Skip to main content

Levné letenky Faro

Portugalsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Faro

Zajímavosti o Městě Faro

"Na samém konci Evropy," tak můžete odpovědět na otázku, kde jste byli letos na dovolené, pokud poletíte do portugalského Algarve. Na tomto konci Evropy, v největším městě regionu - Faro - najdete malebné pláže, celoročně příznivé klima a úžasnou portugalskou kuchyni.

Portugalsko je láska na celý život - stačí jedna návštěva a tuto zemi si zamilujete. Důkazem jsou i miliony turistů, kteří ji každoročně navštěvují. Jednou z nejpopulárnějších prázdninových destinací je právě nejjižnější region země, Algarve.

Stačí jeden krátký tříhodinový let, ani se nenadějete a jste v hlavním městě regionu. Pokud nejste fanouškem hektických resortů nebo nechcete ležet celý den na pláži, bude to pro vás ideální místo. Útulné portugalské město je skvělou možností pro aktivní dovolenou. Procházka historickým centrem, náměstími a přístavem má své kouzlo! Faro je zároveň výborným odrazovým můstkem pro návštěvu více míst v regionu.

Levné letenky do města Faro resp. do oblasti Algarve můžeterezervovat z Prahy a Vídně. Dostanete se tam poměrně levně díky nízkonákladovým společnostem jako Ryanair, Lauda, Wizz Air a Eurowings. Přímý let trvá zhruba 3 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Portugalsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Portugalska?

Při cestování do Portugalska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Jaké je počasí v Portugalsku?

Portugalsko leží na tzv. konci Evropy resp. na západě evropské pevniny, omývané Atlantickým oceánem. Portugalsko je zemí, kde můžete strávit krásnou letní dovolenou u moře, ale také ideální zimní lyžování v některém ze středisek. Celoročně si udržuje příjemné teploty, které většinou neklesají pod 15ºC. Moře je po celý rok chladnější, než jsme zvyklí u tradičních letních středomořských destinacích.

Jaké jsou ceny v Portugalsku?

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte. Portugalsko je obecně dražší krajinou na život, než Česká republika. Za běžné potraviny i stravování zaplatíte více než doma.

Hledáte hotel v Portugalsku? Ubytování zde můžete najít i za 20 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán .

Řízení v Portugalsku je výzvou zejména kvůli úzkým uličkám v městech. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí autem, tak to doporučujeme půjčit už přímo u letiště. Velmi oblíbený je zejména roadtrip po regionu Algarve. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

Jaký je aktuální čas v Portugalsku?

V Portugalsku je o hodinu méně než na v České republice.

Tipy, co je vidět ve Faro

10 zajímavostí o Portugalsku

1
Jeden z nejslavnějších fotbalistů světa Cristiano Ronaldo se narodil v portugalském městě Funchal
2
Most Vasco da Gama v Lisabonu je nejdelší most v Evropě
3
Portugalsko je nejstarší stát v Evropě
4
Portugalské pobřeží má 800 km a je známé jako ráj surfařů
5
Portugalsky hovoří asi 230 milionů lidí na celém světě a je oficiálním jazykem v devíti zemích
6
Rozloha pevniny Portugalska dosahuje 92 tisíc kilometrů čtverečních, avšak rozsáhlá území ve světovém oceánu, jejichž rozloha dosahuje až neuvěřitelných 1,7 milionu kilometrů čtverečních patří také Portugalsku
7
Více než polovina světové produkce korku se vyrábí v Portugalsku
8
V Lisabonu se nachází nejstarší knihkupectví na světě. Jmenuje se Bertrand Bookstore
9
Světoznámé portské víno "Porto" se pěstuje v údolí řeky Douro, která protéká městem Porto
10
Železniční stanice São Bento byla kdysi benediktinským klášterem
Byly informace na této stránce užitečné?