Skip to main content

Levné letenky Trondheim

Norsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Trondheimu

Zajímavosti o Trondheimu

Stolt fortid, stol fremtid. Přesně takto zní jedno z hesel zřejmě nejznámějšího fotbalového klubu Norska, trondheimského Rosenborgu. Motto, které je možné přeložit jako pyšná minulost, velká budoucnost, klidně můžete použít pro charakteristiku celého města Trondheim.

Trondheim je třetí největší město Norska. Leží při 130 km dlouhém fjordu, který nese jméno - Trondheimsfjorden. Bylo založeno již v roce 997 Olafem I. a nachází se zde největší gotický chrám ve Skandinávii Nidaroský dóm. Stavba je 102 m dlouhá a 50 m široká a řadí se tak k nejmohutnější architektonické stavbě v celém Norsku.

Společenský život 170 tisíc obyvatel ovlivňují ve značné míře studenti. Ne nadarmo je město považováno za centrum norského výzkumu. Sídlí zde několik vysokých škol a také druhá největší univerzita - Norská univerzita přírodních věd a technologií. Zajít si můžete také do některého z divadel, muzeí či galerií. Přes rok se zde koná hned několik zajímavých hudebních i filmových festivalů.

Levné letenky do Trondheimu lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin nenajdete. S jedním přestupem lze komfortně letět se společnostmi Norwegian, SAS nebo KLM.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Trondheimu

Cestovní doklady do Norska

Pro vstup do Norska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje vzít si s sebou i platný cestovní pas. Osobní doklad musí být platný po celou dobu pobytu.

Počasí v Norsku

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 °C a nejvyšší průměrnou teplotou 22 °C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem -3 °C a s průměrným teplotním minimem -7 °C. Kdy je tedy dovolená v Norsku správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí květen až srpen. Norsko je známé také jako země půlnočního slunce, kde je během léta téměř neustále vidět. Nejdelší dny jsou právě v červnu a červenci. Naopak, během zimy je téměř celý den tma a fouká ostrý vítr.

BERGEN Počasí

Ceny v Norsku

Národní měnou je norská koruna, kterou zaměníte bezproblémově po příjezdu do země. Pokud se chcete vyhnout vysokým výměnným poplatkům, zvažte výběr peněz z bankomatu přímo v Norsku. V závislosti na podmínkách vaší banky to může být výhodnější alternativou.

Hledáte hotel v Oslu? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Norska

Norsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Norsku

V Norsku je stejný čas, jako u náš v České republice

Tipy, co vidět v Trondheime

10 zajímavostí o Norsku

1
Norsko jako první představilo lososové sushi a to Japonsku v 80 letech.
2
Když v Norsku vydáte knihu, vláda koupí 1 000 výtisků a distribuuje je do knihoven.
3
V Norsku je považován striptýz za formu umění - kvůli odvádění daní.
4
Král je nazýván "Norský král "a nikdy ne "Král Norska "aby bylo zřejmě, že král patří zemi a ne krajina králi.
5
Norsko se původně volalo "Nordweg", což v překladu znamenalo "Severní cesta ".
6
Všichni vězni v Norsku mají ve svých celách přístup k internetu.
7
V roce 2008 udělili rytířský titul tučňákovi.
8
Norské státní vysoké školy jsou zdarma pro studenty z celého světa.
9
V Norsku najdete městečko s názvem "Hell" (peklo).
10
Norsko je největším vývozcem lososů na světě.
Byly informace na této stránce užitečné?