Skip to main content

Levné letenky Bangkok

Thajsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bangkoku

Zajímavosti o Bangkoku

Hlavní město Thajska, Bangkok, je výkladní skříní Asie. Leží na východním břehu řeky Chao Phraya, která v něm vytváří celou síť kanálů. Právě kvůli nim si vysloužil přezdívku Benátky východu.

Moderní a možná trochu chaotické město pulzuje neopakovatelnou směsí vůni a chutí. Mnozí ho proto právem považují za gastronomické nebe. Bangkok má co nabídnout z hlediska historie, kultury, tradic a architektonických krás. Mnozí lidé rádi navštěvují Bangkok, protože si zde můžete odpočinout, i když neustále poznáváte město a památky. Podívejme se na 5 důvodů, proč se vyplatí letět na dovolenou do Bangkoku.

1. Nejkrásnější architektura a sochy, které nemají obdoby

Historická architektura Bangkoku patří k nejpůsobivějším na světě. Stačí zavřít oči a představit si sochařskou výzdobu, řezbářství a nádheru, a uvidíme chrámy v Bangkoku. V centru města se nachází mnoho krásných chrámů. Obrazy, jako je tyčící se Wat Arun nebo stejnojmenný ležící Buddha, jsou celosvětově rozpoznatelné a nezaměnitelné s thajskou kulturou. V Bangkoku je však mnoho zajímavých a zvláštních památek, které na pohlednicích chybí. Přinášíme vám zajímavosti ze světa Bangkoku, které při návštěvě tohoto města nemůžete vynechat.

• Wat Phra Chetuphon
• Temple Of Dawn (Wat Arun)
• Jim Thompson House
• Temple of the Emerald Buddha (Wat Phra Kaew)
• The Golden Mount (Wat Saket)
• Temple of the Golden Buddha (Wat Traimit)

Wat arun

2. Nejchutnější street foodna světě

Nikdo by nepopřel, že Bangkok je jedním z nejlepších míst na světě, pokud jde o jídlo. Když máte hlad, jídlo najdete kdykoli. Všude je spousta pouličního jídla, které je velmi chutné a za velmi nízké ceny. Pro nezasvěcené může pouliční jídlo působit trochu děsivě ve srovnání s pohodlným posezením v klimatizované restauraci, ale je to obrovská součást zážitků z Bangkoku a neměli byste si ji nechat ujít. Jen se ujistěte, že je jídlo připraveno čerstvě před vašima očima, posaďte se, vezměte si pivo na zapití a vychutnejte si ho!

3. Národní parky

Pokud jste milovníky přírody nebo zvířat, máte nyní další důvod k návštěvě Bangkoku. V Bangkoku a jeho okolí se nachází řada národních parků, které jsou velmi oblíbené mezi turisty. Tyto národní parky nabízejí vynikající příležitost k poznávání divoké přírody a přírodních krás Thajska. V národních parcích si můžete užít lesní turistiku a především pozorování exotických divokých zvířat, jako jsou tygři, giboni, šakalové, sloni, medvědi, jeleni a dikobrazi.

4. China town

V Bangkoku se kultury snadno mísí, což je patrné na smíšené architektuře a silném pronikání zahraniční zábavy a kuchyně. Generace přistěhovalců vytvořily ve městě prosperující komunity, ale žádná z nich není tak velká a živá jako čínská osada Yaowarat, která se stala kulturním a kulinářským epicentrem. Tato oblast se stala špičkovou gastronomickou destinací v tomto městě, které je posedlé kuchyní, ačkoli zůstává také centrem 200 let starého obchodu se zlatem v regionu.
Ať už se návštěvníci vydají do čínské čtvrti kvůli čemukoli, nepochybně zůstanou kvůli jídlu. Čínští šéfkuchaři dovedně přetvořili charakteristické pokrmy a vytvořili jedinečné thajské fúze, jako jsou pružné ústřicové omelety z tapioky zalité chilli omáčkou nebo vaječné nudle Tom Yum v čínském stylu.

5. Levné letenky do Bangkoku

Tuto asijskou metropoli mají stále více v oblibě i Češi. Levné letenky do Bangkoku nejčastěji koupíte z Vídně (Turkish Airlines, Emirates) a Prahy (Air France, Air Berlin, Turkish Airlines). Délka letu je přibližně 14 až 19 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Bangkoku provozuje letecká společnost Austrian Airlines z Vídně a trvá 10 hodin.

Hlavní letiště v Bangkoku je Suvarnabhumi International Airport. Z tohoto letiště můžete snadno odletět do druhého největšího thajského města Chaing Mai, exotické provincie Krabi a na slavné ostrovy Koh Samui či Phuket. Lety do těchto destinací jsou přímé a trvají v rozmezí hodiny do hodiny a půl. Uvažujete o dovolené v známé potápěčské destinaci Pattaya? Nemusíte řešit extra letenku. Z Bangkoku se sem dostanete autobusem do 2 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Thajsku

Kdy jsou nejlevnější letenky do Bangkoku?

Nejlevnějším měsícem pro lety do Bangkoku je obvykle září.

Kdy je nejlepší jet do Bangkoku?

Ačkoli je Bangkok celoroční destinací, z hlediska počasí je nejlepší navštívit ho od listopadu do února. Počasí není příliš horké a většinou je slunečné, takže je velmi vhodné pro prohlídku památek. Nejdeštivějším obdobím je září až začátek října. Pokud nemáte rádi déšť, měli byste se tomuto období vyhnout.

Potřebuji víza do Bangkoku?

Cestujete do Thajska jako turista? V tomto případě nepotřebujete vízum. Avšak pozor, toto osvobození platí jen pokud do země přiletíte a plánujete se v ní zdržet maximálně 30 dní. Pokud vstoupíte na thajské území přes pozemní hraniční přechod, bez víz zde můžete zůstat jen 15 dní. V obou případech musíte mít s sebou cestovní pas platný alespoň 6 měsíců ode dne vstupu. Pohraniční orgány od Vás mohou požadovat i prokázání zpáteční letenky, dokladu o ubytování a o finančním krytí pobytu. V jiných, než zmíněných případech budete potřebovat vízum.

Která očkování jsou před cestou do Thajska povinná?

Očkování není povinné, ale doporučuje se proti hepatitidě A a B, tetanu a tyfu. Stejná rada platí pro antimalarika, pokud plánujete navštívit pohraniční oblasti na severu a jihu Thajska. Loni byly v Thajsku zaznamenány případy výskytu viru ZIKA, který přenáší komár. Těhotné ženy a děti by proto měly zvážit vycestování do této země.

Proč navštíviť Bangkok?

Bangkok je pulzujúce a vzrušujúce mesto s bohatou históriou a kultúrou. Hlavné mesto Thajska je pre miestnych obyvateľov známe ako Krung Thep, "mesto anjelov", a niekoľko dní v tomto vzrušujúcom meste je nevyhnutnou súčasťou každej dovolenky v Thajsku. Náš návod na bláznivý a autentický Bangkok vám zajistí, abyste využili vše, co toto město nabízí.

Jaké jsou ceny v Bangkoku?

Národní měnou je baht (THB), který si bezproblémově zaměníte přímo po příletu na letiště. Bezkonkurenční jsou v Bangkoku zejména ceny pouličního jídla. Chutné jídlo si zde můžete koupit již za 1 euro / 25 CZK. Hledáte hotel v Bangkoku? V obrovské nabídce hotelů tohoto 8 milionového města se dá snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Cena atrakcí a transportu je relativně nízká. Městská doprava nabízí širokou škálu dopravních prostředků od autobusů přes vlaky až po plavbu po řece Chao Phraya. Nejrychlejší přepravu poskytují motocyklové taxíky. Jízda nimi však může být nebezpečnou. Pozor na pronájem auta, majitel autopůjčovny Vám může napařit extra "turistickou přirážku". Doporučujeme proto půjčit auto rovnou u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

Jaké je počasí v Bangkoku?

V Thajsku, jako v každém tropickém státě, se střídá období sucha s obdobím monzunů. Kdy je tedy dovolená v Thajsku správnou volbou? Ideální počasí bývá v období mezi listopadem a březnem, kdy nejnižší teplota dosahuje příjemných 26 °C. Březen, duben a květen jsou nejteplejšími měsíci roku a od července až do října přichází období dešťů. Během celého roku zde pocítíte vysokou vlhkost v ovzduší.

Jaký je aktuální čas v Thajsku?

Časový posun v Thajsku je +5 hodin v době letního času a +6 hodin v době zimního času.

Kde v Bangkoku se ubytovat?

Máte již zakoupenou letenku a potřebujete jen najít vhodné ubytování v Bangkoku? Vyberte si z naší nabídky ubytování v Bangkoku, kde můžete filtrovat pobyty podle typu ubytování, vzdálenosti od centra města nebo hodnocení návštěvníků.

Co bych ještě měl vědět o dovolené v Bangkoku?

Pro další informace, tipy a rady před odletem do Bangkoku si přečtěte náš článek, kde najdete vše, co potřebujete vědět o dovolené v Bangkoku.

Letecké statistiky o Bangkoku

  • Přímým letem do Bangkoku létají letecké společnosti Austrian Airlines, EVA Airways Corporation a další.

  • Přímým letem do Bangkoku můžete letět z míst: Vídeň.

  • Počet mezinárodních letišť v Bangkoku: 1.

10 zajímavostí o Thajsku

1
Thajský král Bhumibol Adulyadej byl nejdéle kralující monarchou světa. Vládl totiž neuvěřitelných 70 let! Král zemřel loni ve věku 88 let.
2
Bangkok má největší čínskou čtvrť světa.
3
Autorita krále v Thajsku je chráněna přímo zákonem. Jakákoliv verbální urážka krále je nelegální.
4
V Bangkoku existuje nespočet chrámů. Není divu, že všechny mince thajské měny baht vyobrazují svatyně tohoto města. Chrámy z mincí můžete navštívit v průběhu jednoho dne.
5
V Bangkoku se nachází největší zlatá socha sedícího Buddhy. Umístěna v Wat Traimit v Chinatown měří téměř 5 metrů na výšku a váží 5 a půl tuny. Odhadovaná hodnota sochy je 250 milionů dolarů.
6
V Thajsku se nachází více než 200 000 milionářů, 95% z nich žije přímo v Bangkoku.
7
Bangkok je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako město s nejdelším názvem světa, jeho celý název totiž zní: "Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Buriram Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathi Sakkathattiya Witsanukam Prasit".
8
Slavný energetický nápoj Red Bull byl vytvořen v Bangkoku v roce 1976 podnikatelem jménem Chaleo Yoovidhya. V roce 2012, kdy Chaleo zemřel, byl třetím nejbohatším mužem země.
9
Během thajského nového roku se v Bangkoku koná největší oblévání vodou světa. Tento festival vody plný věder a stříkacích pistolí je znám pod jménem Songkran festival.
10
A jak je to s náboženstvím v Thajsku? Buddhismus 94 %, islám 4 % a 2 % křesťanství
Byly informace na této stránce užitečné?