Skip to main content

Levné letenky Ottawa

Kanada - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Ottawy

Zajímavosti o Ottawě

Hlavní město Kanady, Ottawa, se nachází na jižním břehu stejnojmenné řeky v jihozápadním rohu provincie Ontario. Společně s městem Gatineau v sousedním Quebecu na severním břehu řeky tvoří tzv. National Capital Region (region hlavního města).

Po okraji města se táhne úsek transkontinentální dálnice TransCanada Highway pod číslem 417, z níž je možné se po dvou kilometrech dostat přímo do centra města. Ulice Metcalf a O'Connor by vás dovedly rovnou před budovu parlamentu. Stará část města je známá jako Lower Town a je v ní možné vidět pozůstatky starého města Bytown.

Ottawa se může pyšnit jednou zajímavou atrakcí. Jelikož nejen řeka Ottawa, ale i její přítok Rideau River umožňuje v létě krásnou vyhlídkovou plavbu lodí, kde uvidíte téměř celé centrum, ale nabízí také to nejzajímavější – kanál v zimě zamrzá a vy tak máte možnost bruslit na největší přírodní bruslařské dráze na světě.

Prohlídku města je dobré začít u budovy parlamentu. Vstup dovnitř je povolen po získání bezplatné časové vstupenky, kdy prohlídka trvá něco přes hodinu. Kolem celého objektu je několik soch významných osobností kanadské historie, včetně zajímavé sochy královny Victorie na koni. Zcela v popředí je možné se zastavit při věčném ohni, kde uvidíte vlajky všech provincií a teritorií.

Když odtud budete vycházet a zahnete doprava, uvidíte budovu The Supreme Court of Canada, budovu Nejvyššího soudu Kanady z roku 1875.

Odtud po silnici budete míjet 24 Susssex Drive, což je oficiální adresa a sídlo premiéra Kanady již od roku 1951. Postaveno bylo původně pro majitele dřevařské firmy a pozdějšího člena parlamentu Josepha Merrill Currier, v roce 1866.

Ottawa sice není tak populární jako Toronto nebo Vancouver, ale objevují ji i Češi. Levné letenky do Ottawy nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Levné lety však obvykle můžete rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Ottawy se společnostmi, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa.

Hlavní letiště v Ottawě se jmenuje Ottawa Macdonald-Cartier International Airport (YOW).

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Ottawě

Potřebuji víza do Kanady?

Při cestování do Kanady za účelem turismu nepotřebujete vyřizovat víza na kanadské ambasádě, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci ETA. Autorizace ETA je povinná pouze v případě cesty do Kanady letadlem a leteckých tranzitů přes Kanadu. V případě vstupu autem, lodí nebo vlakem se ETA nevyžaduje.

Jaké je počasí v Kanadě?

Pro Kanadu jsou typická teplá léta a studené, větrné zimy. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 21 ° C. Nejchladnější vám bude v lednu, kdy teplota dosahuje průměrně -3 ° C.

Kdy je tedy dovolená v Kanadě správnou volbou? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí období od dubna do září. Ubytování na léto se proto vyplatí rezervovat pár měsíců předem.

Kanada Počasí

Ceny v Ottawě

Národní měnou je kanadský dolar, který zaměníte bezproblémově na kterémkoliv letišti. Hledáte hotel v Ottawě? Ubytování v centru (Downtown) je většinou drahé. Pokud si ho však rezervujete s dostatečným časovým předstihem, můžete zde najít ubytování i za 30-40 EUR (770-1030 CZK) noc / osoba. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí, doporučujeme si půjčit automobil přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Kanady povinná?

Kanada nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Ottawě

V Ottawě je o 6 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět v Ottawě

10 zajímavostí o Kanadě

1
Kanada je zemí s nejvzdělanějšími obyvateli.
2
Obyvatelé města Churchill nezamykají auta. Důvod? V případě, že by nějaký chodec potřeboval rychlý úkryt před polárním medvědem, kterých je v oblasti nepočítaně
3
Některé oblasti Kanady mají gravitaci nižší než jiné části světa. Vědci dosud nepřišli na příčinu, odhaduje se, že je to kvůli aktivitě ledovců v minulosti.
4
Kanada od roku 1984 nevlastní žádné zbraně hromadného ničení.
5
Každoročně před Vánocemi tisíce kanadských dobrovolníků odepisují na dopisy, které děti poslali Santa Clausovi.
6
Kanada má více jezer než všechny ostatní země dohromady.
7
Na severozápadě Kanady jsou i tabulky s poznávacími značkami na autech ve tvaru ledních medvědů.
8
Prostituce je v Kanadě legální.
9
Kanadská policie neuděluje jen pokuty, ale i pochvaly.
10
Nejsevernějším obydleným sídlem na světě je kanadský Alert. 817 kilometrů od severního pólu.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)