Skip to main content

Levné letenky Edinburgh

Velká Británie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Edinburgu

Zajímavosti o Edinburgu

Edinburgh se rozpíná na sedmi zelených kopcích u zálivu Firth of Forth. Město bývá přezdívané také jako "Athény severu" díky stavbám inspirovaným římskou architekturou a reputaci ideologického centra v oblasti filozofie, ekonomiky a medicíny, kterou získalo v 18. století.

O historii města by věděli nejlépe vyprávět tajuplné uličky města, které zažily mnoho záhadných událostí a strašidelných postav. Edinburgh má prosto vlastní tajemnou příchuť, kterou dotáhne k dokonalosti sklenička pověstné skotské whisky. Tajuplné uličky, majestátní zámek, zelené parky, úžasné festivaly a pouliční umělci. Edinburgh je prostě perfektní destinace pro strávení prodlouženého víkendu.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Edinburghu nejčastěji koupíte už z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě hodiny a čtyřicet minut. Levné letenky do Edinburghu koupíte i z Vídně.

Lety jsou obvykle buď přímé, nebo s jedním přestupem. Lety do Edinburghu provozují z našich končin obvykle letecké společnosti Easyjet, Lufthansa a Brussels Airlines. Do Edinburghu se létá na letiště Edinburgh Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Edinburghu

Cestovní doklady do Skotska

Pro vstup do země vám stačí platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Edinburghu

Pro Edinburgh jsou typické mírné léta a dlouhé studené zimy. S větrem a oblačnou oblohou počítejte během celého roku. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 15° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 3° C.

Nejdeštivějším měsícem je říjen s průměrnými 80 mm srážek. Kdy je tedy dovolená v Edinburghu správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí léto (červen-září).

EDINBURGH POČASÍ

Ceny v Edinburghu

Národní měnou je britská libra, zaměníte ji bezproblémově v kterékoli směnárně nebo na letišti. Hledáte hotel v Edinburghu? V létě (zejména v srpnu), kdy město žije festivaly, však počítejte s vyšší cenou. Ubytování si proto rezervujte s dostatečným časovým předstihem. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Staré město je poměrně kompaktní.

Snadno jej přejdete i pěšky. Veřejná doprava v Edinburghu je tvořena autobusy a tramvajemi. Autobusy jsou klasicky označeny čísly, přičemž při nočních spojích je připojeno písmeno N. Jednorázový lístek platný pro autobusové a tramvajové spojení (s výjimkou spojení na letiště) stojí 1,60 £. Noční jízdenka stojí 3 £. Lístky si můžete koupit předem na některých zastávkách v automatech nebo u řidiče, který však nedává drobné zpět. Připravte si proto přesnou částku v mincích. Při častějších jízdách se vám vyplatí zvážit koupi denního lístku v částce 4 £ .

Řízení v městě se v zásadě nedoporučuje kvůli nedostatku parkovacích míst v historických uličkách centra. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí města nebo Skotsko, auto vám doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Skotska

Po návštěvnících se nevyžaduje žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Edinburghu

V ČR je o jednu hodinu více než v Edinburghu.

Tipy, co vidět v Edinburghu

10 zajímavostí o Edinburghu

1
Edinburgh se stal hlavním městem Skotska v roce 1437, kdy nahradil Scone.
2
Edinburgh bylo první město na světě, které zavedlo vlastní požární službu.
3
V roce 1724 zde byla oběšená Margaret Dickson, která se však po oběšení probrala. Margaret byla propuštěna, avšak od této doby se v rozsudcích smrti oběšením přidával dodatek "až ke smrti".
4
Narodil se zde otec Sherlocka Holmese - Sir Arthur Conan Doyle.
5
V Edinburghu se koná každoročně festival Fringe, který je největším uměleckým festivalem na světě.
6
Edinburským hrad je postaven na místě vyhaslé sopky.
7
Edinburgh má až 112 parků, což z něj činí jedno z nejzelenějších měst ostrova.
8
Edinburgh je domovem Kamene osudu, na kterém byly po staletí korunováni angličtí monarchové.
9
Edinburgh má blízký vztah k literatuře. Žili tu mnozí významní spisovatelé, jako například i samotná J.K. Rowling, přičemž město se stalo prvním Městem literatury pod záštitou UNESCO.
10
Z Edinburghu pochází herec Sir Sean Connery a vynálezce telefonu Alexander Graham Bell.
Byly informace na této stránce užitečné?