Skip to main content

Levné letenky Bristol

Velká Británie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bristolu

Zajímavosti o Bristolu

Uvolněné, tradiční i moderní. Tak charakterizují cestovatelské bedekry anglické město Bristol. Z turistického hlediska stojí ve stínu slavných britských metropolí, ale nepochybně má co nabídnout i těm cestovatelům, kteří chtějí zažít výjimečný víkend ve výjimečném městě. V Bristolu se přepisovali dějiny moderní hudby a najdete zde také historický parník Great Britain, který byl předlohou slavného Titaniku. Bristol kdysi patřil mezi největší a nejvíce prosperující města Anglie.

Později ho města jako Liverpool, Manchester a Birmingham průmyslově převálcovali. Bristol má však stále velmi výhodnou pozici poblíž moře a tak je pro Anglii mimořádně důležitou metropolí. Přístav v Bristolu je také nejmodernější a nejvíce cool částí tohoto historického města. Bristol je šestým největším městem Anglie a osmým největším městem celé Británie. Jeho kouzlo ale není potřeba hledat v jeho velikosti. Město je velmi kosmopolitní a osobité.

Jde ruku v ruce se svou minulostí, ale zároveň vychází vstříc budoucnosti. Právě proto je ideální zastávkou při objevování krás Anglie. Zavděčí se těm, kteří prahnou po silných příbězích a historii, ale i těm, kteří rádi objevují pulzující místa plné života. Levné letenky do Bristolu lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Easyjet, Ryanair i Lauda. Trvá přibližně 2 a půl hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Velké Británii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Velké Británie?

Do Velké Británie vám teoreticky stačí pouze Občanský průkaz. Vzhledem k okolnostem Brexitu ale doporučujeme cestovat spíše s platným pasem.

Jaké je počasí ve Velké Británii?

Počasí Velké Británie do velké míry ovlivňuje Atlantický oceán. Charakterizují ho vlhké zimy, většinou bez sněhové nadílky a chladná deštivá léta.

Západní proudění větrů přináší do Velké Británie hodně srážek, vzduch bývá nasycený vodními parami, které se srážejí do často velmi husté mlhy. Přesto, že se ostrovy nacházejí poměrně daleko na severu, jejich podnebí je mírné s relativně malými výkyvy teplot.

Jaké jsou ceny ve Velké Británii?

Národní měnou je britská libra, zaměníte ji bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně. Londýn a Edinburgh patří mezi jedny z nejdražších evropských metropolí. Počítejte proto s vyššími cenami ubytování a jídla. Na druhé straně však ušetříte při návštěvě památek, protože vstup do muzeí a kostelů zpravidla není zpoplatněn.

Hledáte hotel ve Velké Británii? Pokud se chystáte do velkoměst - platí pravidlo - čím blíže k centru, tím je cena vyšší. Veřejná doprava ve městech je skvěle organizovaná, ale často i drahá. Doporučujeme koupit výhodné několikadenní lístky na dopravu a co nejvíce využívat metro. Taxíky patří mezi dražší formu přepravy.

Ceny ubytování, jeho lokalitu a reference uživatelů si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete pobyt ve Velké Británii a hledáte cenově nejvýhodnější balík letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i aktuální nabídku dovolených přímo na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas ve Velké Británii?

Nultý poledník v londýnském Greenwichi je základem Greenwichského středního času (GMT), od kterého se počítají časová pásma. Směrem na západ záporně a směrem na východ kladně. Jelikož se ČR nachází na východní straně, je u nás o jednu hodinu více, než ve Velké Británii.

Která očkování jsou před cestou do Velké Británie povinná?

Velká Británie nevyžaduje po návštěvnících žádná povinná očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i v EU, resp. v ČR.

Tipy, co vidět a zažít v Bristolu

10 zajímavostí o Velké Británii

1
Více než 300 let byla francouzština oficiálním jazykem Velké Británie
2
Slavné označení Jamese Bonda - agenta 007 vzniklo od čísla autobusu, kterým cestoval autor Ian Fleming do Londýna z Canterbury
3
Londýnští taxikáři se musí před složením zkoušek naučit zapamatovat více než tisíce ulic
4
Angličané vypijí nejvíce čaje na světě, skoro 3x více než Japonci a 22x více, než např. Francouzi
5
Když v Británii dosáhnete věku 100 let, dostanete blahopřání od královny Alžběty
6
Londýnské metro je nejstarší. Vzniklo dříve, než všechny ostatní na světě
7
Alžběta I. byla prvním panovníkem, který měl plně funkční splachovací záchod
8
Anglická spisovatelka J.K. Rowlingová a autorka známého Harryho Pottera se stala první spisovatelkou, která vydělala prodejem knih miliardu dolarů
9
Ve Spojeném Království narazíte v průměru každých 40km na jiný akcent angličtiny
10
Ve Velké Británii neexistuje místo, odkud byste byli více než 120km od moře
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)