Skip to main content

Levné letenky Velká Británie

Velká Británie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Velké Británie

Zajímavosti o Velké Británii

Hledáte levnou letenku do Velké Británie? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut a pojištění. Mezi nejoblíbenější britské destinace Čechů patří Londýn, Edinburgh, Manchester, Birmingham, Liverpool, Leeds či Glasgow.

Do Velké Británie létá přímo z Prahy letecká společnost Ryanair (Londýn, Birmingham, Edinburgh, Leeds a Manchester), z Vídně letecká společnost Laudamotion.

Najväčšiu časť britských ostrovov zaberá Anglicko, obľúbenými destináciami sú však aj Škótsko a Wales. Londýn je už dlhé roky jeden z najobľúbenejších miest nielen slovenských cestovateľov. Ročne toto ikonické mietso navštívi vyše 19 miliónov turistov z celého

Největší část britských ostrovů zabírá Anglie, oblíbenými destinacemi jsou však i Skotsko a Wales. Londýn je již dlouhá léta jeden z nejoblíbenějších míst nejen českých cestovatelů. Ročně toto ikonické místo navštíví přes 19 milionů turistů z celého světa. Londýn zároveň patří s 9 milionů obyvatel mezi největší města Evropy.

Levné letenky do Velké Británie

Do Velké Británie létá přímo z Prahy letecká společnost Ryanair (Londýn, Birmingham, Edinburgh, Leeds a Manchester) a z Vídně letecká společnost Laudamotion.

Více Zobrazit méně

TOP města ve Velké Británii

Londýn

Londýn nebo Londinium, jak ho kdysi nazývali Římané, je druhou nejnavštěvovanější destinací planety. Toto sídlo královské rodiny nabízí toho víc než jen lesk královského dvora a červené telefonní budky. Milionové město rozpínající se na březích Temže má multikulturní atmosféru, v níž se prolínají různé národnosti a rasy. Slyšet zde můžete až 300 odlišných jazyků.

Pokud bychom proto měli vybrat jedno slovo, které by nejlépe vystihovalo Londýn, bylo by to slovo diverzita. Přestože má až 48 čtvrtí, každá z nich je jedinečnou. Mezi ty nejznámější patří snad: divadelní West End, historické City of London, starobylý Westminster, hipsterský ráj Covent Garden a Shoreditch, muzejní Kensington, rebelský Camden, zelený Hyde Park či pobřežní South Bank. V Londýně se prostě vždy něco děje.

Letenky do Londýna

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Let je přímý a délka letu Praha - Londýn je přibližně 2 hodiny a 50 minut. Akční letenky do Londýna můžete najít i z Brna či Vídně. Češi nejčastěji létají do Londýna společností Ryanair a Wizz Air, avšak dostupné jsou i letenky leteckou společností EasyJet.

Edinburgh

Edinburgh se rozpíná na sedmi zelených kopcích u zálivu Firth of Forth. Město bývá přezdívané také jako "Athény severu" díky stavbám inspirovaným římskou architekturou a reputaci ideologického centra v oblasti filozofie, ekonomiky a medicíny, kterou získalo v 18. století.

O historii města by věděli nejlépe vyprávět tajuplné uličky města, které zažily mnoho záhadných událostí a strašidelných postav. Edinburgh má prosto vlastní tajemnou příchuť, kterou dotáhne k dokonalosti sklenička pověstné skotské whisky. Tajuplné uličky, majestátní zámek, zelené parky, úžasné festivaly a pouliční umělci. Edinburgh je prostě perfektní destinace pro strávení prodlouženého víkendu.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Edinburghu nejčastěji koupíte už z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě hodiny a čtyřicet minut. Levné letenky do Edinburghu koupíte i z Vídně.

Lety jsou obvykle buď přímé, nebo s jedním přestupem. Lety do Edinburghu provozují z našich končin obvykle letecké společnosti Easyjet, Lufthansa a Brussels Airlines. Do Edinburghu se létá na letiště Edinburgh Airport.

Manchester

Manchester. Město, které již dávno není proslavené jen svými továrnami na výrobu látek a oblečení. Dnes je to kolébka světového fotbalu, město plné muzeí, hudby, nočního života, nakupování a univerzit. Zároveň jedna z nejvýznamnějších metropolí na severozápadě Anglie.

Žije zde přibližně 500 tisíc obyvatel, ale celou oblast tzv. Velkého Manchesteru obývají až 2 miliony lidí. A další miliony turistů se sem každoročně houfně vracejí. Proč? Manchester je unikátním spojením anglického venkova a moderního velkoměsta. To ale není všechno.

Fotbal je v Manchesteru jako náboženství. Mnohem více, než v celé Anglii. Svůj domácí stánek zde mají dva slavné kluby - Manchester United a Manchester City. Dostat se na tribuny, když je domácí derby - to zkrátka může být největší fotbalový zážitek na světě.

Manchester je oblíbená destinace Čechů, zejména pro ty, kteří milují fotbal a typická anglické města. Levné letenky do Manchesteru lze rezervovat výhodně z Prahy, ale i z nedaleké Vídně. Přímý let trvá přibližně dvě a půl hodiny. Češi létají do Manchesteru nejraději s leteckými společnostmi Ryanair, Easyjet a Austrian Airlines.

Mezinárodní letiště Manchester se nachází přibližně 14 kilometrů jihozápadně od centra Manchesteru. Je to jedno z největších a nejrušnějších letišť ve Velké Británii, o čemž svědčí i třetí příčka v počtu přepravených cestujících. Letiště je vybaveno třemi moderními terminály, které poskytují cestujícím bohaté možnosti na nákupy, gastronomii a odpočinek.

Liverpool

Když se řekne Liverpool, mnozí si okamžitě představí slavný fotbalový klub. Konečně ale zaškatulkovat toto velkolepé město fotbalem by byl hřích. Určitě nesmíme zapomenout na Beatles, Tate Galery a kouzelné nábřeží řeky Mersey.

Beatles jsou legenda, z níž město žije dodnes. Kapela se zrodila v Liverpoolu v roce 1960 a už léta láká její příznivce z celého světa. Turistický ruch kolem Beatles aktuálně zaměstnává přes 250 lidí, drtivá většina atrakcí se týká zejména této slavné kapely.

V Liverpoolu sídlí dva velmi slavné fotbalové kluby – FC Everton a FC Liverpool. Pohodlné letecké spojení z okolních letišť proto láká mnoho milovníků nejslavnější fotbalové ligy na světě. Vždyť je to jen na skok a vidět můžete největší fotbalové hvězdy s úžasnou atmosférou domácího stadionu.

Návštěva Liverpoolu by nebyla kompletní bez procházky po nábřeží řeky Mersey. Ta nejen, že se stala objektem oslavných písní liverpoolských hudebníků, ale v současné době je také považována za jednu z nejčistších řek ve Velké Británii.

Levné letenky do Liverpoolu můžete rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let do Liverpoolu můžete absolvovat z Prahy leteckou společností Ryanair, nebo s jedním přestupem Vídně.

Další města
Glasgow

Glasgow je největším městem ve Skotsku a zároveň patří k největším městům celé Británie. Ačkoli je hlavním městem skotská Edinburgh, Glasgow je finančním i ekonomickým centrem. Město má bohatou historii a krásnou architekturu. Za shlédnutí určitě stojí glasgowská univerzita z 15 století. Vydejte se do Glasgowa s levnými letenkami od Pelikána.

Birmingham

Pokud máte namířeno přímo do středu Anglie, nenajdete lepší letecké spojení. Birmingham není tak turistické město, jako populární Londýn, Manchester nebo Edinburgh, ale i tak má co nabídnout. Do Birminghamu se cestuje zejména za uměním, kulturou, obchody a v neposlední řadě i kvůli jídlu. Mnozí navštíví Birmingham na cestě do Stratford-upon-Avonu, rodiště Williama Shakespeara.

A nakonec - Birmingham a jeho okolí patří mezi nejvýznamnější umělecká centra Velké Británie. Levné letenky do Birminghamu lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Prahy do Birminghamu zabezpečuje již roky letecká společnost Ryanair či Czech Airlines. Z Vídně lze letět bez přestupu společností Eurowings.

Bristol

Uvolněné, tradiční i moderní. Tak charakterizují cestovatelské bedekry anglické město Bristol. Z turistického hlediska stojí ve stínu slavných britských metropolí, ale nepochybně má co nabídnout i těm cestovatelům, kteří chtějí zažít výjimečný víkend ve výjimečném městě. V Bristolu se přepisovali dějiny moderní hudby a najdete zde také historický parník Great Britain, který byl předlohou slavného Titaniku. Bristol kdysi patřil mezi největší a nejvíce prosperující města Anglie.

Později ho města jako Liverpool, Manchester a Birmingham průmyslově převálcovali. Bristol má však stále velmi výhodnou pozici poblíž moře a tak je pro Anglii mimořádně důležitou metropolí. Přístav v Bristolu je také nejmodernější a nejvíce cool částí tohoto historického města. Bristol je šestým největším městem Anglie a osmým největším městem celé Británie. Jeho kouzlo ale není potřeba hledat v jeho velikosti. Město je velmi kosmopolitní a osobité.

Jde ruku v ruce se svou minulostí, ale zároveň vychází vstříc budoucnosti. Právě proto je ideální zastávkou při objevování krás Anglie. Zavděčí se těm, kteří prahnou po silných příbězích a historii, ale i těm, kteří rádi objevují pulzující místa plné života. Levné letenky do Bristolu lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Easyjet, Ryanair i Lauda. Trvá přibližně 2 a půl hodiny.

Belfast

Belfast je největší město Severního Irska. Je to jeden ze států Spojeného království a nakolik je Belfast také hlavním městem, spravují odsud celý stát. Je také městem parků a leží v malebné zátoce u řeky Lagan u Irského moře.

Chcete zajímavosti? V obrovských loděnicích Belfastu byl postaven slavný Titanic. Belfast také obklopují zelené kopce, které inspirovaly Jonathana Swifta při psaní Gulliverových cest.

Prestiž města vzrostla zejména po rozdělení ostrova, avšak poznamenala ho i historie. Na začátku 1. světové války zde žilo okolo 400 tisíc obyvatel, ale během 2. světové války město kompletně vybombardovali. Belfast byl zároveň dějištěm největších nábožensko-politických nepokojů v Severním Irsku, ty skončily až uzavřením dohody v roce 1998.

Levné letenky do Belfastu lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Belfastu však aktuálně neexistuje. S jedním mezipřistáním můžete letět se společnostmi, jako British Airways nebo Easyjet.

Užitečné informace o Velké Británii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Velké Británie?

Do Velké Británie vám teoreticky stačí pouze Občanský průkaz. Vzhledem k okolnostem Brexitu ale doporučujeme cestovat spíše s platným pasem.

Jaké je počasí ve Velké Británii?

Počasí Velké Británie do velké míry ovlivňuje Atlantický oceán. Charakterizují ho vlhké zimy, většinou bez sněhové nadílky a chladná deštivá léta.

Západní proudění větrů přináší do Velké Británie hodně srážek, vzduch bývá nasycený vodními parami, které se srážejí do často velmi husté mlhy. Přesto, že se ostrovy nacházejí poměrně daleko na severu, jejich podnebí je mírné s relativně malými výkyvy teplot.

Jaké jsou ceny ve Velké Británii?

Národní měnou je britská libra, zaměníte ji bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně. Londýn a Edinburgh patří mezi jedny z nejdražších evropských metropolí. Počítejte proto s vyššími cenami ubytování a jídla. Na druhé straně však ušetříte při návštěvě památek, protože vstup do muzeí a kostelů zpravidla není zpoplatněn.

Hledáte hotel ve Velké Británii? Pokud se chystáte do velkoměst - platí pravidlo - čím blíže k centru, tím je cena vyšší. Veřejná doprava ve městech je skvěle organizovaná, ale často i drahá. Doporučujeme koupit výhodné několikadenní lístky na dopravu a co nejvíce využívat metro. Taxíky patří mezi dražší formu přepravy.

Ceny ubytování, jeho lokalitu a reference uživatelů si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete pobyt ve Velké Británii a hledáte cenově nejvýhodnější balík letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i aktuální nabídku dovolených přímo na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas ve Velké Británii?

Nultý poledník v londýnském Greenwichi je základem Greenwichského středního času (GMT), od kterého se počítají časová pásma. Směrem na západ záporně a směrem na východ kladně. Jelikož se ČR nachází na východní straně, je u nás o jednu hodinu více, než ve Velké Británii.

Která očkování jsou před cestou do Velké Británie povinná?

Velká Británie nevyžaduje po návštěvnících žádná povinná očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i v EU, resp. v ČR.

Letecké statistiky o Velké Británii

  • Počet mezinárodních letišť ve Velké Británii: 14.

  • Nejoblíbenější města ve Velké Británii jsou: Londýn, Edinburg, Manchester, Birmingham, Liverpool.

Tipy co vidět ve Velké Británii

10 zajímavostí o Velké Británii

1
Více než 300 let byla francouzština oficiálním jazykem Velké Británie
2
Slavné označení Jamese Bonda - agenta 007 vzniklo od čísla autobusu, kterým cestoval autor Ian Fleming do Londýna z Canterbury
3
Londýnští taxikáři se musí před složením zkoušek naučit zapamatovat více než tisíce ulic
4
Angličané vypijí nejvíce čaje na světě, skoro 3x více než Japonci a 22x více, než např. Francouzi
5
Když v Británii dosáhnete věku 100 let, dostanete blahopřání od královny Alžběty
6
Londýnské metro je nejstarší. Vzniklo dříve, než všechny ostatní na světě
7
Alžběta I. byla prvním panovníkem, který měl plně funkční splachovací záchod
8
Anglická spisovatelka J.K. Rowlingová a autorka známého Harryho Pottera se stala první spisovatelkou, která vydělala prodejem knih miliardu dolarů
9
Ve Spojeném Království narazíte v průměru každých 40km na jiný akcent angličtiny
10
Ve Velké Británii neexistuje místo, odkud byste byli více než 120km od moře
Byly informace na této stránce užitečné?