Skip to main content

Levné letenky Manchester

Velká Británie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Manchesteru

Zajímavosti o Manchesteru

Manchester. Město, které již dávno není proslavené jen svými továrnami na výrobu látek a oblečení. Dnes je to kolébka světového fotbalu, město plné muzeí, hudby, nočního života, nakupování a univerzit. Zároveň jedna z nejvýznamnějších metropolí na severozápadě Anglie.

Žije zde přibližně 500 tisíc obyvatel, ale celou oblast tzv. Velkého Manchesteru obývají až 2 miliony lidí. A další miliony turistů se sem každoročně houfně vracejí. Proč? Manchester je unikátním spojením anglického venkova a moderního velkoměsta. To ale není všechno.

Fotbal je v Manchesteru jako náboženství. Mnohem více, než v celé Anglii. Svůj domácí stánek zde mají dva slavné kluby - Manchester United a Manchester City. Dostat se na tribuny, když je domácí derby - to zkrátka může být největší fotbalový zážitek na světě.

Manchester je oblíbená destinace Čechů, zejména pro ty, kteří milují fotbal a typická anglické města. Levné letenky do Manchesteru lze rezervovat výhodně z Prahy, ale i z nedaleké Vídně. Přímý let trvá přibližně dvě a půl hodiny. Češi létají do Manchesteru nejraději s leteckými společnostmi Ryanair, Easyjet a Austrian Airlines.

Mezinárodní letiště Manchester se nachází přibližně 14 kilometrů jihozápadně od centra Manchesteru. Je to jedno z největších a nejrušnějších letišť ve Velké Británii, o čemž svědčí i třetí příčka v počtu přepravených cestujících. Letiště je vybaveno třemi moderními terminály, které poskytují cestujícím bohaté možnosti na nákupy, gastronomii a odpočinek.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Manchesteru

Jaké cestovní doklady potřebuji do Velké Británie?

Do Velké Británie vám teoreticky stačí pouze Občanský průkaz. Vzhledem k okolnostem Brexitu ale doporučujeme cestovat spíše s platným pasem.

Počasí v Manchesteru

Britské ostrovy patří do mírného pásma a větry z Atlantiku, které jsou v zimě chladné a v létě mírně, sem přinášejí hodně srážek. Časté jsou tedy deště nebo mírně přeháňky, obloha je většinou zatažená a velmi běžné jsou mlhy.

Mezi teplotami v zimě a v létě nejsou velké rozdíly, v zimě pravděpodobně nezažijete kruté minusové teploty, v létě zas teploty nad 25 stupňů. Britské počasí je však velice proměnlivé a nevyzpytatelné, proto mějte vždy po ruce deštník i sluneční brýle, typická předpověď počasí totiž zní: bude zataženo, místy slunečno s občasným deštěm.

Na jaře můžete čekat všechno, od chladného po pěkné slunečné počasí, teploty se běžně pohybují okolo 10 - 15 stupňů. Léta jsou pěkná s teplotami kolem 20 stupňů, ale i tehdy počítejte s možnými přeháňkami. Podzim je proměnlivý s teplotami 5 - 15 stupňů a zima je mírná s teplotami kolem nuly. Většinu roku se teploty pohybují mezi 10 a 20 stupňů.

MANCHESTER POČASÍ

Ceny v Manchesteru

Měnou v Anglii je britská libra a její standardní označení je GBP. Značka pro libru je £ a dává se před částku. Původně libra označovala jen jednotku hmotnosti (1 libra = 453 gramů), později se libra šterlinků začala používat jako měnová jednotka.

Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Město má širokou škálu ubytování, od levných ubytoven po 5-hvězdičkové hotely. Nejlevnější nabízejí své služby za 15 ₤ na noc / osobu. Standard v 3-hvězdičkových hotelích bývá okolo 100 ₤. Obecně se vyplatí zajistit si ubytování předem.

Dalším oblíbeným způsobem přepravy je taxi nebo Uber. Cenu si vždy dohodněte před zahájením jízdy.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Manchesteru, auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Menchesteru

V Manchesteru je o hodinu méně než v ČR.

Tipy, co vidět v Manchesteru

10 zajímavostí o Manchesteru

1
Čekali byste, že v Manchesteru budou mrakodrapy? Nejsou. Město však nabízí úžasnou prohlídku anglické architektury od viktoriánského období až po současnost. A k té už patří i mrakodrapy.
2
V 18. století byl Manchester považován za světové město bavlněného průmyslu. Dostal dokonce přezdívku Cottonpolis a Warehouse City, natolik bylo město průmyslové.
3
Letiště Manchester Airport - největší letiště ve Velké Británii za hranicemi Londýna.
4
Půl milionu obyvatel Manchesteru mluví v 200 různých jazycích, což řadí město za jedno z nejvíce jazyčný na světě.
5
Na počest Manchesteru byl nazván asteroid 758 Mancunia. V římských dobách se obyvatelé Manchesteru nazývaly "mancuniancami".
6
Největší čínská čtvrť ve Velké Británii a zároveň druhá největší v Evropě. Věděli jste? Dominantou je zdobená brána Chinese Imperial Arch, která je vyřezaná ze dřeva.
7
V Manchesteru byla poprvé otevřena v Anglii veřejná knihovna zdarma - Chatham Library. Stalo se to v roce 1653
8
V Manchesteru se nachází nejvyšší obytná budova v Británii - Beetham Tower. Jedná se o 47-patrový mrakodrap.
9
V jižním Manchesteru je ulice Wilmslow Road, která se lidově nazývá Curry Mile. Nachází se zde více než 70 restauraci a kaváren s asijskou kuchyní.
10
Významné osobnosti a události, které pomohly vytvořit toto nádherné město mají svá čestná místa po celém Manchesteru. Například Alan Turing, otec výpočetní techniky. Abraham Lincoln, americký prezident.
Byly informace na této stránce užitečné?