Skip to main content

Levné letenky Velká Británie

Velká Británie - základní COVID-19 informace

Do Velké Británie aktuálně mohou Češi cestovat. Je však možné, že bude vyžadován negativní test na COVID-19, nebo jiné omezení. Podrobnější podmínky cestování do Velké Británie si můžete přečíst v našem pravidelně aktualizovaném článku: Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy.

Akční letenky do Velké Británie

Zajímavosti o Velké Británii

Hledáte levnou letenku do Velké Británie? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut a pojištění. Mezi nejoblíbenější britské destinace Čechů patří Londýn, Edinburgh, Manchester, Birmingham, Liverpool, Leeds či Glasgow.

Do Velké Británie létá přímo z Prahy letecká společnost Ryanair (Londýn, Birmingham, Edinburgh, Leeds a Manchester), z Vídně letecká společnost Laudamotion.

Více Zobrazit méně

Top mestá ve Velké Británii

Londýn

Londýn nebo Londinium, jak ho kdysi nazývali Římané, je druhou nejnavštěvovanější destinací planety. Toto sídlo královské rodiny nabízí toho víc než jen lesk královského dvora a červené telefonní budky. Milionové město rozpínající se na březích Temže má multikulturní atmosféru, v níž se prolínají různé národnosti a rasy. Slyšet zde můžete až 300 odlišných jazyků.

Pokud bychom proto měli vybrat jedno slovo, které by nejlépe vystihovalo Londýn, bylo by to slovo diverzita. Přestože má až 48 čtvrtí, každá z nich je jedinečnou. Mezi ty nejznámější patří snad: divadelní West End, historické City of London, starobylý Westminster, hipsterský ráj Covent Garden a Shoreditch, muzejní Kensington, rebelský Camden, zelený Hyde Park či pobřežní South Bank. V Londýně se prostě vždy něco děje.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Let je přímý a délka letu Praha - Londýn je přibližně 2 hodiny a 50 minut. Akční letenky do Londýna můžete najít i z Brna či Vídně. Češi nejčastěji létají do Londýna společností Ryanair a Wizz Air.

Edinburgh

Edinburgh se rozpíná na sedmi zelených kopcích u zálivu Firth of Forth. Město bývá přezdívané také jako "Athény severu" díky stavbám inspirovaným římskou architekturou a reputaci ideologického centra v oblasti filozofie, ekonomiky a medicíny, kterou získalo v 18. století.

O historii města by věděli nejlépe vyprávět tajuplné uličky města, které zažily mnoho záhadných událostí a strašidelných postav. Edinburgh má prosto vlastní tajemnou příchuť, kterou dotáhne k dokonalosti sklenička pověstné skotské whisky. Tajuplné uličky, majestátní zámek, zelené parky, úžasné festivaly a pouliční umělci. Edinburgh je prostě perfektní destinace pro strávení prodlouženého víkendu.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Edinburghu nejčastěji koupíte už z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě hodiny a čtyřicet minut. Levné letenky do Edinburghu koupíte i z Vídně.

Lety jsou obvykle buď přímé, nebo s jedním přestupem. Lety do Edinburghu provozují z našich končin obvykle letecké společnosti Easyjet, Lufthansa a Brussels Airlines. Do Edinburghu se létá na letiště Edinburgh Airport.

Manchester

Manchester. Město, které již dávno není proslavené jen svými továrnami na výrobu látek a oblečení. Dnes je to kolébka světového fotbalu, město plné muzeí, hudby, nočního života, nakupování a univerzit. Zároveň jedna z nejvýznamnějších metropolí na severozápadě Anglie.

Žije zde přibližně 500 tisíc obyvatel, ale celou oblast tzv. Velkého Manchesteru obývají až 2 miliony lidí. A další miliony turistů se sem každoročně houfně vracejí. Proč? Manchester je unikátním spojením anglického venkova a moderního velkoměsta. To ale není všechno.

Fotbal je v Manchesteru jako náboženství. Mnohem více, než v celé Anglii. Svůj domácí stánek zde mají dva slavné kluby - Manchester United a Manchester City. Dostat se na tribuny, když je domácí derby - to zkrátka může být největší fotbalový zážitek na světě.

Manchester je oblíbená destinace Čechů, zejména pro ty, kteří milují fotbal a typická anglické města. Levné letenky do Manchesteru lze rezervovat výhodně z Prahy, ale i z nedaleké Vídně. Přímý let trvá přibližně dvě a půl hodiny. Češi létají do Manchesteru nejraději s leteckými společnostmi Ryanair, Easyjet a Austrian Airlines.

Mezinárodní letiště Manchester se nachází přibližně 14 kilometrů jihozápadně od centra Manchesteru. Je to jedno z největších a nejrušnějších letišť ve Velké Británii, o čemž svědčí i třetí příčka v počtu přepravených cestujících. Letiště je vybaveno třemi moderními terminály, které poskytují cestujícím bohaté možnosti na nákupy, gastronomii a odpočinek.

Užitečné informace o Velké Británii

Cestovní doklady do Velké Británie

Do Velké Británie vám teoreticky stačí pouze Občanský průkaz. Vzhledem k okolnostem Brexitu ale doporučujeme cestovat spíše s platným pasem.

Počasí ve Velké Británi

Počasí Velké Británie do velké míry ovlivňuje Atlantický oceán. Charakterizují ho vlhké zimy, většinou bez sněhové nadílky a chladná deštivá léta.

Západní proudění větrů přináší do Velké Británie hodně srážek, vzduch bývá nasycený vodními parami, které se srážejí do často velmi husté mlhy. Přesto, že se ostrovy nacházejí poměrně daleko na severu, jejich podnebí je mírné s relativně malými výkyvy teplot.

Ceny ve Velké Británii

Národní měnou je britská libra, zaměníte ji bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně. Londýn a Edinburgh patří mezi jedny z nejdražších evropských metropolí. Počítejte proto s vyššími cenami ubytování a jídla. Na druhé straně však ušetříte při návštěvě památek, protože vstup do muzeí a kostelů zpravidla není zpoplatněn.

Hledáte hotel ve Velké Británii? Pokud se chystáte do velkoměst - platí pravidlo - čím blíže k centru, tím je cena vyšší. Veřejná doprava ve městech je skvěle organizovaná, ale často i drahá. Doporučujeme koupit výhodné několikadenní lístky na dopravu a co nejvíce využívat metro. Taxíky patří mezi dražší formu přepravy.

Ceny ubytování, jeho lokalitu a reference uživatelů si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete pobyt ve Velké Británii a hledáte cenově nejvýhodnější balík letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i aktuální nabídku dovolených přímo na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas ve Velké Británii

Nultý poledník v londýnském Greenwichi je základem Greenwichského středního času (GMT), od kterého se počítají časová pásma. Směrem na západ záporně a směrem na východ kladně. Jelikož se ČR nachází na východní straně, je u nás o jednu hodinu více, než ve Velké Británii.

Zdraví a očkování ve Velké Británii

Velká Británie nevyžaduje po návštěvnících žádná povinná očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i v EU, resp. v ČR.

10 zajímavostí o Velké Británii

1
Více než 300 let byla francouzština oficiálním jazykem Velké Británie
2
Slavné označení Jamese Bonda - agenta 007 vzniklo od čísla autobusu, kterým cestoval autor Ian Fleming do Londýna z Canterbury
3
Londýnští taxikáři se musí před složením zkoušek naučit zapamatovat více než tisíce ulic
4
Angličané vypijí nejvíce čaje na světě, skoro 3x více než Japonci a 22x více, než např. Francouzi
5
Když v Británii dosáhnete věku 100 let, dostanete blahopřání od královny Alžběty
6
Londýnské metro je nejstarší. Vzniklo dříve, než všechny ostatní na světě
7
Alžběta I. byla prvním panovníkem, který měl plně funkční splachovací záchod
8
Anglická spisovatelka J.K. Rowlingová a autorka známého Harryho Pottera se stala první spisovatelkou, která vydělala prodejem knih miliardu dolarů
9
Ve Spojeném Království narazíte v průměru každých 40km na jiný akcent angličtiny
10
Ve Velké Británii neexistuje místo, odkud byste byli více než 120km od moře
Byly informace na této stránce užitečné?