu se společnostmi, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Quebecu

Potřebuji víza do Kanady?

Při cestování do Kanady za účelem turismu nepotřebujete vyřizovat víza na kanadské ambasádě, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci ETA. Autorizace ETA je povinná pouze v případě cesty do Kanady letadlem a leteckých tranzitů přes Kanadu. V případě vstupu autem, lodí nebo vlakem se ETA nevyžaduje.

Jaké je počasí v Kanadě?

Pro Kanadu jsou typická teplá léta a studené, větrné zimy. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 21 ° C. Nejchladnější vám bude v lednu, kdy teplota dosahuje průměrně -3 ° C.

Kdy je tedy dovolená v Kanadě správnou volbou? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí období od dubna do září. Ubytování na léto se proto vyplatí rezervovat pár měsíců předem.

Kanada Počasí

Ceny v Quebecu

Národní měnou je kanadský dolar, směníte ho bezproblémově na kterémkoliv letišti. Hledáte hotel v Quebecu? Ubytování v centru (Downtown) je povětšinou drahé. Pokud si ho však rezervujete s dostatečným časovým předstihem, můžete zde najít ubytování i za 30-40 EUR noc / osoba.

Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí, doporučujeme si půjčit auto už přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Kanady povinná?

Kanada nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Quebecu

V Quebecu je o šest hodin méně jak v Česku.

Tipy, co vidět v Quebecu

10 zajímavostí o Kanadě

1
Kanada je zemí s nejvzdělanějšími obyvateli.
2
Obyvatelé města Churchill nezamykají auta. Důvod? V případě, že by nějaký chodec potřeboval rychlý úkryt před polárním medvědem, kterých je v oblasti nepočítaně
3
Některé oblasti Kanady mají gravitaci nižší než jiné části světa. Vědci dosud nepřišli na příčinu, odhaduje se, že je to kvůli aktivitě ledovců v minulosti.
4
Kanada od roku 1984 nevlastní žádné zbraně hromadného ničení.
5
Každoročně před Vánocemi tisíce kanadských dobrovolníků odepisují na dopisy, které děti poslali Santa Clausovi.
6
Kanada má více jezer než všechny ostatní země dohromady.
7
Na severozápadě Kanady jsou i tabulky s poznávacími značkami na autech ve tvaru ledních medvědů.
8
Prostituce je v Kanadě legální.
9
Kanadská policie neuděluje jen pokuty, ale i pochvaly.
10
Nejsevernějším obydleným sídlem na světě je kanadský Alert. 817 kilometrů od severního pólu.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)