Skip to main content

Levné letenky Portugalsko

Portugalsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Portugalska

Zajímavosti o Portugalsku

Portugalsko je láska na celý život - stačí jedna návštěva a tuto zemi si zamilujete. Důkazem jsou i miliony turistů, kteří ji každoročně navštěvují. Pláže jako z obrázku, nádherné jeskyně, přírodní rezervace či výborná kuchyně - to vše vás čeká, pokud se rozhodnete pro dovolenou právě v Portugalsku.

Lisabon, Porto, Madeira, Azorské ostrovy. Portugalsko je nesmírně rozmanité a navíc velmi jednoduše a rychle dostupné z našich končin. Pokud nejste fanouškem hektických resortů nebo nechcete ležet celý den na pláži, Portugalsko bude ideální. Je skvělou možností pro aktivní dovolenou a poznávání.

Levné letenky do Portugalska

Levné letenky do Portugalska lze rezervovat z Prahy a Vídně. Ideální letecké spojení přinášejí nízkonákladové společnosti jako Ryanair, Wizz Air, Lauda, Eurowings, ale také tradiční dopravci jako TAP Air Portugal. Cesta letadla do Portugalska trvá přibližně tři hodiny.

Více Zobrazit méně

TOP města v Portugalsku

Lisabon

Lisabon není jako žádné jiné hlavní město světa. Vyzařuje z něj uvolněnost a starosvětský šarm. Město sedmi vrchů majestátně dohlíží na klidné vody řeky Tejo, zatímco jeho ulice ozvučit projíždějící žluté tramvaje.

Město má jakési jedinečné kouzlo. Hned vedle královských paláců a honosných bulvárů zde naleznete zaprášené knihkupectví a kavárničky s opadanou omítkou. Mnoho ulic zdobí grafity, které kontrastují s honosnými sochami odvážných hrdinů, kteří kdysi brázdily oceány a objevovaly neznámý svět.

Velkolepá historie bývalé námořní mocnosti, pouliční umění, famózní kuchyň a noční život - Lisabon dostane všechny, kteří hledají skutečně autentický zážitek.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Lisabonu koupíte nejčastěji z Prahy či Vídně. Přímý let trvá přibližně tři a půl hodiny. Našinci obvykle létají do Lisabonu se společnostmi Wizz Air, TAP Air Portugal či Austrian Airlines. Z našich končin se do Lisabonu obvykle létá na letiště Lisbon Portela.

Porto

To, že se Portu po léta dařilo zůstat mimo turistický radar, zůstává záhadou. Město nabízí skutečně jedinečnou pobřežní scenérii.

Na jedné straně řeky Douro se nacházejí překrásné barevné domky, na druhé zase vinné sklady s pravým portským. A jako bonus protínají řeku mosty, které patří mezi ty nejkrásnější architektonické skvosty Evropy. Do toho přidejte starobylé tramvaje, výbornou přímořskou kuchyni, kostely ozdobené bílo-modrými dlaždicemi azulejos a pochopíte, proč Lonely Planet vyhlásilo Porto za třetí nejlepší destinaci světa v poměru kvalita a cena.

Porto je oblíbené i v očích Čechů. Levné letenky do Porta nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 3 hodiny a 35 minut. Přímé lety do Porta provozují společnosti Wizz Air (Budapešť) a Czech Airlines (Praha). S přestupem můžete letět do Porta i se společností SWISS International Air Lines či Lufthansou. Z našich končin se do Porta nejčastěji létá na letiště Porto International Airport. Vřele také doporučujeme půjčení auta.

Faro

"Na samém konci Evropy," tak můžete odpovědět na otázku, kde jste byli letos na dovolené, pokud poletíte do portugalského Algarve. Na tomto konci Evropy, v největším městě regionu - Faro - najdete malebné pláže, celoročně příznivé klima a úžasnou portugalskou kuchyni.

Portugalsko je láska na celý život - stačí jedna návštěva a tuto zemi si zamilujete. Důkazem jsou i miliony turistů, kteří ji každoročně navštěvují. Jednou z nejpopulárnějších prázdninových destinací je právě nejjižnější region země, Algarve.

Stačí jeden krátký tříhodinový let, ani se nenadějete a jste v hlavním městě regionu. Pokud nejste fanouškem hektických resortů nebo nechcete ležet celý den na pláži, bude to pro vás ideální místo. Útulné portugalské město je skvělou možností pro aktivní dovolenou. Procházka historickým centrem, náměstími a přístavem má své kouzlo! Faro je zároveň výborným odrazovým můstkem pro návštěvu více míst v regionu.

Levné letenky do města Faro resp. do oblasti Algarve můžeterezervovat z Prahy a Vídně. Dostanete se tam poměrně levně díky nízkonákladovým společnostem jako Ryanair, Lauda, Wizz Air a Eurowings. Přímý let trvá zhruba 3 hodiny.

Ponta Delgada (Azory)

Lákají vás krásná ale netradiční místa, chcete se vyhnout davům turistů a nechce se vám cestovat přes polovinu zeměkoule? Odpověď zní: Azory. Místní je přezdívají Havají Atlantiku.

Jde o devět ostrovů ležících 1300 kilometrů od pevniny patřících do územního celku Portugalska. Černá barva písku, tmavé vulkanické útesy a vlnami Atlantiku ošlehané pláže naštěstí nelákají každého, a proto toto unikátní místo nezná pojem masový turismus.

Co robit a vidět na Azorách

Pokud milujete turistiku, koupání a klid od rušných míst, Azory doporučujeme všemi deseti. Je to místo, kde můžete sledovat život velryb, podnikat dobrodružné plavby lodí, vylézt na nádherné sopečné kopce a objevovat kaňony, surfovat a dělat všechny vodní sporty, které na světě existují. Možná i na chvíli zapomenete, že jste stále v Evropě.

Levné letenky na Azory a do Ponta Delgady

Levné letenky na Azory lze nejčastěji rezervovat z Budapešti, Prahy, ale i Vídně. Přímý let na Azory z našich končin neexistuje, ale poměrně komfortně lze letět s jedním přestupem z Lisabonu s aerolinkami TAP Air Portugal. Mezinárodní letiště se nachází v Ponta Delgada.

Další města
Terceira (Azory)

Nazývají je Havají středního Atlantiku, plného tajemství a dobrodružství. Pozorování velryb, plachtění, potápění se, turistika či kanoe jsou tu na denním programu domácích i turistů. Místo nabízí skvělé podmínky pro surfování a jiné vodní sporty. Zelenou krajinu si můžete vychutnat z úrovně koňského hřbetu, na kole a pro odvážlivce i z ptačí úrovně - paragliding. Uhodli jste, mluvíme o Azorských ostrovech.

Nejsnáze dostupné z našich končin jsou ostrovy São Miguel (Ponta Delgada) a Terceira. A právě zelená krajina z Azor ostrova Terceira je vyšperkovaná četnými jezírky, krátery a divokými útesy. I když nejste náruživí turisté, snadno vás zláká k pěším výletům, za které budete odměněni nádhernými výhledy. Jedním z vrcholů zdejšího menu je však výprava do samého nitra sopky.

Levné letenky na ostrov Terceira můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Ideální letecké spojení zajišťuje letecká společnost TAP Air Portugal s jedním přestupem v Lisabonu.

Madeira

Ostrov květin, věčně zelený ostrov, zahrada Atlantiku nebo ostrov jara. To jsou přezdívky kouzelného portugalského ostrova Madeira, na který se můžete snadno vydat hem celého roku. Madeira má příjemné klima, nádherné horské treky, moře, výborné ostrovní jídlo, víno a velmi klidnou a pohodovou atmosféru.

Portugalská kultura, pohodová atmosféra či skvělá gastronomie jsou jen začátek. Tato zelená perla Atlantiku vás dostane svou úžasnou přírodou. Domácí jsou na ni velmi hákliví - přírodní rezervace zabírá většinu souostroví. A skutečně se je na co těšit - Madeira vypadá po celý rok jako jedna rozkvetlá zahrada a žije zde množství motýlů, netopýrů, plazů a hmyzu.

Levné letenky na Madeiru resp. na letiště Funchal lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let z našich končin zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Smart Wings. Poměrně komfortně lze letět s leteckou společností TAP Portugal s jedním mezipřistáním v Lisabonu.

Užitečné info o Portugalsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Portugalska?

Při cestování do Portugalska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Jaké je počasí v Portugalsku?

Portugalsko leží na tzv. konci Evropy resp. na západě evropské pevniny, omývané Atlantickým oceánem. Portugalsko je zemí, kde můžete strávit krásnou letní dovolenou u moře, ale také ideální zimní lyžování v některém ze středisek. Celoročně si udržuje příjemné teploty, které většinou neklesají pod 15ºC. Moře je po celý rok chladnější, než jsme zvyklí u tradičních letních středomořských destinacích.

Jaké jsou ceny v Portugalsku?

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte. Portugalsko je obecně dražší krajinou na život, než Česká republika. Za běžné potraviny i stravování zaplatíte více než doma.

Hledáte hotel v Portugalsku? Ubytování zde můžete najít i za 20 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán .

Řízení v Portugalsku je výzvou zejména kvůli úzkým uličkám v městech. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí autem, tak to doporučujeme půjčit už přímo u letiště. Velmi oblíbený je zejména roadtrip po regionu Algarve. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

Jaký je aktuální čas v Portugalsku?

V Portugalsku je o hodinu méně než na v České republice.

Letecké statistiky o Portugalsku

  • Přímým letem do Portugalska létají letecké společnosti Ryanair, Easyjet, Wizz Air a další.

  • Přímým letem do Portugalska můžete letět z míst: Vídeň, Berlín, Praha, Krakov, Norimberk, Varšava, Budapešť.

  • Počet mezinárodních letišť v Portugalsku: 5.

  • Nejoblíbenější města v Portugalsku jsou: Lisabon, Porto, Funchal, Faro, Ponta Delgada.

Tipy co třeba vidět v Portugalsku

10 zajímavostí o Portugalsku

1
Jeden z nejslavnějších fotbalistů světa Cristiano Ronaldo se narodil v portugalském městě Funchal
2
Most Vasco da Gama v Lisabonu je nejdelší most v Evropě
3
Portugalsko je nejstarší stát v Evropě
4
Portugalské pobřeží má 800 km a je známé jako ráj surfařů
5
Portugalsky hovoří asi 230 milionů lidí na celém světě a je oficiálním jazykem v devíti zemích
6
Rozloha pevniny Portugalska dosahuje 92 tisíc kilometrů čtverečních, avšak rozsáhlá území ve světovém oceánu, jejichž rozloha dosahuje až neuvěřitelných 1,7 milionu kilometrů čtverečních patří také Portugalsku
7
Více než polovina světové produkce korku se vyrábí v Portugalsku
8
V Lisabonu se nachází nejstarší knihkupectví na světě. Jmenuje se Bertrand Bookstore
9
Světoznámé portské víno "Porto" se pěstuje v údolí řeky Douro, která protéká městem Porto
10
Železniční stanice São Bento byla kdysi benediktinským klášterem
Byly informace na této stránce užitečné?