Skip to main content

Levné letenky Porto

Portugalsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Porta

Zajímavosti o Portu

To, že se Portu po léta dařilo zůstat mimo turistický radar, zůstává záhadou. Město nabízí skutečně jedinečnou pobřežní scenérii.

Na jedné straně řeky Douro se nacházejí překrásné barevné domky, na druhé zase vinné sklady s pravým portským. A jako bonus protínají řeku mosty, které patří mezi ty nejkrásnější architektonické skvosty Evropy. Do toho přidejte starobylé tramvaje, výbornou přímořskou kuchyni, kostely ozdobené bílo-modrými dlaždicemi azulejos a pochopíte, proč Lonely Planet vyhlásilo Porto za třetí nejlepší destinaci světa v poměru kvalita a cena.

Porto je oblíbené i v očích Čechů. Levné letenky do Porta nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 3 hodiny a 35 minut. Přímé lety do Porta provozují společnosti Wizz Air (Budapešť) a Czech Airlines (Praha). S přestupem můžete letět do Porta i se společností SWISS International Air Lines či Lufthansou. Z našich končin se do Porta nejčastěji létá na letiště Porto International Airport. Vřele také doporučujeme půjčení auta.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Portě

Jaké cestovní doklady potřebuji do Portugalska?

Při cestování do Portugalska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Jaké je počasí v Portu?

Západní část širšího okolí Porta sahá až k pobřeží Atlantiku. Připravte se proto na vítr, který výrazně snižuje pocitovou teplotu. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 20° C.

Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 10° C. Nejvíce prší v prosinci, průměrné srážky tu tehdy dosahují až 180 mm deště. Kdy je tedy dovolená v Portu ta správnou volbou? Ideálním obdobím pro návštěvu je duben až září, kdy je obvykle slunečno a teplo.

PORTO Počasí

Jaké jsou ceny v Portu?

Národní měnou je euro, které si směníte kdekoli. Hledáte hotel v Portu? Ubytování zde můžete najít i za 20 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Centrum je poměrně malé. Můžete ho proto přejít i na pěšky. Nejrychlejším způsobem dopravy je metro. Funguje denně od 06:00 do 01:00 hod. Lístky si koupíte na stanicích a označíte je před vstupem do metra. Alternativou přepravy je i autobus či tramvaj. Pokud plánujete zdržet ve městě několik dní, dobíjecí karta 'Andante' vám ​​umožní přepravu v zlevněné tarifu.

Taxíky ve městě jsou o něco levnější než ve zbytku Evropy. Poznáte je podle béžové barvy. Jejich barva však může být i černá nebo zelená. Řízení je výzvou zejména kvůli úzkým uličkám ve městě. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí města autem, tak doporučujeme půjčit si vozidlo už přímo na letišti. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Portu?

V Portu je o jednu hodinu méně než v ČR.

Tipy, co vidět v Portu

10 zajímavostí o Portu

1
Porto je hned pod Lisabonu druhé největší místo Portugalska.
2
Před postavením Eiffelovy věže se Gustav Eiffel podílel na konstrukci dvou mostů v Portu.
3
Obyvatelé Porta se nazývají 'tripeiros', což v překladu znamená 'požírač drštěk'. Přezdívka vznikla v 15. století, kdy měli podpořit armádu dodávkou jídla. Obyvatelé Porta poskytli armádě jídlo, avšak dršťky si ponechali jen pro sebe.
4
Porto je město mostů. Má 6 ikonických mostů, které z něj dělají jednu z nejatraktivnějších portugalských destinaci.
5
Porto je proslulé i svým lokálním jídlem. Jmenuje se Francesinha, což znamená 'malá Francouzka'. Francesinha je masový sendvič zalitý rozpuštěným sýrem, speciální rajčatovou omáčkou, přičemž na vrchu se nachází volské oko.
6
Porto je domovem jednoho z nejzvláštnějších městských festivalů světa, kterým je Festival Sv. Jana. V červnu zde totiž obyvatelé Porta vyjdou do ulic a mlátí se po hlavě pryžovými kladivy, které vydávají hvízdavý zvuk.
7
V Portu žila dva roky i J.K. Rowlingová, která zde potkala svého prvního manžela. Městská univerzita ji údajně inspirovala při vymyšlení černých hábitů Bradavické kouzelnické školy.
8
Portugalsko je pojmenované po městě Porto.
9
Slavného portské víno pochází z Porta, v jehož okolí se nachází velké množství vinic.
10
Před návštěvou Porta si rozhodně zabalte do kufru i tenisky. Porto je totiž rozložené na více pahorcích, takže ve městě budete velmi často šlapat do kopce.
Byly informace na této stránce užitečné?