Skip to main content

Levné letenky Liverpool

Akční letenky do Liverpoolu

Zajímavosti o Liverpoolu

Když se řekne Liverpool, mnozí si okamžitě představí slavný fotbalový klub. Konečně ale zaškatulkovat toto velkolepé město fotbalem by byl hřích. Určitě nesmíme zapomenout na Beatles, Tate Galery a kouzelné nábřeží řeky Mersey.

Beatles jsou legenda, z níž město žije dodnes. Kapela se zrodila v Liverpoolu v roce 1960 a už léta láká její příznivce z celého světa. Turistický ruch kolem Beatles aktuálně zaměstnává přes 250 lidí, drtivá většina atrakcí se týká zejména této slavné kapely.

V Liverpoolu sídlí dva velmi slavné fotbalové kluby – FC Everton a FC Liverpool. Pohodlné letecké spojení z okolních letišť proto láká mnoho milovníků nejslavnější fotbalové ligy na světě. Vždyť je to jen na skok a vidět můžete největší fotbalové hvězdy s úžasnou atmosférou domácího stadionu.

Návštěva Liverpoolu by nebyla kompletní bez procházky po nábřeží řeky Mersey. Ta nejen, že se stala objektem oslavných písní liverpoolských hudebníků, ale v současné době je také považována za jednu z nejčistších řek ve Velké Británii.

Levné letenky do Liverpoolu můžete rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let do Liverpoolu můžete absolvovat z Prahy leteckou společností Ryanair, nebo s jedním přestupem Vídně.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Velké Británii

Cestovní doklady do Velké Británie

Do Velké Británie vám teoreticky stačí pouze Občanský průkaz. Vzhledem k okolnostem Brexitu ale doporučujeme cestovat spíše s platným pasem.

Počasí ve Velké Británi

Počasí Velké Británie do velké míry ovlivňuje Atlantický oceán. Charakterizují ho vlhké zimy, většinou bez sněhové nadílky a chladná deštivá léta.

Západní proudění větrů přináší do Velké Británie hodně srážek, vzduch bývá nasycený vodními parami, které se srážejí do často velmi husté mlhy. Přesto, že se ostrovy nacházejí poměrně daleko na severu, jejich podnebí je mírné s relativně malými výkyvy teplot.

Ceny ve Velké Británii

Národní měnou je britská libra, zaměníte ji bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně. Londýn a Edinburgh patří mezi jedny z nejdražších evropských metropolí. Počítejte proto s vyššími cenami ubytování a jídla. Na druhé straně však ušetříte při návštěvě památek, protože vstup do muzeí a kostelů zpravidla není zpoplatněn.

Hledáte hotel ve Velké Británii? Pokud se chystáte do velkoměst - platí pravidlo - čím blíže k centru, tím je cena vyšší. Veřejná doprava ve městech je skvěle organizovaná, ale často i drahá. Doporučujeme koupit výhodné několikadenní lístky na dopravu a co nejvíce využívat metro. Taxíky patří mezi dražší formu přepravy.

Ceny ubytování, jeho lokalitu a reference uživatelů si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete pobyt ve Velké Británii a hledáte cenově nejvýhodnější balík letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i aktuální nabídku dovolených přímo na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas ve Velké Británii

Nultý poledník v londýnském Greenwichi je základem Greenwichského středního času (GMT), od kterého se počítají časová pásma. Směrem na západ záporně a směrem na východ kladně. Jelikož se ČR nachází na východní straně, je u nás o jednu hodinu více, než ve Velké Británii.

Zdraví a očkování ve Velké Británii

Velká Británie nevyžaduje po návštěvnících žádná povinná očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i v EU, resp. v ČR.

Tipy, co vidět v Liverpoolu

10 zajímavostí o Velké Británii

1
Více než 300 let byla francouzština oficiálním jazykem Velké Británie
2
Slavné označení Jamese Bonda - agenta 007 vzniklo od čísla autobusu, kterým cestoval autor Ian Fleming do Londýna z Canterbury
3
Londýnští taxikáři se musí před složením zkoušek naučit zapamatovat více než tisíce ulic
4
Angličané vypijí nejvíce čaje na světě, skoro 3x více než Japonci a 22x více, než např. Francouzi
5
Když v Británii dosáhnete věku 100 let, dostanete blahopřání od královny Alžběty
6
Londýnské metro je nejstarší. Vzniklo dříve, než všechny ostatní na světě
7
Alžběta I. byla prvním panovníkem, který měl plně funkční splachovací záchod
8
Anglická spisovatelka J.K. Rowlingová a autorka známého Harryho Pottera se stala první spisovatelkou, která vydělala prodejem knih miliardu dolarů
9
Ve Spojeném Království narazíte v průměru každých 40km na jiný akcent angličtiny
10
Ve Velké Británii neexistuje místo, odkud byste byli více než 120km od moře
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)