Skip to main content

Levné letenky Edmonton

Kanada - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Edmontonu

Zajímavosti o Edmontonu

Edmonton je hlavním městem kanadské provincie Alberta, leží v její centrální části zhruba 300 kilometrů od města Calgary. Je to sice rozlehlé město, ale není tolik lidnaté, a proto se zde dobře daří zejména zemědělcům. Hned po Calgary představuje Edmonton druhé největší město Alberty.

Díky více než 30 pravidelně konaným festivalům je město známé jako "kanadské město festivalů". A potěší ještě jedna zajímavost: Edmonton je jedním z nejslunečnějších míst Kanady s průměrem 2300 hodin slunečního svitu za rok.

Na své si přijdou i milovníci nakupování. V Edmontonu najdete největší obchodní centrum v Severní Americe – West Edmonton Mall, které zabírá plochu 490 000 m2. Nachází se zde nejen více než 800 obchodů, ale i řadu dalších atrakcí jako například obrovský aquapark World Waterpark, kluziště, casino, fun park Galaxyland, divadlo, zrcadlová síň a řadu dalších zajímavých míst.

Jak se přepravovat po městě? Městskou hromadnou dopravu obsluhuje Edmonton Transit Service (ETS). Můžete se přepravovat autobusem, trolejbusem nebo nadzemkou LRT. Jednorázové jízdné stojí 3,25 CAD, za Day Pass zaplatíte 9,50 CAD a měsíční jízdné je za 94,25 CAD.

Nevynechejte ani Edmonton Valley Zoo. Je otevřena od roku 1959. Nachází se u břehu řeky North Saskatchewan a je domovem pro cca 350 zvířat od tuleňů, přes červené pandy a lemury až po sněžné sovy a polární lišky.

Fort Edmonton Park je zase 64 hektarový park podél údolí řeky. Představuje velké živé muzeum. Zahrnuje ukázky historických staveb reprezentujících historii Edmontonu. Během léta se zde můžete setkat postavami v historických kostýmech a vidět řadu tematických představení.

Edmonton je domovem slavného hokejového klubu Edmonton Oilers, který hraje severoamerickou NHL. Kdysi tu hrával i slavný Wayne Gretzky, nejlegendárnější hokejista všech dob!

Edmonton sice není tak populární jako Toronto, či Vancouver, ale už ho začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Edmontonu nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Levné lety si však obvykle můžete rezervovat s jedním, případně dvěma přestupy. Češi nejčastěji létají do Edmontonu se společnostmi, Air Canada, Air France, KLM, Delta, SWISS či Lufthansa.

V Edmontonu se nacházejí dvě letiště: Edmonton International Airport (YEG) a Edmonton City Centre (Blatchford Field) Airport. Pokud budete mít letenku do Edmontonu, dobře se ujistěte, na jaké letiště budete přilétat. Vzhledem k mezinárodnímu spojení z Evropy lze počítat s Edmonton International Airport,

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Edmontonu

Potřebuji víza do Kanady?

Při cestování do Kanady za účelem turismu nepotřebujete vyřizovat víza na kanadské ambasádě, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci ETA. Autorizace ETA je povinná pouze v případě cesty do Kanady letadlem a leteckých tranzitů přes Kanadu. V případě vstupu autem, lodí nebo vlakem se ETA nevyžaduje.

Jaké je počasí v Kanadě?

Pro Kanadu jsou typická teplá léta a studené, větrné zimy. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 21 ° C. Nejchladnější vám bude v lednu, kdy teplota dosahuje průměrně -3 ° C.

Kdy je tedy dovolená v Kanadě správnou volbou? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí období od dubna do září. Ubytování na léto se proto vyplatí rezervovat pár měsíců předem.

Kanada Počasí

Ceny v Edmontonu

Národní měnou je kanadský dolar, který zaměníte bezproblémově na kterémkoliv letišti. Hledáte hotel v Edmontonu? Ubytování v centru (Downtown) je povětšinou drahé. Pokud si ho však rezervujete s dostatečným časovým předstihem, můžete zde najít ubytování i za 30-40 EUR (770 – 1 000 CZK) noc / osoba. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí, doporučujeme si půjčit automobil přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Kanady povinná?

Kanada nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Edmontonu

V Edmontonu je o osm hodin méně než v České republice

Tipy, co vidět v Edmontonu

10 zajímavostí o Kanadě

1
Kanada je zemí s nejvzdělanějšími obyvateli.
2
Obyvatelé města Churchill nezamykají auta. Důvod? V případě, že by nějaký chodec potřeboval rychlý úkryt před polárním medvědem, kterých je v oblasti nepočítaně
3
Některé oblasti Kanady mají gravitaci nižší než jiné části světa. Vědci dosud nepřišli na příčinu, odhaduje se, že je to kvůli aktivitě ledovců v minulosti.
4
Kanada od roku 1984 nevlastní žádné zbraně hromadného ničení.
5
Každoročně před Vánocemi tisíce kanadských dobrovolníků odepisují na dopisy, které děti poslali Santa Clausovi.
6
Kanada má více jezer než všechny ostatní země dohromady.
7
Na severozápadě Kanady jsou i tabulky s poznávacími značkami na autech ve tvaru ledních medvědů.
8
Prostituce je v Kanadě legální.
9
Kanadská policie neuděluje jen pokuty, ale i pochvaly.
10
Nejsevernějším obydleným sídlem na světě je kanadský Alert. 817 kilometrů od severního pólu.
Byly informace na této stránce užitečné?