Skip to main content

Levné letenky Belfast

Velká Británie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Belfastu

Zajímavosti o Belfastu

Belfast je největší město Severního Irska. Je to jeden ze států Spojeného království a nakolik je Belfast také hlavním městem, spravují odsud celý stát. Je také městem parků a leží v malebné zátoce u řeky Lagan u Irského moře.

Chcete zajímavosti? V obrovských loděnicích Belfastu byl postaven slavný Titanic. Belfast také obklopují zelené kopce, které inspirovaly Jonathana Swifta při psaní Gulliverových cest.

Prestiž města vzrostla zejména po rozdělení ostrova, avšak poznamenala ho i historie. Na začátku 1. světové války zde žilo okolo 400 tisíc obyvatel, ale během 2. světové války město kompletně vybombardovali. Belfast byl zároveň dějištěm největších nábožensko-politických nepokojů v Severním Irsku, ty skončily až uzavřením dohody v roce 1998.

Levné letenky do Belfastu lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Belfastu však aktuálně neexistuje. S jedním mezipřistáním můžete letět se společnostmi, jako British Airways nebo Easyjet.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Irsku

Cestovní doklady do Irska

Na vstup do země vám stačí platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Irsku

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 16 ° C, během kterého může teplotní maximum dosáhnout 19 ° C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 5 ° C. Kdy je tedy dovolená v Irsku ta správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je zejména květen-červen a září. Teplotní maxima zde dosahují 15-17 ° C. Během těchto měsíců méně prší. Deštník si však s sebou rozhodně vezměte.

Ceny v Irsku

Národní měnou v Irsku je Euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte.

Řízení ve větších městech je v porovnání s ostatními evropskými metropolemi méně náročné. Vyhněte se však ranním a večerním dopravním špičkám. Pokud se rozhodnete prozkoumat Irsko na vlastní pěst autem, určitě neuděláte chybu. Auto si můžete rezervovat přímo přes Pelikán.

Aktuální čas v Irsku

V Irsku je o jednu hodinu méně, než v České republice.

Tipy, co vidět a zažít v Belfastu

10 zajímavostí o Irsku

1
Ve světě je více Irů žijících v cizině než v samotném Irsku
2
I když je pivo Guiness původem z Irska, nejvíce ho vypijí v africké Nigérii
3
Mnoho irských jmen začíná předložkou "Mac", což znamená "Syn" nebo "O" což značí "Potomek"
4
Původním jazykem (galština) mluví dnes méně než 10% lidí. Gálština je v Irsku povinným jazykem ve školách a jsou v ní napsány i třeba zastávky MHD.
5
Nejstarší bar v Evropě (i na světě) se nachází v Irsku, jmenuje se Sean 's Bar
6
První lidé zavítali do Irska už v roce 12 800 před naším letopočtem
7
V Dublinu se nachází jedna hospoda na sto obyvatel
8
Irsko je jednou z mála zemí, kde nežijí žádní hady
9
Abyste získali Irské občanství stačí, že jeden z vašich prarodičů byl původem Ir
10
Za darování krve dostanete v Irsku půl litru piva
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)