Skip to main content

Levné letenky Ponta Delgada (Azory)

Portugalsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Ponta Delgada

Zajímavosti o Městě Ponta Delgada

Lákají vás krásná ale netradiční místa, chcete se vyhnout davům turistů a nechce se vám cestovat přes polovinu zeměkoule? Odpověď zní: Azory. Místní je přezdívají Havají Atlantiku.

Jde o devět ostrovů ležících 1300 kilometrů od pevniny patřících do územního celku Portugalska. Černá barva písku, tmavé vulkanické útesy a vlnami Atlantiku ošlehané pláže naštěstí nelákají každého, a proto toto unikátní místo nezná pojem masový turismus.

Co robit a vidět na Azorách

Pokud milujete turistiku, koupání a klid od rušných míst, Azory doporučujeme všemi deseti. Je to místo, kde můžete sledovat život velryb, podnikat dobrodružné plavby lodí, vylézt na nádherné sopečné kopce a objevovat kaňony, surfovat a dělat všechny vodní sporty, které na světě existují. Možná i na chvíli zapomenete, že jste stále v Evropě.

Levné letenky na Azory a do Ponta Delgady

Levné letenky na Azory lze nejčastěji rezervovat z Budapešti, Prahy, ale i Vídně. Přímý let na Azory z našich končin neexistuje, ale poměrně komfortně lze letět s jedním přestupem z Lisabonu s aerolinkami TAP Air Portugal. Mezinárodní letiště se nachází v Ponta Delgada.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Azorských ostrovech

Jaké cestovní doklady potřebuji do Portugalska?

Při cestování do Portugalska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí na Azorských ostrovech

Portugalsko ležící na jihozápadě evropské pevniny, omývané Atlantickým oceánem je zemí, kde můžete strávit krásnou slunnou dovolenou u moře téměř po celý rok. Pobřežní oblasti Portugalska mají středomořské klima s teplými léty. Extrémní horka však nehrozí, protože je mírní neustálý vánek přicházející od Atlantiku. Zimy jsou zase mírné a přinášejí dešťové srážky. Počasí výrazně ovlivňuje Golfský proud, Atlantský oceán a Středozemní moře.

Azory mají mírné, velmi příjemné vlhké podnebí. Řadí se mezi subtropické ostrovy, které si právě v Atlantiku vysloužili pověst stabilního jarního počasí, kde denní teploty kolísají kolem 20-ti stupňů Celsia. Azory tedy právem nesou pojmenování: ostrovy věčného jara.

Ceny na Azorských ostrovech

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel v Ponta Delgada? Ubytování zde můžete najít i za 20 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Azory autem, doporučujeme ho půjčit v předstihu už přímo u letiště. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

Aktuální čas na Azorských ostrovech

Na Azorách je o dvě hodiny méně než v České republice.

Letecké statistiky o Městě Ponta Delgada

  • Přímým letem do Města Ponta Delgada létají letecké společnosti Smartwings a další.

  • Přímým letem do Města Ponta Delgada můžete letět z míst: Norimberk, Praha.

  • Počet mezinárodních letišť ve Městě Ponta Delgada: 1.

Tipy, co vidět na Azorských ostrovech

10 zajímavostí o Azorách

1
Ostrovy vulkanického původu jsou součástí Středoatlantického hřbetu, nejdelšího pohoří na Zemi, které se nachází pod hladinou Atlantiku
2
Téměř všechny živočichy, které dnes na ostrovech najdete, sem přivezli Portugalci
3
Každý z devíti hlavních ostrovů Azor má kromě oficiálního pojmenování i svou barevnou přezdívku
4
Sopka Sete Cidades je jedním z nejkrásnějších míst celých Azor. Jde o snad nejaktivnější sopku oblasti, jejíž vrchol tvoří 5 km široká kaldera s okrajovými stěnami vysokými více než 500 metrů
5
Na Azorech můžete najít nejstarší čajovou plantáž v Evropě
6
Azory patří mezi tzv. nejvzdálenější regiony Evropské unie
7
Teplo Země zde využívají k přípravě pokrmu zvaného cozido nas Caldeiras. Jde o směs několika druhů masa a zeleniny, která se s využitím geotermální energie vaří přibližně 7 hodin
8
Azory patří mezi nejlepší místa na pozorování delfínů a velryb a to nejen v Evropě, ale na celém světě
9
Azory mají sice prezidenta i hlavní město, ale formálně spadají pod Portugalsko
10
Hotel Monte Palace s 88 pokoji, restaurací, nočním klubem, kadeřnictvím, vlastní bankou, již od roku 1989 nepřivítal žádného hosta. Je pouze zchátralou atrakcí
Byly informace na této stránce užitečné?