Skip to main content

Levné letenky Norsko

Norsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Norska

Zajímavosti o Norsku

Hledáte levnou letenku do Norska? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou v Norsku. Podívejte se na naše last-minute dovolené v Norsku.

Norsko je ideální volba pro ty kteří touží po dokonalé přírodě, chladných fjordech a oddechu od velkých davů lidí. Pravda, do Norska už dnes cestuje mnoho turistů, ale ti se rozležet všude po této kouzelné zemi, takže nakonec nemáte pocit že jste v turisticky velmi atraktivní zemi.

Svůj výlet v Norsku můžete začít například v jejím hlavním městě Oslu, které se nazývá také Benátky severu. Její ulice jsou protkány desítkami kanálů, což dotváří výjimečnou atmosféru tohoto severského velkoměsta. Oslo zároveň patří i mezi nejzelenější hlavní města světa. Pokud toužíte po objevování muzeí, máme tu pro vás tip: v neděli jsou vstupy do všech státních muzeí zdarma.

Pokud se rozhodnete z Osla vydat do severnějších částí Norska, doporučujeme navštívit města jako Stavanger, Tromsø a Bergen. Z přírodních krás Norska byste neměli vynechat Lofoty, Preikestolen, Trolltungu či Špicberky.

Levné letenky do Norska

Hledáte levné letenky do Norska? Do Osla létají nízkonákladové letecké společnosti Wizzair a Ryanair a ceny jsou často více než příznivé při odletech z Vídně a z Krakova. Pokud chcete letět severněji, například do Bergenu, Tromso, Trondheimu, či do Stavangeru, tak levné letenky nejčastěji najdete s odlety z Krakova, odkud do těchto míst létá Wizzair. Z Vídne se do Norska dostanete i leteckými společnostmi jako Norwegian, Finnair, Austrian Airlines či KLM - při těchto letech si připlatíte o něco více, na druhou stranu však za to dostanete větší komfort.

Více Zobrazit méně

TOP města v Norsku

Oslo

Obklopené lesy, chráněné kopci a zkrášlené jezery. Tisícileté město Oslo je zářivým drahokamem všech severských měst. Právě blízkost k přírodě dělá z hlavního města fjordů fantastické místo na cyklistiku, lyžování či turistiku.

Přírodní scenérie je zde v neobvyklé harmonii s moderní, jakož i tradiční architekturou, jejíž šarm doplňuje mimořádně bohatá kultura scéna. Muzea s vikingskými loděmi, neskutečně vysoké lyžařské můstky a zelené nekonečné parky, které jsou plné, ale opravdu, že plné soch. Oslo je místo, kde přemýšlíte nad tím, proč jste sem nepřišli již mnohem dříve.

Levné letenky do Osla

Oslo začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Osla nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo dvě a čtvrt hodiny. Z našich končin se do Osla létá zejména se společnostmi: Norwegian Air Shuttle, Austrian Airlines, Air France, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Hlavním letištěm v Oslu je Letiště Oslo (Oslo Airport, Gardermoen), které je od Osla vzdáleno přibližně 50 km. Sekundárním letištěm vzdáleným 110 km od města je letiště Torp Sandefjord Airport.

Bergen

Druhé největší město Norska, kterému se poeticky často říká i brána do norských fjordů. Ano, řeč je o Bergenu. Město ležící na jihozápadním pobřeží Norska sice mění počasí, jak se mu zachce, přívětivou tvář a charisma si však uchovává. V průměru zde prší až 300 dní v kalendářním roku, ani to ale nemění nic na tom, že si toto severské sto užijete ačkoli i deštníkem v ruce.

Atmosféru pobřežního městečka zde dotvářejí pastelové domky, které se klidně odrážejí od vodní hladiny tmavomodrého přístavu. Bohužel, Bergen umí být pořádně drahý, prohlídka fjordů lodí vás zde klidně vyjde i na několik stovek eur.

Bergen začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Bergenu nejčastěji koupíte z Vídně a Prahy. Letět přímo do Bergenu můžete díky šikovnému spojení aerolinek Wizz Air, které nabízí lety z Vídně. Z našich končin se do Bergenu létá zejména se společnostmi: Wizz Air, Norwegian, Austrian, Finnair, Scandinavian Airlines (SAS) a KLM / Air France. Mezinárodní letiště Bergen Flesland se nachází přibližně dvacet kilometrů od centra města Bergenu. Je to druhé nejrušnější letiště v Norsku.

Letiště sice nepatří k těm největším, patří za to k těm nejnovějším. Zatím poslední z terminálů byl dokončen v roce 2018 a ještě pořád to tu voní novotou.

Stavanger

Stavanger se nachází na jihozápadním pobřeží Norska a je čtvrtým největším (a také nejstarším) městem této země. Výzkumy naznačují, že jeho osídlení začalo už před deseti tisíci lety. Skutečný rozmach tu ale nastal až v prvním tisíciletí, kdy se stal centrem moci vikingských osadníků.

V sedmdesátých letech minulého století došlo v Severním moři k objevu ropných ložisek, které jsou dodnes tahounem ekonomiky Stavangeru. Bohatý však není jen po historické a ekonomické stránce, ale také co se týče rozmanitosti zdejších přírodních úkazů - divokých pláží, strmých hor a fjordů. Evropané považují Stavanger za bránu k norským fjordům.

Levné letenky do Stavangeru lze rezervovat z Vídně a Prahy. Přímý let do Stavangeru trvá dvě a půl hodiny. S jedním přestupem lze do Stavangeru letět i se společností Norwegian, SAS či KLM.

Trondheim

Stolt fortid, stol fremtid. Přesně takto zní jedno z hesel zřejmě nejznámějšího fotbalového klubu Norska, trondheimského Rosenborgu. Motto, které je možné přeložit jako pyšná minulost, velká budoucnost, klidně můžete použít pro charakteristiku celého města Trondheim.

Trondheim je třetí největší město Norska. Leží při 130 km dlouhém fjordu, který nese jméno - Trondheimsfjorden. Bylo založeno již v roce 997 Olafem I. a nachází se zde největší gotický chrám ve Skandinávii Nidaroský dóm. Stavba je 102 m dlouhá a 50 m široká a řadí se tak k nejmohutnější architektonické stavbě v celém Norsku.

Společenský život 170 tisíc obyvatel ovlivňují ve značné míře studenti. Ne nadarmo je město považováno za centrum norského výzkumu. Sídlí zde několik vysokých škol a také druhá největší univerzita - Norská univerzita přírodních věd a technologií. Zajít si můžete také do některého z divadel, muzeí či galerií. Přes rok se zde koná hned několik zajímavých hudebních i filmových festivalů.

Levné letenky do Trondheimu lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin nenajdete. S jedním přestupem lze komfortně letět se společnostmi Norwegian, SAS nebo KLM.

Další města
Špicbergy

Drsné, nehostinné a přece krásné a fascinující. Takové je norské souostroví Svalbard, tedy česky Špicberky. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, tak vězte, že sem se jezdí kvůli fascinujícímu přírodnímu divadlu, které se zde odehrává 365 dní v roce. Příroda složená z fjordů a strmých štítů tvoří scenérii zřejmě nejkrásnějších severských ostrovů vůbec.

Z celého souostroví jsou obydlené jen tři ostrovy a celkový počet obyvatel nepřesahuje tři tisíce. Ne každý by chtěl bydlet za polárním kruhem, v srdci Severního ledového oceánu. Život je tu tvrdý, průměrná roční teplota se hýbe kolem -4 ° C, lidé jsou však zvyklí i na -25 ° C. I díky tomu žije na Špicberkách více ledních medvědů než lidí. A náročné jsou i polární dny, kdy je pár měsíců světlo celý den. Jelikož mezi jednotlivými osadami nejsou cesty, na dopravu se používají především sněžné skútry a lyže, ale i vrtulníky a nebo letadla. A proč byste tedy měli letět na takové nehostinné místo? No přeci proto, že to může být největší dobrodružství vašeho života!

Snad největší atrakcí je půlnoční slunce - dlouhotrvající západ a východ slunce zároveň, charakteristický barvami nebe a země v červeno-žlutém světle. Pokud cestujete na souostroví Špicberky, máte tento úkaz možnost vidět od dubna do srpna. Atrakcí jsou i psí spřežení, které si mohou turisté vyzkoušet i sami ovládat. Rovněž je v nabídce plavba kolem celého souostroví.

Tak, jako v jiných částech Skandinávie, i Špicberky mají polární dny a noci. 25. října slunce zapadne a 4 dlouhé měsíce ho (téměř) není vidět. Do Longyearbyen se oficiálně vrací 8. března.

Longyearbyen je největší město na Svalbardu a žije v něm okolo 2 000 obyvatel. Je to moderní město se supermarketem, poštovním úřadem, bankou, veřejnou knihovnou, školami, mateřskými školami, hotely, kavárnami a restauracemi, nemocnicí, místními novinami a jinými běžnými věcmi.

Špicberky začínají poznávat i Češi. Levné letenky na Špicberky se shánějí hůře, ale není to nemožné. Dobré letecké spojení existuje z Vídně i Prahy. Přímý let na Špicberky z našich končin neexistuje, lze se tam však dostat komfortně s jedním přestupem, případně dvěma. Z našich končin se létá s mezipřistáním v Oslu, případně Stockholmu zejména se společnostmi: SAS, Norwegian Air Shuttle, a Austrian Airlines.

Tromso

Tromsø. Co vás napadne, když slyšíte tento název? Norsko, zima, sníh? Nebudete až tak daleko od pravdy. Tromsø je ostrovní město a nachází se přesně na 69. rovnoběžce severní šířky. Jsou zde ideální podmínky pro lyžování či skialpynisty a to celoročně. Zásluhu na tom má Golfský proud, který výrazně ovlivňuje místní klima. Ta je relativně mírná, avšak v zimě bohatá na sněhové srážky.

Tromsø je největším norským městem za polárním kruhem. Celých 1750 km severně od Osla, nalezneme nejseverněji položenou univerzitu, botanickou zahradu a dokonce i nejsevernější pivovar světa! V létě tzv. půlnoční slunce, které od 18. května až do 26. července praktický vůbec nezapadá a v zimě polární záře. Tromso je zkrátka ideální destinace vašeho severského dobrodružství a to celoročně.

Levné letenky do Tromsø lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Tromsø z našich končin neexistuje, avšak velmi komfortně lze letět s jedním přestupem v Oslu s leteckou společností Norwegian. Celé to trvá přibližně 4 hodiny.

Užitečné info o Norsku

Cestovní doklady do Norska

Pro vstup do Norska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje vzít si s sebou i platný cestovní pas. Osobní doklad musí být platný po celou dobu pobytu.

Počasí v Norsku

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 °C a nejvyšší průměrnou teplotou 22 °C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem -3 °C a s průměrným teplotním minimem -7 °C. Kdy je tedy dovolená v Norsku správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí květen až srpen. Norsko je známé také jako země půlnočního slunce, kde je během léta téměř neustále vidět. Nejdelší dny jsou právě v červnu a červenci. Naopak, během zimy je téměř celý den tma a fouká ostrý vítr.

BERGEN Počasí

Ceny v Norsku

Národní měnou je norská koruna, kterou zaměníte bezproblémově po příjezdu do země. Pokud se chcete vyhnout vysokým výměnným poplatkům, zvažte výběr peněz z bankomatu přímo v Norsku. V závislosti na podmínkách vaší banky to může být výhodnější alternativou.

Hledáte hotel v Oslu? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Norska

Norsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Norsku

V Norsku je stejný čas, jako u náš v České republice

Letecké statistiky o Norsku

  • Počet mezinárodních letišť v Norsku: 1.

  • Nejoblíbenější města v Norsku jsou: Oslo, Bergen, Stavanger, Tromso, Trondheim.

Tipy co třeba vidět v Norsku

10 zajímavostí o Norsku

1
Norsko jako první představilo lososové sushi a to Japonsku v 80 letech.
2
Když v Norsku vydáte knihu, vláda koupí 1 000 výtisků a distribuuje je do knihoven.
3
V Norsku je považován striptýz za formu umění - kvůli odvádění daní.
4
Král je nazýván "Norský král "a nikdy ne "Král Norska "aby bylo zřejmě, že král patří zemi a ne krajina králi.
5
Norsko se původně volalo "Nordweg", což v překladu znamenalo "Severní cesta ".
6
Všichni vězni v Norsku mají ve svých celách přístup k internetu.
7
V roce 2008 udělili rytířský titul tučňákovi.
8
Norské státní vysoké školy jsou zdarma pro studenty z celého světa.
9
V Norsku najdete městečko s názvem "Hell" (peklo).
10
Norsko je největším vývozcem lososů na světě.
Byly informace na této stránce užitečné?